چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۱۸

وزيري‌نژاد، مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين خبر داد؛

راه‌اندازي حوزه سلامت شهروندي در سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين

حوزه سلامت شهروندي در راستاي رفع مشکلات و نواقص موجود در بخش سلامت شهري آغاز به کار کرده است.

 

مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين گفت: نظر به اهميت حوزه سلامت و با توجه به مشکلاتي که شهروندان امروزه در بعد سلامت روحي و اجتماعي در شهرها و کلانشهرها با آن مواجه هستند، اين مرکز راه اندازي شده است.
به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ سعيد وزيري نژاد افزود: راه اندازي مرکزي که بتواند در شناسايي، برنامه ريزي و حل مسائل و مشکلات بهداشتي قدم بردارد، از مدتها قبل در نياز سنجي مرکز مطالعات سازمان فرهنگي مد نظر و بررسي قرار گرفته بود.
وي ادامه داد: پس از بررسي هاي صورت گرفته و با همکاري دانشگاه علوم پزشکي استان به اين حوزه حساس و پيچيده پرداختيم و طي انعقاد تفاهم نامه‌اي مقرر شد کارشناسان مربوطه از دانشگاه علوم پزشکي در سازمان فرهنگي ورزشي مستقر شوند و با تعامل و شناسايي امکانات موجود و تدوين برنامه خاص، از ظرفيت سازمان براي توسعه سلامت شهروندي استفاده شود.
وي در ادامه يادآور شد: ابزارهاي تبليغاتي شهر، طرح محله ما، فرهنگسراها، خانه هاي فرهنگ و مخاطبيني که در طول سال تحت پوشش آموزشهاي سازمان فرهنگي ورزشي قرار مي گيرند ما را در تحقق اهداف و برنامه هاي تعيين شده، ياري مي رسانند.
اين مسوول اظهار اميدواري کرد: در بودجه سال 93 رديف ويژه اي براي ارتقاء سلامت شهروندي در حوزه هاي مختلفي همچون الگوي تغذيه سالم، مقابله با خشم، استرس و اضطراب، مهارت زندگي، آگاهي خانواده ها از خطرات فست فودها و مسائل اينچنيني در دستور کار قرار بگيرد.
پايان پيام       

 

تصاویر مرتبط