سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۸

وفایی‌ راد:

سرقت تجهیزات پارکی از عوامل خطرآفرین شهری است

محمد وفایی‌ راد، مدیر هماهنگی و نظارت بر سازمان‌های خدمات شهری شهرداری قزوین گفت: آسیب‌رسانی به مبلمان و تجهیزات پارکی و سرقت این تجهیزات ازجمله عوامل خطرآفرین شهری است.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ وفایی راد گفت: آسیب زدن به مبلمان و تجهیزات پارک‌ها و سرقت تجهیزاتی همچون دریچه‌ها، لوازم روشنایی، شیرآلات و...، افزون بر تحمیل هزینه اضافی به شهرداری و هدررفت بیت‌المال، خطرآفرین بوده و احتمال آسیب دیدن شهروندان را در پی دارد.

وی با اشاره به تلاش‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری در ایجاد محیطی زیبا و امن و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، افزود: آسیب‌رسانی و سرقت مبلمان و تجهیزات پارکی به یکی از مشکلات اساسی موجود در راه حفظ و نگهداری بوستان‌های شهر تبدیل شده است.

مدیر هماهنگی و نظارت بر سازمان‌های خدمات شهری شهرداری قزوین اضافه کرد: حوادثی مثل سرقت و آسیب‌‌رسانی به لوازم ورزشی پارک‌ها، مبلمان پارکی و کفپوش‌ها، سطل‌های زباله، شیرآلات و تجهیزات سرویس‌های بهداشتی و آبخوری‌ها و...، رنگ‌پاشی و مخدوش کردن تابلوها، سرقت کابل‌ها و تجهیزات روشنایی، آسیب‌رسانی به فضای سبز پارک‌ها ازجمله درختان، چمن و گل‌کاری‌ها و... خطرآفرین بوده تعمیر و ترمیم و جایگزینی آن هزینه‌های بسیاری به مدیریت شهری تحمیل کرده است.

وی با اشاره به سرقت کابل‌ها و تجهیزات روشنایی پارک‌ها و فضاهای عمومی اظهار کرد: این معضل خطراتی همچون تاریکی پارک‌ها و فضاهای عمومی و کاهش امنیت روانی و فیزیکی را برای شهروندان به همراه دارد.

وفایی راد انجام بازدیدهای ادواری و نظارت‌ بر وضعیت بوستان‌های شهری را ازجمله اقدامات شهرداری برای شناسایی مشکلات ناشی از سرقت و آسیب‌رسانی به تجهیرات پارکی عنوان کرد و افزود: در این بازدیدها موارد و مشکلات موجود شناسایی‌شده و جهت رفع به سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری ابلاغ می‌شود.

وی در پایان از شهروندان خواست در حفظ و نگهداری مبلمان و تجهیزات شهری کوشا باشند و در صورت مواجهه با هرگونه خسارت و صدمه زدن به اموال عمومی یا مشاهده مبلمان، لوازم و تجهیزات سرقت‌شده یا آسیب‌دیده و خطرآفرین در بوستان‌های شهر موضوع را از طریق سامانه ۱۳۷ به شهرداری اعلام کنند تا اقدامات لازم و فوری برای رفع مشکل و ایمن‌سازی صورت پذیرد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط