سه‌شنبه ۱۳۹۳/۰۴/۱۰

شفيعي، مدير عامل سازمان آتش نشاني شهرداري قزوين خبر داد؛

307 عمليات اطفاءحريق و امداد و نجات در خرداد 93

سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين در 307 عمليات امداد نجات و اطفاء حريق در خرداد 93 حضور يافته است.

 
 
سيدعلي شفيعي، مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين گفت:‌ طي يك ماه گذشته و به دنبال درخواست شهروندان با سامانه 125 و نياز به امداد رساني، نيروهاي اين سازمان در 307 عمليات امدادو نجات و اطفاءحريق حضور يافته كه بيشتر اين عملياتها مربوط به باغات و مزارع ، خودروها، محبوس شدن و حريق بوده است كه ‌در مدت مشابه به سال قبل اين آمار عدد 132 عمليات را نشان مي دهد.
مديرعامل سازمان آتش نشاني ادامه داد:‌ متاسفانه ماه گذشته 10 نفر مصدوم و 2 نفر فوت نموده اند اما آتش نشاني 19 نفر را نجات دادند.
وي بيشترين حوادث مربوط به حريق باغات و مزارع ، حريق و واژگوني خودروها و محبوس شدن اعلام كرد و افزود : افكن چاه در بازار قزوين ، حريق نمايشگاه مبل ، حريق در بازار ، تصادف پرايد با تريلي و واژگوني پرايد با يك كشته از مهمترين حوادث خرداد ماه بوده اند.
شفيعي افزود : متاسفانه هر ساله با گرم شدن هوا و خشک شدن علف هاي هرز مراتع آمار اين گونه حريقها افزايش چشمگيري مي يابد که جدا ازخسارات محيط زيست وزيبائي هاي شهرخسارات مادي نيز به همراه دارد.
وي با اشاره به دلايل اين گونه حريقها از مردم و بخصوص باغداران خواست : مالکين به ايجاد کمربند ايمني در اطراف باغات و زمين هاي کشاورزي ، شخم زدن باغات و اطراف کشتزارها و از بين بردن علفهاي هزر اقدام نمايند.
شفيعي ادامه داد : در سالهاي گذشته متاسفانه شاهد از بين رفتن محصول و دسترنج چندين کشاورز و باغدار به دليل حريق بوده ايم.
مديرعامل سازمان آتش نشاني با اشاره به اينکه علت اصلي اکثر اين حريق ها عامل انساني است از شهروندان خواست : هنگام تفريح و تفرج در طبيعت حد الامکان از افروختن آتش خودداري و يا نسبت به اطفاء کامل آن اقدام نمايند ضمن اينکه باغداران نيز از افروختن آتش در محوطه باغات براي از بين علفهاي خشک خودداري کنند.

 

 

تصاویر مرتبط