یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۹

مقدم سلیمی:

اتمام استقرار سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست در حوزه خدمات شهری تا پایان سال

وحید مقدم سلیمی، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین گفت: فرآیند استقرار سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) در سازمان‌های زیرمجموعه معاونت خدمات شهرداری تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ مقدم سلیمی گفت: فرآیند استقرار سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) در سازمان‌های تابعه معاونت خدمات شهری در مرحله بازبینی و آماده‌سازی برای ممیزی داخلی قرار داشته و تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: بازدیدهای میدانی از سازمان‌های حوزه خدمات شهری به پایان رسیده و موارد عدم انطباق با استاندارد HSE شناسایی و جهت رفع به سازمان‌ها ابلاغ شده است.

مقدم سلیمی با اشاره به اینکه چک‌لیست‌ها و دستورالعمل‌های استقرار نظام HSE در حال تدوین بوده و جهت پیاده‌سازی و آماده‌سازی برای ممیزی داخلی، تا پایان ماه جاری در اختیار واحد  HSEسازمان‌های تابعه قرار خواهد گرفت، اعلام کرد: مرحله بازبینی نهایی و ممیزی داخلی سازمان‌های خدمات شهری نیز تا پایان سال جاری به اتمام رسیده و فرآیند استقرار نظام HSE در حوزه معاونت خدمات شهری به عنوان پایلوت پروژه استقرار نظام HSE در شهرداری قزوین تکمیل خواهد شد.

وی اعلام کرد: پس از استقرار کامل سیستم مدیریتی HSE در حوزه معاونت خدمات شهری، اجرای این پروژه در حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین در دستور کار قرار خواهد گرفت.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین اضافه کرد: استقرار سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) با هدف اصلاح و بهبود روش‌ها و ایمن‌سازی واحدها و امور اجرایی و به‌منظور کاهش صدمات جانی و مالی برای کارکنان و شهروندان از سوی شهرداری قزوین در حال انجام است.

گفتنی است استقرار سیستمHSE  به معنای اجرای استانداردها و پیروی از چهارچوب‌های مشخص‌شده بین‌المللی در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط زیست بوده و در این راستا، آموزش مبانی و الزامات ایمنی و بهداشت و محیط زیست براساس روش‌های هجده‌گانه HSE به کمیته‌های اجرایی و راهبردی زیرمجموعه‌های شهرداری قزوین مدنظر است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط