چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۹

ضرروت تشدید پروتکل‌های بهداشتی در ایام پایانی سال

وحید مقدم سلیمی، رئیس ستاد پیشگیری از کرونای شهرداری قزوین با اشاره به نزدیکی ایام آخر سال و احتمال شیوع ویروس جهش‌یافته گفت: با توجه به مشاهده ویروس جهش‌یافته کرونا در استان، کارگروه سلامت شهرداری قزوین تشدید اجرای پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌ها را در دستور کار قرار داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ وحید مقدم سلیمی، سرپرست معاونت خدمات شهری و رئیس ستاد پیشگیری از کرونای شهرداری قزوین با توجه به مشاهده ویروس جهش‌یافته کرونا در استان و مصوبات ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونای استان، خواستار تشدید نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی در ایام پایان سال شد.

وی افزود: به‌منظور پیشگیری از بحرانی‌شدن مجدد وضعیت شهر و شکل‌گیری پیک چهارم در جلسه کارگروه سلامت شهرداری مقرر شد  حوزه‌های زیرمجموعه شهرداری در محیط‌های خود با حساسیت بیشتر به مقابله با این ویروس پرداخته و ضمن تشدید نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی، از ورود مراجعین بدون ماسک به شهرداری جلوگیری کنند.

مقدم سلیمی با تأکید بر ضرورت عزم همگانی برای پیشگیری از افزایش شیوع بیماری گفت: در این راستا شهرداری قزوین گندزادیی محیط‌های عمومی از جمله بازارها و بازارچه‌ها، مخازن زباله و خودروهای حمل زباله، سرویس‌های بهداشتی عمومی سطح شهر، ناوگان اتوبوسرانی، پایانه‌های مسافربری برون‌شهری، تاکسی‌های شهری و میادین میوه و تره‌بار را طبق روال قبلی ادامه می‌دهد.

وی اضافه کرد: با توجه به پیش رو بودن پنج‌شنبه آخر سال و روز پدر، به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی آرامستان‌های سطح شهر تعطیل بوده و برگزاری مراسم تشییع و ختم ممنوع است.

رئیس ستاد پیشگیری از کرونای شهرداری قزوین با بیان اینکه در تمامی فروشگاه‌های بزرگ زیر نظر شهرداری قزوین از ورود شهروندان بدون ماسک جلوگیری می‌شود، اظهار داشت: فعالیت روزبازارها نیز با رعایت کامل فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی ادامه داشته و کنترل و نظارت بر اجرای این مقررات توسط شهرداری به‌صورت روزانه در حال انجام است.

وی در پایان از تمامی شاغلان در مجموعه شهرداری قزوین و نیز شهروندان خواست که در صورت مشاهده علائم بیماری بر اساس پروتکل‌های تعریف‌شده توسط وزارت بهداشت عمل کرده و تا زمان اطمینان از منفی بودن تست کرونا، شرایط قرنطینه فردی را رعایت نمایند.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط