یکشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۱۸

منتظري، مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين:

طرح استقبال از بهار 93 از 15 اسفندماه سال جاري آغاز شد

سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين طرح استقبال از بهار 93 را با هدف زيباسازي سيماي شهري و ايجاد روحيه نشاط و شادابي در ميان شهروندان و مسافران نوروزي از 15 اسفندماه سال جاري آغاز کرد.

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين گفت: اين سازمان علاوه بر خدماتي که به صورت شبانه روزي به شهروندان ارائه مي‌کند، طرح استقبال از بهار ?? را با هدف زيباسازي سيماي شهري و ايجاد روحيه نشاط و شادابي در ميان شهروندان و مسافران نوروزي از نيمه اسفند ماه به اجرا گذاشته است.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين؛ مجتبي منتظري افزود: طرح استقبال از  بهار 93 و فضاسازي سيماي شهري با هدف آماده‌ کردن شهر براي نوروز و پذيرايي از ميهمانان و گردشگراني است که در ايام نوروز به قزوين سفر مي‌کنند صورت ميگيرد و بايد به شکلي اجرا شود که سبب شادي و شادابي شهروندان و در نتيجه مسافران و گردشگران باشد.
مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين تصريح کرد: شهرداري‌ها همه ساله با اجراي برنامه‌هاي متنوع بايد شهر را آماده سال جديد کنند و سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين نيز مانند ساير سازمانها و مناطق شهرداري برنامه هاي ويژه اي را از نيمه اسفند ماه تا نيمه فروردين 93 به اجرا خواهد گذاشت.
وي خاطر نشان کرد: اين نهاد علاوه بر خدماتي که به صورت شبانه روزي به شهروندان ارائه مي دهد در راستاي حفظ منظر شهري و خدمات دهي مناسب تر به شهروندان و مسافرين نوروزي همچون سنوات گذشته طرح استقبال از بهار را از پانزدهم اسفند ماه آغاز کرد اين طرح در ايام نوروز نه تنها متوقف نخواهد شد بلکه به شيوه متفاوت تر و فعال تر نيز ادامه پيدا مي کند .
مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين گفت: اقدامات و خدمات قابل ارائه سازمان در طرح استقبال از بهار به دو بخش قبل از آغاز سال جديد و روزهاي ابتدايي آن تقسيم شده است.
وي اضافه کرد: اهم اين خدمات شامل شستشوي مبلمان شهري، رفت و روب و پاکسازي اماکن ويژه (مساجد،امامزاده ها و ...)، پاکسازي انهار روباز و سر پوشيده، تنظيف حاشيه بلوار ها و خيابانهاي اصلي، پاکسازي پل هاي غير همسطح و عابر پياده، لايروبي و بستر سازي رودخانه ها، پاکسازي مزار شهداء، شستشوي جداول، شستشوي مخازن، پاکسازي مراکز تاريخي و فرهنگي، پاکسازي نواحي منفصل شهري، پاکسازي پوستر هاي تبليغاتي از ديوار هاي سطح شهر، پاکسازي زمين هاي خالي و مخروبهها، پاکسازي ورودي و خروجي هاي شهر ، رفت و روب و تنظيف بازارچه ها و ميادين ميوه و تره بار و... مي باشد.
 منتظري در ادامه خاطر نشان کرد: براي روز سيزدهم فروردين نيز برنامه هاي خاصي در نظر گرفته شده که از مهمترين آن توزيع کيسه هاي زباله بين شهروندان است که در خروجي ها و پارک ها صورت خواهد گرفت و  پاکسازي سطح شهر بعد از مراسم سيزده بدر نيز از ديگر برنامه هاي کاري سازمان مي باشد که بعد از پايان مراسم سيزدهم فروردين به اجرا گذاشته ميشود.
مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين در ادامه سخنانش به اجراي طرح جمع آوري و حمل زباله هاي حجيم شهروندان در روزهاي پاياني سال اشاره و اظهار کرد: براي رفاه حال شهروندان و حفظ سيماي شهري اين طرح را از اول اسفند ماه به اجرا گذاشتيم و تا پايان سال نيز ادامه خواهيم داد و تاکنون نيز 47 تن پسماند حجيم از درب منازل جمع آوري و حمل شده است.
منتظري اجراي طرح تفکيک در مبداء به شيوه اي نوين را از برنامه هاي بسيار مهم سازمان دانست و اعلام کرد: براي اينکه تجارب ناموفق گذشته در بحث تفکيک در مبداء تکرار نشود پيمانکاري مجرب و با تجربه در امر تفکيک جذب و شيوه نامه اي اصولي جهت اجراي هرچه بهتر طرح در سطح شهر تدوين گرديد.
وي افزود: در اين طرح از خودرو ها و لباسهاي متحدالشکل استفاده مي شود و تمامي مامورين داراي کارت شناسايي هستند و در همين رابطه و براي مشارکت هرچه بيشتر شهروندان و همچنين بالا بردن انگيزه در جداسازي پسماند خشک قابل بازيافت از زباله هاي تر در مبداء توليد(منازل)، شهروندان مي توانند طبق تعرفه کارشناسي شده به ازاي تحويل اقلام قابل بازيافت از مامور تفکيک در مبداء هديه يا وجه نقد دريافت کنند.
 اين مسئول در پايان ضمن آرزوي سالي پربار همراه با سلامتي براي تمامي شهروندان از همه عزيزان خواست ضمن مشارکت در تمامي مباحث خدمات شهري ، در سال جديد با مشارکت ويژه خود در بحث تفکيک در مبداء در پيشبرد اهداف سازمان را ياريگر شهرداري باشند.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط