شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۵

مقدم سلیمی:

مشکل تأمین آب سایت پسماند محمدآباد رفع شد

وحید مقدم سلیمی، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین گفت: با حفر یک حلقه چاه به عمق 150 متر و دبی خروجی 5 اینچ بر ثانیه مشکل تأمین آب سایت پردازش و دفع پسماند محمدآباد مرتفع شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ مقدم سلیمی افزود: با توجه به نیاز مبرم مجتمع محمدآباد به تأمین آب لازم برای انجام فرآیندهای پردازش و دفع پسماند و نیز آبیاری فضای سبز مجموعه، یک حلقه چاه آب با عمق 150 متر و دبی خروجی 5 اینچ بر ثانیه و با اعتباری بالغ بر سه‌میلیارد و یکصدمیلیون ریال توسط شهرداری قزوین در محوطه سایت حفر شد.

وی افزود: در حال حاضر با پایان یافتن عملیات تجهیز چاه شامل نصب پمپ‌های مکش و رزرو، لوله‌گذاری، نصب مخزن و احداث استخر ذخیره، فیلتراسیون و...، چاه به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

مقدم سلیمی با اشاره به خرید 5000 اصله درخت از گونه‌های مقاوم به کم‌آبی و سازگار با اقلیم منطقه در فاز دوم توسعه فضای سبز سایت محمدآباد، بیان کرد: هم‌زمان با کاشت نهال‌های خریداری‌شده، طراحی و اجرای سیستم آبیاری مکانیزه فضای سبز مجموعه نیز در دست انجام است.

وی اضافه کرد: با حل مشکل تأمین آب و اجرای سیستم آبیاری مکانیزه، در فاز دوم توسعه فضای سبز سایت پسماند محمدآباد 12.5 هکتار فضای سبز با هدف کنترل جریان باد، کاهش انتشار بوهای نامطبوع و زیباسازی مجتمع به مجموعه افزوده خواهد شد.

گفتنی است در فاز اول این عملیات 1.2 هکتار فضای سبز در سایت پردازش و دفع پسماند محمدآباد اجرا شده بود و برای فاز سوم نیز کاشت 7.5 هکتار دیگر پیش‌بینی شده است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط