سه‌شنبه ۱۳۹۳/۰۴/۲۴

شفيعي، مدير فني سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين اعلام کرد؛

جمع آوري روزانه 12 تن مواد بازيافتي در سطح شهر قزوين

روزانه به طور متوسط 12 تن مواد بازيافتي و پسماند خشک از سطح مناطق تحت پوشش در سطح شهر قزوين جمع آوري مي شود.

مدير واحد فني سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين گفت:روزانه به طور متوسط 12 تن مواد بازيافتي و پسماند خشک از سطح مناطق تحت پوشش در سطح شهر قزوين جمع آوري مي شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين به نقل از روزنامه ولايت؛ عباس شفيعي، مدير واحد فني سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين افزود: معتقد هستيم مواد بازيافتي در سطح شهر بيش از مقدار 12 تن است که بايد همکاري شهروندان در راستاي تفکيک زباله تر و خشک از مبدا بيشتر شود.
وي خاطر نشان کرد: ستاد تفکيک از مبدا از واحدهاي زير مجموعه سازمان است که با هدف کاهش حجم دفن پسماند توليدي، حفظ بهداشت و سلامت عمومي جامعه، ارتقاء سطح فرهنگ و آگاهي شهروندان ايجاد شد.
شفيعي به مواد خشک قابل بازيافت اشاره کرد و گفت: انواع کاغذ،مقوا،انواع پلاستيک،انواع فلزات،انواع شيشه،انواع منسوجات و چرم ،سيم کابل برق،فيلم و عکس راديولوژي از جمله موادي هستند که قابل بازيافت بوده و لازم است شهروندان آنهارا از زباله تر جدا کنند.
وي ارايه ي خدمات و جمع آوري مواد بازيافتي در سطح 5 ناحيه خدمات شهري اشاره کرد و افزود: در ايستگاه هاي 3، 5 و 6 که شامل مينودر ، کوثر ، ملاصدرا ، جانبازان ، پونک ، نوروزيان ، خيابان دانشگاه ، بلوار مدرس ، پادگان ، خيام ، فردوسي و نادري مامورين سازمان جمع آوري مي شود.
وي ادامه داد: ايستگاه هاي 1و4 نيز به صورت 50 درصد فعال بوده و در ايستگاه 2 نيز کار جمع آوري مواد بازيافتي انجام نمي شود.
شفيعي خاطر نشان کرد : ماموران جمع آوري مواد بازيافتي به صورت هفتگي اقدام به جمع آوري مواد بازيافتي از سطح مناطق مي کنند و در صورت زودتر پر شدن مخازن بازيافت ، شهروندان مي توانند کد مخزن خود را به شماره 40 39 1000 پيامک کرده تا مامورين نسبت به تخليه آن اقدام کنند.
وي همچنين درباره سياست هاي تضويقي در راستاي افزايش همکاري شهروندان اظهار کرد : شهرونداني که با طرح تفکيک از مبدا بيشترين همکاري را داشته باشند طبق فرم هاي پر شده ماموران مي توانند از تخفيف 5 الي 10 درصدي عوارض پسماند استفاده کنند.
به گفته شفيعي همچنين سياست هاي تشويقي ديگري نيز از جمله هداياي نقدي در دستور کار سازمان قرار دارد.
وي به طرح تفکيک پسماندهاي کاغذي در ادارات و سازمانها نيز اشاره کد و گفت : اين طرح با عنوان " کاغذ زباله نيست " در سطح ادارات پيگيري مي شود و هفتگي مواد بازيافتي از جمله کاغذ از سطح ادارات جمع آوري مي شود.
پايان پيام


 

تصاویر مرتبط