پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۰

مقدم سلیمی:

تخلیه روزانه 9000 تن خاک برای مهار آتش اندفیل زباله محمدآباد

وحید مقدم سلیمی، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین گفت: عملیات مهار آتش‌سوزی در لندفیل پسماند محمدآباد با تخلیه روزانه 9000 تن خاک به‌منظور ایجاد لایه پوششی روی پسماندهای نیم‌سوخته در مراحل پایانی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ مقدم سلیمی افزود: روزانه 600 سرویس معادل 9000 تن خاک توسط تیم‌های عملیاتی و اجرایی و ماشین‌آلات سنگین و تجهیزات سازمان‌های مدیریت پسماند، عمران و آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در جایگاه دفن زباله (لندفیل) ١٠هکتاری مجتمع پردازش و دفع پسماند محمدآباد روی پسماندهای نیم‌سوخته تخلیه می‌شود.

وی با اشاره به وجود حجم زیاد گاز متان متصاعدشده از زباله‌های مدفون در لندفیل، گرمای شدید هوا و وزش باد در منطقه که احتمال آتش‌سوزی را افزایش می‌دهد، گفت: به‌منظور مهار کامل آتش و پیشگیری از اشتعال مجدد لندفیل، عملیات خاکریزی تا پوشش کامل محوطه ادامه داشته و به‌زودی به اتمام می‌رسد.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین اضافه کرد: در این عملیات 15 دستگاه کامیون جفت‌محور، 3 دستگاه لودر، 2 دستگاه بلدوزر، یک دستگاه بیل مکانیکی و 3 دستگاه خودروی آتش‌نشانی برای خاکبرداری، خاکریزی و مهار آتش مشغول به کارند.

گفتنی است عملیات مهار آتش لندفیل محمدآباد از نهم تیرماه آغاز شده و با تلاش تیم‌های عملیاتی، مدیریتی و پشتیبانی سازمان‌های مدیریت پسماند، عمران و آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و مدیریت مجتمع پردازش و دفع پسماند محمدآباد با موفقیت رو به اتمام است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط