چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۷/۱۶

وفایی راد:

حفظ درختان کهنسال از اولویت‌های مدیریت شهری است

حفظ و نگهداری درختان کهنسال شهر از اولویت‌های مدیریت شهری است که در دستور کار حوزه نظارت معاونت خدمات شهری قرار دارد.

محمد وفایی ‌راد، مدیر هماهنگی و نظارت بر سازمان‌های خدمات شهری شهرداری قزوین با اشاره به اینکه درختان کهنسال ضمن ایجاد زیبایی و سایه‌گستری در معابر، بخشی از هویت بصری شهر بوده و بین شهر و شهروندان پیوند و تعلق ایجاد می‌کنند، گفت: بر این اساس حفظ و نگهداری درختان کهنسال شهر از طریق ترمیم پوسیدگی‌ها و مقاوم‌سازی تنه در دستور کار معاونت خدمات شهری قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ وفایی‌ راد با اشاره به تعدد درختان کهنسال دارای تنه پوسیده در سطح شهر گفت: با توجه به اینکه خالی شدن تنه درختان، احتمال شکستگی و از بین رفتن درخت بر اثر نیروهای طبیعی همچون برف و باد را به همراه دارد، به‌منظور پیشگیری از بروز خطرات جانی و مالی برای شهروندان، ترمیم و مقاوم‌سازی تنه درختان الزامی است.

وی پروتز تنه خالی درختان با استفاده از مخلوط سیمانی را از روش‌های قدیمی حفظ تنه‌های خالی برشمرد و افزود: این روش به دلیل سخت بودن و نیز جذب آب و مرطوب بودن بتن‌های سیمانی منسوخ شده است.

مدیر هماهنگی و نظارت بر سازمان‌های خدمات شهری اضافه کرد: در حال حاضر راهکارهای جایگزینی چون استفاده از دو روش تزریق عایق‌های پلاستیکی و انسداد محل پوسیدگی به‌منظور خود درمانی درخت در دستور کار قرار دارد.

وفایی‌ راد حذف نواحی پوسیده و ضدعفونی و آفت‌کشی داخلی تنه را از الزامات فنی پروتز درختان کهنسال دانست و گفت: این اقدامات توسط کارشناسان خبره سازمان پارک‌ها و فضای سبز انجام می‌شود و نظارت بر آن بر عهده حوزه نظارت معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط