یکشنبه ۱۳۹۳/۰۳/۱۸

مدير عامل آتش نشاني قزوين :

عمليات جستجوي فرد گرفتار شده در چاه بازار ادامه دارد

عمليات نجات براي يافتن فرد گرفتار شده در چاه بازار قزوين همچنان ادامه دارد.

 

سيد علي شفيعي ،مدير عامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين که به اتفاق نيرو هاي عملياتي اين سازمان از اولين دقايق وقوع اين رخداد در محل حادثه حضور داشته و به طور مستمر بر نحوه اجراي عمليات نجات نضارت دارد گفت:ده ها نجاتگر سازمان آتش نشاني قزوين بي وقفه در حال عمليات هستند تا بتوانند فرد سقوط کرده در اين چاه را پيدا کنند .
وي خاطر نشان کرد :خبر وقوع اين حادثه ساعت 11 شنبه 17 خرداد ماه جاري به ستاد فرماندهي آتش نشاني اعلام که بلافاصله دو گروه تخصصي امداد و نجات اين سازمان به محل وقوع حادثه در بازار قزوين اعزام شدند .
شفيعي افزود :به محض رسيدن نيرو هاي آتش نشاني به محل حادثه نسبت به ايمن سازي محيط اطراف چاه اقدام شد تا خداي نکرده حادثه ي ديگري اتفاق نيفتد و آتش نشانان بنوانند عمليات خود را بهتر انجام دهند .
وي گفت :بعد از پرس و جو از شاهدان حادثه و بررسي محل معلوم شد که در جريان اين اتفاق با فرو کش کردن و ريزش ديواره هاي چاه ،يک مرد 56 ساله به درون چاه سقوط کرده است .
مدير عامل آتش نشاني قزوين نشت آب و سست بودن خاک را از دلايل اصلي ريزش ديواره چاه و گرفتار شدن فرد مذکور عنوان کرد و افزود :شرايط بسيار پيچيده و دشوار مکان حفاري چاه و احتمال رخ دادن ريزش هاي جانبي از يک سو و عدم امکان استفاده از ماشين آلات سنگين به دليل بافت فرسوده و معابر باريک بازار از سوي ديگر موجب شده تا عمليات جستجو ساعت ها ادامه يابد .
گفتني است در جريان اين عمليات نجات؛روزبه استاندار قزوين،رحيمي معاون سياسي امنيتي استان،نصرتي شهردار قزوين و الموتي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين از روند کار بازديد کردند.

 

تصاویر مرتبط