یکشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۱۸

وزيري‌نژاد، مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين:

شعار قزوين،چهارمين شهر اهل‌ بيت(ع) موجب رونق گردشگري است

توسعه گردشگري مذهبي در شهر قزوين با شعار "قزوين چهارمين شهر اهل‌ بيت(ع) است" امکان‌پذير است.

 

مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين گفت: توسعه گردشگري مذهبي در شهر قزوين با شعار "قزوين چهارمين شهر اهل‌ بيت(ع) است" امکان‌پذير است.
سعيد وزيري‌نژاد افزود: قزوين از آثار بسياري در همه زمينه‌ها از جمله تاريخي، فرهنگي، اجتماعي و مذهبي برخوردار است که با معرفي درست آن بين گردشگران و مردم مي‌توان گردشگري در اين استان را در زمان کوتاهي رونق داد.
وي گفت: معرفي آثار مذهبي و تاريخي قزوين به گردشگران در توسعه گردشگري مذهبي قزوين نقش بسزايي ايفا مي‌کند.
اين مسوول معرفي و شناساندن آثار مذهبي و تاريخي قزوين به ويژه بارگاه امامزاده حسين‌بن رضا(ع) و بقعه متبرکه چهار انبياء در راستاي توسعه گردشگري مذهبي قزوين را بسيار ضروري دانست.
وي با بيان اينکه چهار انبياء و امامزاده حسين‌بن رضا (ع) دو سرمايه فرهنگي، اجتماعي، تاريخي و مذهبي شهر قزوين هستند، بيان کرد: اين شهر مي‌تواند با استفاده از اين دو سرمايه به گردشگري مذهبي تبديل شود.
اين مسوول با اشاره به اينکه بقعه متبرکه چهار انبياء از زيارتگاه‌هاي بسيار بي‌نظير در کشور است که مورد استقبال همه اديان ديني است، يادآور شد: پيروان همه اديان‌ ديني از جمله مسيحي، مسلمان و يهودي براي زيارت به اين بقعه متبرکه مي‌آمدند، از اين رو اين بقعه چهار انبياء از اهميت والايي بين اديان ديني برخوردار بوده است.
مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين ابراز کرد: در طول تاريخ همه اديان ديني به بقعه متبرکه چهار انبيا احترام بسياري مي‌گذاشتند و در طول سال‌ها، حضور آنان در اين بقعه بسيار چشم‌گير بوده است که اين مهم يکي ديگر از ظرفيت‌هاي گردشگري مذهبي و تاريخي قزوين را به رخ همگان مي‌کشد.
اين مسوول خاطر نشان کرد: بر اين اساس سزاوار است که بقعه متبرکه چهار انبياء به خوبي براي مردم و گردشگران معرفي شود تا آنان از اين مکان مقدس به نحو مطلوبي بازديد کنند و به خوبي به همه شناسانده شود.
وزيري‌نژاد با بيان اينکه براي راهنمايي بيشتر مسافران لازم است تا تابلوهاي راهنماي شهري به اسم چهار انبيا در خيابان مختلف شهر قزوين نصب شود، بيان کرد: با تحقق اين امر مسافران بهتر و راحت‌تر مي‌توانند اين بقعه متبرکه را در شهر قزوين پيدا کنند و از اين زيارتگاه بازديد و زيارت کنند.
وي با بيان اينکه بقعه متبرکه چهار انبيا بايد در سطح جهان و ايران به خوبي معرفي شود، ابراز کرد: با تحقق اين هدف گردشگري مذهبي در اين شهر توسعه و رونق چشم‌گيري مي‌يابد و آثار آن نيز براي همه مشهود خواهد بود.
پايان پيام
 

 

تصاویر مرتبط