سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲۹

وفایی راد:

حذف چمن از رفیوژ میانی معابر سواره‌رو موجب افزایش امنیت معابر سواره‌رو می‌شود

با حذف چمن از رفیوژ میانی معابر سواره‌رو مشکلاتی چون نشت آب به معبر و ایجاد لغزندگی برای خودروهای عبوری کاهش یافته و امنیت معابر سواره‌رو افزایش می‌یابد.

محمد وفایی‌ راد، مدیر هماهنگی و نظارت بر سازمان‌های خدمات شهری شهرداری قزوین گفت: رفیوژهای میانی دارای چمن در معابر سواره‌رو به دلیل امکان نشت و سرریز شدن آب حاصل از آبیاری چمن به داخل معبر از عوامل بروز سوانح رانندگی بوده و جزو نقاط پرخطر شهری محسوب می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ وفایی‌ راد افزود: وجود چمن در رفیوژهای میانی به‌ویژه در رفیوژهایی با عرض زیاد موجب ترغیب و تشویق شهروندان و گردشگران به اسکان موقت و استراحت در این فضای جذاب شده و درنتیجه افزایش تردد افراد از عرض معبر سواره و افزایش احتمال سوانح رانندگی را به همراه دارد.

وی هدررفت آب را از دیگر مشکلات کاشت و نگهداری چمن در رفیوژها عنوان کرد و گفت: در راستای حفظ منابع آبی محدود شهر، حذف چمن از ریفیوژهای میانی معابر و جایگزینی آن با درختچه‌های تزئینی مؤثر خواهد بود.

وفایی راد اضافه کرد: جمع‌آوری چمن ریفیوژها که توسط سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری انجام می‌شود، به دلیل احتمال آسیب به ریشه درختان موجود در رفیوژها و خشکیدگی آن‌ها در صورت برداشت غیرفنی، پروسه‌ای زمانبر و نیازمند کار کارشناسی و فنی است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط