یکشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۵

با حضور مسوولين استاني و شهري صورت گرفت؛

افتتاح فاز اول مجموعه بزرگ دهکده طبيعت در بوستان ملي باراجين

فاز اول مجموعه بزرگ دهکده طبيعت در بوستان ملي باراجين با حضور مسوولين استاني و شهري به بهره‌برداري رسيد.

 

فاز اول مجموعه بزرگ دهکده طبيعت در بوستان ملي باراجين با حضور مسوولين استاني و شهري به بهره‌برداري رسيد.
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ سيد مهدي کاظمي مديرعامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهرداري قزوين در اين مراسم با بيان اينکه فاز اول اين مجموعه در 8 هکتار به بهره‌برداري رسيده است، گفت: بوستان ملي باراجين هم اکنون کاربرد اجتماعي دارد و مکان بسيار خوبي براي تفريح شهروندان شده است.
وي افزود: سرمايه‌گذاري در پروژه‌هاي شاخص در اين بوستان دير انجام شده است اما در حال حاضر شروع خوبي داشته است.
کاظمي بيان کرد: اين مجموعه ارتباط بسيار خوبي بين شهروندان و طبيعت و حيوانات ايجاد کرده است.
نوري مدير پروژه دهکده طبيعت نيز در اين مراسم گفت: اين اقدام شهرداري قزوين و حمايت از ما براي بهره‌برداري از اين مجموعه بسيار ارزشمند و ماندگار است.
وي افزود: در اين مجموعه حيوانات بسياري با تنوع بالا نگه داري خواهد شد و در فاز اول پرندگان شکارچي، بازارچه، آکواريوم با تنوع ماهي، باغ خزندگان، باغ خزندگان وجود دارد.
نوري با بيان اينکه شهروندان از طبيعت دور شدند، افزود: افتتاح اين پروژه که يک مجموعه بي نظير است در شادابي و نشاط شهروندان نقش مهمي خواهد داشت.
وي با بيان اينکه در مراحل بعدي در اين مجموعه پارک هاي تخصصي احداث خواهد شد، گفت: مخاطب اين مجموعه کودکان، نوجوانان و دانشجويان و ساير شهروندان هستند که براي همه برنامه ريزي شده است.
در ادامه ضيائي استاد دانشگاه در اين مراسم بيان کرد: ايران در دنيا جزوء 5 کشوري مي باشد که تنوع زيست محيطي دارد اما از نظر حفاظت جزوء کشورهاي آخر است.
وي بيان کرد: دلايل مختلفي وجود دارد که گونه هاي زيست محيطي در حال از بين رفتن هستند.
در ادامه مراسم استاندار و شهردار قزوين به همراه ساير مهمانان از اين مجموعه بزرگ بازديد کردند و از نزديک در جريان کار قرار گفتند.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط