پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۲۸

مقدم سلیمی:

طرح جامع مدیریت بحران شهر قزوین به مرحله اجرایی رسید

وحید مقدم سلیمی، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری و جانشین رییس ستاد مدیریت بحران شهر قزوین گفت: طرح جامع مدیریت بحران شهر قزوین با هدف تهیه و تدوین استراتژی های بحران و در 4 فاز پیشگیری، آماده سازی، مقابله و بازسازی و بازتوانی، اجرا و به بهره برداری رسیده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ مقدم سلیمی در جلسه پایانی طرح جامع مدیریت بحران شهر قزوین که با حضور مشاورین پروژه از دانشگاه بین الملل امام خمینی (ره) و اداره مدیریت بحران برگزار شد، گفت: مدیریت بحران شهر قزوین در دستور کار شهرداری قرار دارد و همه دستگاه های زیر مجموعه به صورت مستقیم و غیر مستقیم با این موضوع سر و کار دارند.

این مقام مسئول گفت: در کشورهای پیشرفته، مدیریت بحران به عهده مدیریت شهری قرار دارد، ولی کشور ما در این رابطه به دلیل قانون شهرداری ها و اسناد بالادستی آن از سایر کشورها فاصله دارد، اما با توجه به مسایلی که در گذشته به وجود آمده، به صورت تدریجی در حال واگذاری مدیریت بحران به شهرداری ها هستیم و باید نگاه حرفه ای به این موضوع داشته باشند.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری بیان کرد: این طرح با هدف تهیه و تدوین استراتژی های بحران و در 4 فاز پیشگیری، آماده سازی، مقابله و بازسازی و بازتوانی اجرا و به بهرده برداری رسیده است.

جانشین رییس ستاد مدیریت بحران شهر قزوین با بیان اینکه جلسات متعددی با حضور ادارات و سازمان های دخیل در امر مدیریت بحران، برای شناسایی آسیب های شهر قزوین برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این جلسات بحران های شهر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت که در نهایت 4 بحران با اولویت بالا در سطح شهر قزوین شناسایی و بررسی شد.

مقدم سلیمی افزود: در این طرح فرآیندهای سازمانی و عملیاتی ترسیم شده که امیدواریم با همکاری تمامی ارگان ها و سازمان های مربوطه بتوانیم در مرحله پیاده سازی و اجرای آن نیز موفق عمل کنیم.

وی در پایان ضمن تشکر از مجری و مشاورین طرح جامع مدیریت بحران شهر قزوین گفت: امیدواریم در ادامه بتوانیم همکاری موثری با دانشگاه بین الملل امام خمینی (ره) داشته باشیم.

در ادامه این جلسه صفر فضلی، عضو هییت علمی دانشگاه بین الملل امام خمینی (ره)، بیان کرد: امروزه بحث مدیریت از کارها و فرآیندهای مهم هر جامعه به شمار می رود که باید در بحث مدیریت بحران آمادگی کامل را از قبل داشت.

مشاور طرح جامع مدیریت بحران شهر قزوین افزود: مدیران باید در کنار کارهایی روزمره  ای که انجام می دهند توجه ویژه ای هم به فرآیندهای مدیریت بحران داشته باشند.

فضلی گفت: مدیریت بحران هنر نادیدنی ها است و ما باید به این طرح مانند یک سند کاربردی نگاه کنیم.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط