یکشنبه ۱۳۹۳/۰۴/۲۹

رحماني، مديرعامل سازمان باغستان هاي سنتي شهرداري قزوين:

پايه‌هاي "جي اف" وارد باغستان‌هاي سنتي قزوين مي‌شود

با هدف حفظ و احياي باغستان‌هاي سنتي، پايه‌هاي "جي اف" كه نوعي درخت با ريشه دواني قوي و مقاوم در برابر آفات و برودت هوا است، وارد باغستان‌هاي سنتي قزوين مي‌شود.

 

حميد رحماني، مديرعامل سازمان باغستان هاي سنتي شهرداري قزوين گفت: با هدف حفظ و احياي باغستان‌هاي سنتي، پايه‌هاي جي اف كه نوعي درخت با ريشه دواني قوي و مقاوم در برابر آفات و برودت هوا است، وارد باغستان‌هاي سنتي مي‌شود.
رحماني افزود: با توجه به اين که باغستان هاي سنتي در سال هاي اخير به دليل كم آبي و برودت هوا در معرض خطر نابودي قرار گرفته اند،  اين سازمان در نظر دارد با وارد كردن اين پايه ها به باغستان هاي سنتي و پيوند محصولاتي مانند بادام، زردآلو، هلو و ... موجب تكثير اين درختان وحفظ و احياي باغستان ها شود.
رحماني با تأكيد بر اين مطلب كه اين پايه ها در گذشته به طور پراكنده  وارد باغستان ها شده بودند، گفت: در گذشته، كاشت اين پايه ها در باغستان هاي سنتي به دليل عدم نگهداري مناسب و بررسي نكردن شرايط نگهداري، با نتايج مطلوبي همراه بود اما هم اكنون اين سازمان با بررسي هاي لازم و انجام آزمايشات مورد نظر نسبت به كاشت اين پايه ها در سطح باغستان اقدام كرده است.
اين مسئول ياد آور شد:  اين پايه ها در دو نوع پيوند شده و بدون پيوند قابل كاشت هستند.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط