چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۷

منتظري، مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين:

29 واحد غيرمجاز تفكيك و جمع‌آوري پسماند خشك در قزوين پلمپ شدند

در ادامه اجراي طرح برخورد قانوني با متخلفين تفكيك غير بهداشتي پسماند خشك توسط سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين، 29 واحد غيرمجاز تفكيك و جمع‌آوري پسماند خشك در قزوين پلمپ شدند.

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين گفت: در ادامه اجراي طرح برخورد قانوني با متخلفين تفكيك غير بهداشتي پسماند خشك، اين سازمان با هماهنگي دادستاني استان و همكاري نيروي انتظامي اقدام به شناسايي و جمع‌آوري اين واحدها کرده که در اين راستا تاکنون 29واحد جمع‌آوري و پلمپ شده است.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين؛ مجتبي منتظري افزود: از آنجايي  كه فعاليت واحدهاي غيرمجاز جمع‌آوري و تفكيك پسماند خشك از زباله هاي شهري و افرادي كه در اين رابطه فعاليت مي كنند علاوه بر اينكه موجب آلودگي هاي زيست محيطي در سطح شهر و به خطر افتادن سلامت شهروندان مي شود باعث زشتي چهره شهر نيز مي شود لذا با هماهنگي دادستاني استان و همكاري نيروي انتظامي با متخلفين اين موضوع برخورد قانوني مي شود.
وي اظهار کرد: واحدهاي مورد نظر علاوه بر دپوي ضايعات، جداسازي و تفکيک غير اصولي در بعضي مواقع اقدام به سوزاندن اقلام ضايعاتي ميکنند که موجب آلودگي هوا نيز مي شوند.
مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين خاطر نشان كرد: اين مراکز غيرمجاز كه اغلب در بافت فرسوده و در حاشيه شهر واقع شده اند شناسايي و پس از انجام هماهنگي هاي لازم نسبت به صدور اخطاريه به اين واحدها اقدام شده و تاكنون 29 مركز پلمپ گرديده است.
 اين مسوول افزود، در طي اين اقدام حدود 800 کيلوگرم پسماند خشك جمع آوري شده ، 52 دستگاه چرخ دستي ،20 دستگاه موتور سه چرخ و33 دستگاه وانت توقيف و پرونده متخلفين نيز جهت رسيدگي بيشتر به مراجع قضايي ارسال شده است.
منتظري اضافه كرد: در ميان اين افراد، معتادان، کودکان کار و اتباع بيگانه ديده مي شوند و تا كنون 193 نفر كه اقدام به تفكيك غير بهداشتي پسماند خشك از مخازن سطح شهر مي كردند بازداشت شده اند كه از اين تعداد 62 نفر از اتباع بيگانه ، 107 نفر بالاي 18 سال و 86 نفر هم زير 18 سال سن دارند،103 نفر ساكن قزوين و 90 نفر هم در حاشيه و حريم شهر ساكن هستند.
وي  در ادامه خاطر نشان كرد: ايجاد محيط سالم شهري نيازمند ارتقاي بهداشت عمومي و مشارکت در اجراي طرح هاي زيست محيطي است، بر همين مبنا طرح تفکيک از مبدا زباله و جداسازي پسماند خشك از تر در محل توليد داراي اهميت فراواني است لذا اين سازمان در راستاي تحقق اهداف عالي خود در زمينه ارتقاي سطح مديريت پسماندها و افزايش انگيزه و مشارکت‌پذيري شهروندان و همچنين بدنبال جلوگيري از فعاليت متخلفين تفكيك غير بهداشتي زباله ها ، اقدام به برنامه ريزي و رفع مشكلات و موانع موجود در اجراي طرح تفکيک پسماندهاي خشک از مبداء در سطح شهر نموده است وبزودي پيمانكار مربوطه مشخص و اين طرح به صورت جدي توسط بخش خصوصي مجرب و بومي ومجرب شهر قزوين عملياتي خواهدشد.
منتظري با بيان اينکه نيروهاي جمع آوري کننده پسماند خشك با حضورمقابل درب منازل شهروندان نسبت به توزيع نايلون هاي زباله ويژه جمع آوري پسماند خشک اقدام مي کنند، يادآور شد: اين افراد و نيروهاي جمع آوري کننده پسماند خشك طرح تفكيك در مبداء آموزش هاي لازم را فرا مي گيرند و با لباس متحدالشکل وکارت شناسايي مخصوص به درب منازل مراجعه نموده و ضمن توزيع کيسه هاي نايلوني ويژه پسماند خشک (به صورت رايگان) زمان و برنامه جمع آوري را نيز به آنها اعلام مي كنند.  منتظري اضافه كرد: براي اجراي اين طرح در سطح شهر 50 دستگاه خودرو وانت در نظر گرفته شده كه بزودي فعاليت خود را آغاز خواهند كرد.
اين مسوول در پايان ضمن درخواست همكاري و مساعدت همه جانبه شهروندان گرامي در اجراي طرح تفكيك در مبداء از آنها خواست تا در صورت مشاهده متنخلفين تفكيك غير بهداشتي پسماند خشك از زباله هاي شهري با سامانه 137 و يا با شماره تلفن هاي 3327565 و 3322201(واحد اجرايي)و 2245070 (مركز پيام )تماس حاصل نمايند تا اقدام لازم صورت گيرد و از تحويل اقلام قابل بازيافت خود به افراد سود جو و فاقد لباس فرم و كارت شناسايي جداً خودداري کنند.
 پايان پيام
 
 

 

تصاویر مرتبط