چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵

مقدم سلیمی:

وانت‌بارهای سیار ساماندهی می‌شوند

وحید مقدم سلیمی، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین گفت: به‌منظور کاهش ترافیک شهر، وانت‌بارهای سیار ساماندهی می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ مقدم سلیمی در جلسه صحن علنی شورای شهر گفت: معضل حضور وانت‌بارها و دست‌فروشان در سطح شهر و مسائل و مشکلات ناشی از این آسیب، ازجمله مشکلات پیش روی مدیریت شهری است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری به‌تنهایی قادر به جمع‌آوری و ساماندهی معضل سدمعبر وانت‌بارها نیست، افزود: برای رفع این مشکل همکاری مطلوب مراجع قضایی، نیروی انتظامی و پلیس راهور و به‌ویژه مشارکت شهروندان ضروری است.

مقدم سلیمی اضافه کرد: حضور مداوم این وانت‌بارها در مناطق گوناگون شهر به‌ویژه نقاط پرتردد و حادثه‌خیز و مراکز شهر موجب ترافیک و مزاحمت برای شهروندان می‌شود.

وی ایجاد فضایی اختصاصی برای وانت‌بارها را راهکاری مناسب برای کاهش بار ترافیکی و تأمین امنیت روانی و اجتماعی شهر دانست و تصریح کرد: با این کار به کسب‌وکار صاحبان وانت‌بارها نیز آسیبی نمی‌رسد.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین با بیان اینکه افزایش تعداد دست‌فروشان و وانت‌بارهای فروشنده سیار بر کسی پوشیده نیست، گفت: با وجود تلاش ها و اقدامات شهرداری، در ماه‌های پایانی سال با افزایش چندبرابری تعداد وانت‌بارها،  تردد در سطح شهر دچار اخلال شده و ترافیک ناشی از این مسئله زندگی شهروندان را مختل می‌کند.

وی اظهار امیدواری کرد که این رویه با هماهنگی دیگر دستگاه‌های مرتبط اصلاح شود.پ

پایان پیام.

تصاویر مرتبط