یکشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۵

روزبه، استاندار قزوين:

اقدامات مديريت شهري قزوين قابل تقدير است

مديريت شهري قزوين توانسته است با توسعه بوستان ملي باراجين و افتتاح مجموعه بزرگ دهکده طبيعت بستر انس با طبيعت را در زندگي شهروندان فراهم کند.

 

استاندار قزوين گفت: مديريت شهري قزوين توانسته است با توسعه بوستان ملي باراجين و افتتاح مجموعه بزرگ دهکده طبيعت بستر انس با طبيعت را در زندگي شهروندان فراهم کند و اين نوع اقدامات مهم قابل تقدير است.
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين، مرتضي روزبه در آئين بهره‌برداري از فاز اول دهکده طبيعت در بوستان ملي باراجين قزوين که با حضور مسوولين استاني و شهري برگزار شد، افزود: بايد تلاش شود با افتتاح اين پروژه‌ها و فرهنگ سازي مناسب سبک زندگي شهروندان تغيير کند و با طبيعت انس بيشتري بگيرند.
وي بيان کرد: متاسفانه شاهد اين هستيم که برخي از شهروندان بي رحمانه به طبيعت و محيط زيست آسيب مي‌زنند و آينده شهر را به خطر انداختند.
استاندار قزوين ادامه داد: بايد با يک همت استاني جلوي آسيب‌هاي که به طبيعت وارد مي‌شود گرفته شود تا از آسيب‌هاي آينده در امان باشيم.
روزبه افزود: براي شهر قزوين با پيشينه تاريخي و فرهنگي بسيار زشت است که بگويند آلودگي هوا در اين شهر وجود دارد، بر اين اساس بايد از تمام ظرفيت‌هاي استان بايد استفاده کنيم تا شهري پاک داشته باشيم.
اين مقام مسوول گفت: همه شهروندان قزويني بايد از ظرفيت‌هاي بوستان ملي باراجين استفاده کنند و در کنار آن بايد شرايطي فراهم شود تا جذب گردشگر در اين شهر توسعه يابد.
وي گفت: بايد براي جذب گردشگر در شهر قزوين يک تدبير جانبي  وجود داشته باشد تا بتوانيم زماني که گردشگر وارد شهر قزوين مي‌شود وقت گردش او را پر کنيم.
استاندار قزوين بيان کرد: قزوين داراي اماکن زيارتي بسياري است و بر اين اساس با توسعه اماکن تفريحي مي‌توانيم ظرفيت‌هاي توسعه گردشگري شهر قزوين را توسعه دهيم.
روزبه اظهار کرد: براي توسعه گردشگري در شهر قزوين بايد يک کارگروهي تشکيل شود تا با تحليل علمي به اين موضوع پرداخته شود.
وي گفت: اگر گردشگر به اين استان جذب شود کار سرمايه گذاري در اين استان توجيه اقتصادي خواهد داشت.
پايان پيام     

 

تصاویر مرتبط