سه‌شنبه ۱۳۹۲/۱۲/۱۳

کاظمي، مديرعامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهرداري قزوين:

جشن درختکاري با مشارکت شهروندان برگزار مي‌شود

مديرعامل سازمان پارک ها و فضاي سبز شهرداري قزوين برنامه هفته درختکاري را تشريح کرد.

 

مديرعامل سازمان پارک ها و فضاي سبز شهرداري قزوين گفت: برگزاري مراسم جشن درختکاري همه ساله با مشارکت نهادهاي دولتي مرتبط ، تشکل هاي مردمي و شهروندان علاقمند برگزار مي شود و شرکت کنندگان با غرس نمادين نهال اين روز را گرامي مي‌دارند.
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ سيد مهدي کاظمي افزود: طرح کاشت نهال با مشارکت تعدادي از مدارس شهر و در صورت مساعد بودن بستر کاشت با مشارکت دانش آموزان طرح درختکاري اجرا مي شود.
وي توزيع رايگان نهال(محدود) بين شهروندان علاقمند جهت کاشت در مقابل منازل و محل کسب را از ديگر برنامه هاي اين هفته عنوان و بيان کرد: در اين رابطه ضمن بازديد کارشناس سازمان در صورت مساعد بودن بستر کاشت و انتخاب گونه گياهي مناسب ، نهال در اختيار شهروندان قرار مي گيرد.
وي افزود: واکاري و کاشت مجدد نهال هاي آسيب ديده در سطح معابر اصلي شهر از ديگر برنامه هاي اين هفته است که اين برنامه همه ساله در ايام درختکاري در سطح معابر شهر اجرا مي شود و نهال هاي آسيب ديده مجدد غرس مي شوند.
کاظمي با اشاره به اجراي طرح آموزشي – فرهنگي در سطح مدارس شهر قزوين گفت: اين برنامه آموزشي شامل مراجعه کارشناسان سازمان و فرهنگ سازي در سطح مدارس، آموزش نحوه کاشت و نگهداري نهال و همچنين توزيع گلدان هاي طرح باغبان کوچک مي باشد.
اين مسوول بيان کرد: در اين هفته طرح گلکاري فصلي بهاره در بسترهاي فصلي کاري موجود در بوستان‌ها، ميادين، معابر اصلي و لچکي هاي سطح تقاطع هاي شهر اجرا مي‌شود و اين طرح همه ساله از ابتداي اسفند ماه تا قبل از عيد نوروز اجرا مي‌شود.
وي حضور کارشناسان فرهنگي سازمان در مهدهاي کودک و آموزش کودکان با سرفصل هاي آموزشي فضاي سبز و در کنار آن توزيع پکيج هاي آموزشي و برگزاري کلاس هاي آموزشي با سرفصل هاي فضاي سبز در مراکز آموزش شهروندي سازمان در بوستان هاي بانوان و انديشه را از ديگر برنامه هاي اين هفته عنوان کرد.
وي گفت:شهروندان با مراجعه به سازمان پارک ها مي توانند درخواست نهال داشته باشند، البته لازم بذکر است که کاشت نهال و نگهداري از آن اصولي دارد که در اين رابطه کارشناسان سازمان نظر مي دهند و ما از شهروندان تقاضا داريم بدون مشورت و نظر کارشناسان اين سازمان اقدام به کاشت نهال نکنند.
کاظمي اضافه کرد: بنابراين در صورت مساعد بودن بستر کاشت و انتخاب گونه گياهي مناسب ، نهال در اختيار شهروندان قرار مي گيرد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط