سه‌شنبه ۱۳۹۳/۰۴/۲۴

منتظري، مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين خبر داد؛

جلوگيري از فعاليت 56 خودرو متخلف حمل پسماندهاي عمراني و ساختماني

در سه ماه اول سال جاري از فعاليت 56 خودرو متخلف فعال در بخش پسماندهاي عمراني و ساختماني جلوگيري شد.

 

مجتبي منتظري، مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين گفت: از فعاليت 56 خودرو به دليل عدم رعايت قوانين شهرداري‌ها و تخليه غير مجاز پسماند عمراني و ساختماني در سطح شهر و معابر جلوگيري و به پارکينگ منتقل شدند.
به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين؛ منتظري با اشاره به اجتناب ناپذير بودن توليد پسماندهاي عمراني و ساختماني در سطح شهر خاطر نشان کرد: فعاليت هاي ساختماني در هر جامعه اي امري اجتناب ناپذير بوده و ميزان آن رابطه مستقيم با وضعيت اقتصادي و اجتماعي آن جامعه دارد، از جمله فعاليت ساختماني مي‌توان به فعاليت هاي تخريبي و ساخت و ساز هاي ساختماني اشاره کرد.
وي افزود: در اثر اين فعاليت‌ها دورريزهايي توليد مي‌شود كه اصطلاحا خاك و نخاله يا پسماندهاي ساختماني ناميده مي‌شود و مديريت اين دسته از پسماندها به دليل حجم بالاي توليد و پتانسيل آلايندگي جزء لاينفك مديريت پسماند شهري است.
اين مسوول بيان کرد: امروزه با افزايش بيرويه جمعيت و گسترش ساخت و سازهاي عمراني و ساختماني، همچنين تخريب و مرمت ساختمان ها، ميزان نخاله هاي ساختماني به نحو چشمگيري در حال افزايش است.
وي گفت: وجود پسماندهاي ساختماني، معضل‌هاي زيادي را از جمله آلودگي‌هاي زيست محيطي، بدمنظرگي فضاي شهر، مرگ و مير افراد در اثر برخورد اتومبيل ها با نخاله هاي موجود در معابر به ويژه در تاريكي شب را به مسايل قبلي افزود.
اين مسوول ادامه داد: بر همين اساس سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين با توجه به اهداف مهم از پيش تعيين شده با جديت با متخلفان در اين بخش برخورد قانوني مي کند.
وي اضافه کرد: در همين راستا و در فصل بهار 38 فقره تخلف در زمينه تخليه غير مجاز انواع پسماندها به ثبت رسيده است که 18 پرونده به دليل تکرار تخلف به مراجع قضايي ارجاع شد و مدارک 92 خودرو متخلف نيز به دليل تخليه در محل هاي غير مجاز ضبط شد، تعداد 20 کارت تردد صادر و 218 کارت تردد نيز تمديد گرديد.
 
مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين بکارگيري از لودر، کاميون و تجهيزات افراد خاطي در بازگرداندن محيط به شرايط اوليه خود در محل انجام تخلف را يکي از عوامل مهم بازدارنده در تکرار تخلفات پسماند هاي عمراني و ساختماني دانست و اعلام کرد: در سه ماه اول سال 572 ساعت از خودروهايي نظير لودر و کاميون متخلفان براي پاکسازي و جمع آوري پسماند ساختماني در سطح شهر و حريم آن استفاده شد.
منتظري در پايان با دعوت از تمامي شهروندان براي حفظ پاکيزگي و سيماي شهري خاطر نشان کرد:بدون مشارکت و همکاري شهروندان هيچ امري در بحث خدمات شهري ميسر نمي شود و تلاش ما بي نتيجه و بي ثمر خواهد بود و داشتن شهري زيبا مستلزم حضور شهرونداني کوشا و همسو با شهرداري در شهر است.
وي بيان کرد: شهروندان مي توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف در زمينه پسماند هاي عمراني و ساختماني شماره خودرو متخلف را از طريق تماس با شماره تلفن هاي 33327565 و 33322201 به عوامل سازمان اعلام  کنند تا پيگيري و اقدام لازم صورت گيرد.
پايان پيام
 

تصاویر مرتبط