یکشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۲۹

دربندي زاده، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين:

بوستان‌هاي بانوان شهر به 3 بوستان افزايش مي‌يابد

در حال حاضر يك بوستان ويژه بانوان در شهر قزوين وجود دارد كه افزايش آن به 3 بوستان، در دستور كار شهرداري قرار دارد.

 

معاون خدمات شهري شهرداري قزوين گفت: با توجه به كسب موفقيت به دليل احداث بوستان بانوان و همچنين وسعت شهر و نياز بانوان به برخورداري از فضاهاي تنفس، مجموعه مديريت شهري نسبت به احداث دو بوستان ديگر در نقاط مختلف شهر اقدام خواهد كرد.
عبدالعلي دربندي زاده افزود: براي دستيابي به اين هدف، منطقه‌اي در جنوب شهر قزوين در نظر گرفته شده است كه با رفع موانع اداري، عمليات اجرايي آن آغاز مي شود.
وي به احداث بوستان بانوان در منطقه مينودر اشاره كرد و اقدامات شهرداري براي ايجاد فضاهاي سبز شهري را در مناطق مينودر، كوثر و پونك قابل توجه دانست.
اين مقام مسوول ادامه داد: توسعه بوستان فعلي بانوان نيز در دستور كار شهرداري قراردارد و با تملك باغات ضلع غربي اين بوستان، فضاي سبز اين منطقه از شهر نيز توسعه مي يابد.
وي با اشاره به افزايش جمعيت و متعاقب آن افزايش ميزان ساخت و سازها در شهر، بر اهميت ايجاد فضاهاي سبز شهري تأكيد و تصريح كرد: پس از اتمام عمليات احداث ساختمان شهرداري و شوراي شهر و انتقال مجموعه مديريت شهري به اين ساختمان، با تخريب ساختمان هاي جنوب و جنوب شرقي محل فعلي، فضاي سبز جديدي به شهر اضافه مي شود.
وي گفت: در ايجاد فضاهاي سبز شهري موضوع حفظ باغات سنتي نيز در دستور كار قرار دارد كه در همين راستا، قطعه زميني به مساحت 5 هكتار در ضلع جنوبي ميدان ميوه و تره بار مركزي در نظر گرفته شده است و با تلاش براي حفظ سنت ها، ساخت بناهاي به روز و مدرن نيز پيش بيني شده است.
وي از تبديل باغات سنتي آفت زده و در حال تخريب به فضاي سبز يكي ديگر از برنامه هاي شهرداري ياد و خاطر نشان كرد: 2 تا 3 قطعه از اين دست مناطق كه هر كدام 10 هكتار وسعت دارد، براي تبديل به فضاي سبز در شهر در نظر گرفته شده است.
دربندي زاده به اقدامات شهرداري در بوستان ملي باراجين طي چند سال اخير اشاره و بيان كرد: هزينه هاي زيادي از سوي شهرداري براي گسترش اين بوستان صرف شده است و فاز يك دهكده طبيعت كه در حال حاضر 70 درصد پيشرفت فيزيكي دارد، قبل از ماه رمضان به بهره برداري مي رسد.
دربندي زاده با اشاره به ضرورت توجه به احداث بوستان هاي مسافرپذير در شهر اظهار كرد: در حال حاضر 3 بوستان ملت، شهيد بهشتي و دهخدا ميزبان مسافران عبوري قزوين هستند كه ايجاد مكانات رفاهي حداقلي براي آنان و پيش بيني امكانات لازم براي ارائه خدمات در هنگام بروز حوادث غيرمترقبه در اين بوستان ها، از جمله مواردي است كه توجه به آنها ضرورت دارد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط