چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۵/۰۵

نصرتي، شهردار قزوين:

بزودي 2 كارخانه آسفالت مدرن در قزوين به بهره برداري مي رسد

شهردار قزوين به همراه برخي از مديران شهرداري از کارخانه بازيافت و محل احداث دفن بهداشتي زباله (لندفيل)، فاز 2 بهشت حسيني، کارخانه آسفالت و برج مشارکتي تجارت بازديد کردند.

 

به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ مسعود نصرتي، شهردار قزوين درخصوص بازديد از کارخانه بازيافت و محل احداث دفن بهداشتي زباله (لندفيل)، فاز 2 بهشت حسيني، کارخانه آسفالت و برج مشارکتي تجارت گفت: مجموعه کارخانه بازيافت و لندفيل سازمان مديريت پسماند شهرداري با افق 20 ساله در دست احداث است و ظرفيت پذيرش و دفن روزانه 550 تن زباله داراست.
نصرتي افزود: مرکز دفن زباله ( لندفيل ) در سه سلول بزرگ به به ابعاد هرکدام 350*300 متراحداث شده و هرسلول ظرفيت پذيرش 6 سال زباله قزوين را دارا مي باشد که با استفاده از اين سيستم نوين روزانه تا 150 مترمکعب شيرابه زباله جمع آوري و تصفيه خواهد شد و به اميد خدا اين طرح بزرگ استاني که با هزينه بيش از42ميليارد ريال به زودي به بهره برداري مي رسد.
وي درخصوص احداث فاز 2 آرامستان بهشت حسيني گفت: احداث اين آرامستان با ظرفيت 3600 قبر در 2 فاز دردست اجرا است و اين پروژه تاکنون بيش از 15 درصد پيشرفت فيزيکي داشته و فاز يک آن تا 3 ماه آينده به بهره برداري خواهد رسيد.
شهردار قزوين در خصوص احداث کارخانه جديد آسفالت شهرداري نيز گفت : در سال89 بيش از 156 هزار تن آسفالت در سطح شهر پخش شد که 90 هزارتن از محل کارخانه آسفالت شهرداري تأمين شد و با توجه به نياز به خريد آسفالت از بيرون مجموعه و فرسودگي کارخانه فعلي،تصميم به تجهيز و بروز رساني تجهيزات کارخانه آسفالت شد که در نهايت با صرف هزينه 20 ميليارد ريالي 2 کارخانه بسيار مدرن تحت ليسانس سوئيس با ظرفيت 120 و 160 تن خريداري شد و تا هفته دولت به بهره برداري خواهد رسيد .
نصرتي از ديگر ويژگيهاي اين کارخانه كاهش آلودگي و صدا و مصرف کم سوخت، عايق بودن و کارکردن با قير پليمر و معمولي و توليد آسفالت با کيفيت دانست و گفت: كار احداث پروژه برج تجارت پس از يک وقفه به صورت جدي از بهمن ماه سال گذشته وارد فاز اجرايي شد و درتابستان سال 93 به بهره برداري خواهد رسيد.
وي در خصوص ويژگي هاي برج تجارت خاطرنشان ساخت : اين برج با ارتفاع 103 متر از سطح زمين (در4 طبقه زير زمين و 20 طبقه از سطح زمين مي باشد که داراي 120 واحد تجاري در ابعاد بزرگ ، 74 واحد خدماتي و 54 واحد مسکوني ، 640 پارکينگ ، رستوران ، سالن اجتماعات ، آمفي تئاتر ، 8 آسانسور مي باشد و تاکنون 155 هزارتن خاکبرداري و 3 هزار تن از 10 هزار تن اسکلت فلزي بناي شاخص نصب شده است .
شهردار قزوين در پايان با اشاره به مراحل پاياني احداث 2 تقاطع غير همسطح نادري و عمران از بهره برداري اين تقاطع ها طبق برنامه زمانبندي شده در پايان شهريور ماه 90خبرداد .
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط