یکشنبه ۱۳۹۲/۰۴/۲۳

وزيري نژاد، مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين:

برنامه‌هاي طرح "محله ما" در سال جاري با تنوع بيشتري برگزار مي‌شود

گذشت بيش از 500 روز از شکل گيري و فعاليت طرح "محله ما" در شهر قزوين نشان‌دهنده ماندگاري و پويايي اين طرح با مشارکت فعالانه خانواده‌هاي قزويني توسط سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين است.

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين گذشت بيش از 500 روز از شکل گيري و فعاليت طرح محله ما در قزوين را نشان‌دهنده ماندگاري و پويايي اين طرح با مشارکت فعالانه خانواده‌هاي قزويني دانست.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ سعيد وزيري نژاد با اشاره به تشکيل ساختارهاي مديريتي در محلات طي سال 91 افزود: در اين مقطع برنامه هاي متنوع فرهنگي، اجتماعي، گردشگري، ورزشي و علمي براي شهروندان به اجرا درآمد.

وي ادامه داد: در سال گذشته همچنين، يک‌هزار ساعت کارگاه آموزشي با موضوعات مختلف مديريت اقتصاد خانواده، مهارتهاي زندگي، مراقبت از گل‌هاي بهشتي، ياوران تحصيلي، موشک آبي و اخلاقتو خوب کن در 14 محله براي بيش از 10 هزار نفر اجرا شد.

اين مسوول با بيان اينکه برنامه هاي طرح محله ما در سال جاري با تنوع بيشتري برگزار مي‍‎شود، افزود: با محوريت مشارکتي برگزار کردن اين طرح، خلاقيت و ابتکار را به عنوان اصل پذيرفته شده در تمامي برنامه ها لحاظ كرديم.

وي با بيان اينکه در سال جاري 23 خدمت فرهنگي اجرا مي شود، اذعان کرد: در بهار امسال فاز اول مراحل چهارگانه اجرايي طرح، در قالب 120 ساعت کارگاه آموزشي با موضوعاتي شامل برنامه ريزي و مشاوره تحصيلي، روش‌هاي تند خواني و نکته برداري در محلات (12دوره) به انجام رسيد.

وي اضافه کرد: تجهيز مساجد محلات طي فصل گذشته با صرف هزينه معادل يک ميليارد و 500 ميليون تومان تحقق يافت و اين مهم در راستاي اجراي مطلوب تر کارگاه‌هاي آموزشي در اين مکان‌ها بود.

مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي در ادامه از تجهيز کتابخانه 7 محله برتر شهر خبرداد و گفت: اين طرح با هدف افزايش سطح مطالعه و حضور بيشتر جوانان در فضاي کتابخانه‌اي مساجد در دو فاز اجرا مي شود که مرحله نخست آن با اعتبار 25 ميليون توماني به منظور خريد امکانات سخت افزاري هزينه شد و در مرحله دوم پنج هزار جلد کتاب خريداري خواهد شد.

وزيري نژاد تصريح کرد: محله هاي مينودر، اسدآبادي، مجاهد، شهيدانصاري، حيدري، راه آهن و تالار از جمله محله هايي بودند که از مزاياي طرح تجهيز کتابخانه بهره بردند.

مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي از برگزاري جشنواره هاي متنوع در محلات شهر خبر داد و گفت: اجراي جشنواره شادي و تندرستي با مشارکت شهروندان محله مينودر، جشنواره کودک و نوجوان در محله اسدآبادي، جشنواره پخت آش در محله طاق بهلول از جمله برنامه هايي است که در راستاي اجراي محله پويا برگزار مي شود.

وزيري نژاد يادآورشد: طرح محله پويا در راستاي اجراي طرح محله ما در قزوين برگزار مي شود که هدف آن توانمند سازي محلات است.

وي از تشکيل دو ساختار روابط عمومي و علوم و نجوم در محلات خبرداد و گفت: افرادي در اين بخش‌ها ضمن فراگيري تخصص‌هاي مربوطه، با سازمان فرهنگي ورزشي همکاري خواهند کرد.

اين مسوول همچنين از تشکيل خانه هاي علوم و کارگاه آموزشي بردهاي الکتريکي و ليگ ربات‌هاي هوشمند در محلات با هدف شناسايي و آموزش نيروهاي توانمند خبر داد.

وزيري نژاد در پايان از مشارکت مستمر محلات در فضاسازي شهر همزمان با مناسبتها و مراسمات مختلف ملي و مذهبي در سال جاري همچون سال گذشته خبرداد.

پايان پيام 

تصاویر مرتبط