دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۰۲

مقدم سلیمی:

معبر راسته ریسمان‌سنج بازار قزوین ساماندهی می‌شود

وحید مقدم سلیمی، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین گفت: طرح کفسازی و بهسازی راسته ریسمان‌سنج بازار قزوین با هدف ساماندهی معبر این راسته و تسهیل تردد شهروندان در دست تهیه است.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ مقدم سلیمی گفت: طراحی فاز اول طرح ساماندهی راسته ریسمان‌سنج به سفارش این معاونت به اتمام رسیده و طراحی فاز دوم نیز در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه کفسازی و بهسازی معبر راسته از طریق شیب‌بندی و هدایت و دفع آب‌های سطحی صورت می‌گیرد، افزود: طراحی کفسازی این راسته به‌دلیل وجود شیب طولی زیاد و اختلاف کد ارتفاعی واحدهای صنفی ضلع شرق و غرب به سازمان خدمات طراحی شهرداری واگذار شده است.

مقدم سلیمی با تأکید بر ضرورت بررسی امکان احداث تونل مشترک برای انتقال تأسیسات زیرزمینی راسته ریسمان‌سنج، اضافه کرد: به این منظور مقرر شده که سازمان خدمات طراحی ضمن بررسی نکات ایمنی و محدودیت‌های اجرا، هماهنگی لازم را با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای تعیین عمق مجاز حفاری انجام دهد.

وی تسریع در روند طراحی و آغاز عملیات اجرایی را نیازمند تعامل و همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان به‌ویژه شرکت آب و فاضلاب، امور برق، شرکت مخابرات و شرکت گاز دانست و اظهار امیدواری کرد که با هماهنگی‌های صورت‌گرفته، اقدامات لازم برای شناسایی، اصلاح و انتقال تأسیسات زیرزمینی دستگاه‌های مذکور با قید فوریت در اولویت کاری قرار گیرد.

گفتنی است که با اتمام فاز طراحی پروژه، عملیات اجرایی آن توسط شهرداری منطقه یک و پس از انجام مراحل قانونی و تخصیص اعتبار مالی لازم صورت می‌پذیرد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط