سه‌شنبه ۱۳۹۲/۰۱/۲۰

نوروز قزوين در ديدگاه مسافران نوروزي

گزارش خبري:مديران شهري با آغاز سفرهاي نوروزي شهر را آماده استقبال از بهار مي كنند به دليل اينكه قزوين در مسير اصلي ترين محورهاي کشور قرار دارد و هر ساله، تعداد زيادي گردشگر از اين شهر عبور مي کنند براي آشنايي با ديدگاه هاي مسافران به سراغشان رفتيم.

 

گزارش خبري: مديران شهري با آغاز سفرهاي نوروزي شهر را آماده استقبال از بهار مي كنند و بيشتر مردم به سفر مي روند، مديريت شهري قزوين هم هر ساله به دليل اينكه قزوين در مسير اصلي ترين محورهاي مواصلاتي کشور قرار دارد و هر ساله، تعداد زيادي گردشگر از اين شهر عبور مي‌كنند شهر را آماده حضور مسافران نوروزي مي كند و امسال به سراغ مسافران نوروزي رفتيم و نظرشان را در خصوص شهر قزوين جويا شديم.( زينب محبي-پريسا طاهري)
رسول صفري 65 ساله كه از شهر تبريز قصد سفر به شهر شمال داشت، مي‌گويد: براي چندمين بار است كه از شهر قزوين عبور مي‌كنم اما اين بار يك شب در اين شهر با خانواده مستقر شديم تا از اين شهر بازديد كنيم.
وي كه در حال جمع آوري وسايل بود تا براي بازديد از شهر قزوين آماده شود، در خصوص شهر قزوين بيان مي‌كند: ورودي شهر قزوين از سمت تهران نسبت به سال‌هاي گذشته از نظر بصري بهتر شده بود و احساس مي‌كنم تغييرات خوبي در قزوين ايجاد شده است.
صفري كه شب به شهر قزوين رسيده بود و در بوستان ملت مستقر شده بود در خصوص امكانات بوستان بيان مي‌كند: امكانات اين بوستان از نظر امنيت، سرويس بهداشتي و فضاي سبز خوب بود و خانواده من با خيال راحت در اين جا شب را سپري كردند.
 وي ادامه مي‌دهد: ديشب به محض ورود به بوستان ماموران گشت بوستان تذكرات لازم را در خصوص حفظ و نگه داري از وسايلمان دادند و همچنين شهروندان قزويني برخورد خوبي براي راهنمايي در هنگام ورود شهر داشتند.
صفري كه با ماشين شخصي به مسافرت آمده بود، در خصوص وضعيت آسفالت در ورودي شهر گفت: آسفالت ورودي شهر وضعيت مناسبي نداشت البته وضعيت آسفالت در داخل شهر مناسب تر بود.
وي ادامه مي‌دهد: در ورودي شهر  افرادي نبودند كه نقشه شهر قزوين را ارائه دهند و چون ما شب رسيديم با پرسش از شهروندان توانستيم اين بوستان را براي استراحت انتخاب كنيم.
اين مسافر نوروزي بيان مي‌كند: امكانات رفاهي اين بوستان خوب بود و جاي نقصي نداشت و نظافت سرويس بهداشتي وفضاي سبز اين بوستان مشكلي نداشت و اين نشان مي‌دهد كه مسوولان شهري توجه خاصي به آسايش مسافران نوروزي داشتند.
وي كه شناختي از شهر قزوين نداشت، مي‌گويد: شناختي از اماكن تاريخي و تفريحي شهر قزوين ندارم كه اميدوارم با راهنمايي شهروندان بتوانم از اين شهر به راحتي بازديد كنم.
وي بيان مي كند: به شهرهاي زيادي مسافرت كردم بوستان اين شهر از بوستان هاي خوبي بود كه تا حالا از آن استفاده كرديم و اميدوارم با بازديد از اين شهر سفر خوشي داشته باشم.
داريوش دانش فر مسافر نوروزي كه 23 سال داشت پسر خانواده بود كه در حال كمك به خانواده براي جمع آوري وسايل براي ادامه مسير بود، او مي‌گويد: براي استقرار در يك بوستان، ديشب خيلي گشتيم تا توانستيم بوستان ملت را انتخاب كنيم ما از ورودي تاكستان وارد اين شهر شدم و در ابتداي مسير، بوستان مناسبي را نديديم.
وي بيان مي كند: ورودي شهر از نظر زيبايي و حتي از آسفالت مناسب نبود و طوري نبود كه معرف شهر قزوين باشد.
اين مسافر نوروزي كه قزوين را به عنوان مقصد مسافرت انتخاب نكرده و از اين شهر رهگذري رد مي‌شود، مي‌گويد: امكانات رفاهي اين بوستان به خصوص نظافت محيط بوستان و سرويس بهداشتي بسيار خوب بود و هيچ مشكلي نداشت و ما كه از شهر سنندج به سمت شمال در حال حركت هستيم شهر قزوين نسبت به شهرهاي ديگر از بوستان بسيار خوبي برخوردار بود.
وي از مراقبت نگهبانان در بوستان راضي بود و بيان كرد: بوستان ملت از نظر امنيت مشكلي نداشت و با خيال راحت در اين بوستان مستقر شديم.
وي نيز كه از قزوين شناختي نداشت، بيان كرد: در صورتي كه وقت باشد حتما از مراكز سياحتي و تاريخي شهر قزوين بازديد خواهيم كرد.
فرشته حسن زاده 32 ساله مادر خانواده كه در حال استراحت با خانواده در بوستان ملت بودند، بيان مي‌كند: ما از شهر مشهد عازم تبريز هستيم و از شهر قزوين در حال عبور هستيم و ديشب كه ساعت 2 رسيدم با راهنمايي شهروندان در اين بوستان مستقر شديم و از امكانات رفاهي اين بوستان راضي هستيم.
حسن زاده با بيان اينكه يكي از سرويس يهداشتي هاي اين بوستان ديشب بسته بود ميگويد: ديشب با مشكل مواجه شديم اما صبح زود در را باز كردند و همچنين امنيت اين بوستان رضايت مند بود.
وي با بيان اينكه از شهرهاي كه عبور كرديم هيچ كدام نظافت اين چنيني نداشتند بيان مي كند: تا حالا به شهر قزوين نيامده بوديم و شناختي هم نداريم و امروز وقت خواهيم گذاشت تا در يك روز از اين شهر بازيد كنيم.
محسن جعفرزادگان 36 ساله از شهرستان گراش استان فارس ميگويد: 2 سال بود كه در مسافرت نوروزي از شهر قزوين عبور مي كرديم اما امسال شهر قزوين را به عنوان شهر مقصد انتخاب كرديم و 3 روز در اين شهر خواهيم ماند.
وي كه از ورودي بوئين زهرا وارد شهر قزوين شده بود، مي‌گويد: برخورد مردم در اين شهر بسيار خوب است و در ورودي شهر راهنمايي خوبي براي استقرار در بوستان صورت گرفت و در ورودي شهر نقشه و اطلاعات لازم را از شهر قزوين گرفتم.
اين مسافر نوروزي كه ديشب وارد شهر قزوين شده بود، بيان مي‌كند: ورودي شهر از نظر آسفالت مناسب نبود اما تزئينات داخل شهر براي ايام نوروز مناسب و زيبا بود.
وي از امكانات بوستان ملت از نظر سرويس بهداشتي، نظافت و امنيت راضي بود و مي‌گويد: متاسفانه در برخي شهرها در بوستان ها به نظافت اهميت نمي‌دهند و حتي در برخي شهرها مثل ساري براي ورود به بوستان بايد 10هزار تومان پرداخت مي كرديم و هيچ امكانات رفاهي هم نداشت.
فاطمه پورحسيني 26 ساله كه با خانواده در بوستان شهيد بهشتي نشسته بودند از ورودي اتوبان زنجان – قزوين وارد شهر قزوين شده بودند، او مي‌گويد: در اتوبان براي ورود به شهر قزوين با مشكل مواجه شديم و با رد كردن ورودي به دليل واضح نبودن تابلو و شب باعث شد مسير را گم كنيم.
وي ادامه مي دهد: تابلو راهنما در مكان مناسبي نصب نشده بود به گونه اي بود كه اصلا در شب مشخص نبود.
پور حسيني  كه از شهر گلستان آمده بود و قصد سفر به زنجان داشت، بيان كرد: به شهر گلستان مسافران زيادي مي آيد اما امكانات رفاهي از نظر نظافت، سرويس بهداشتي و فضاي سبز ندارد و در قزوين واقعا بوستان‌ها از نظر نظافت عالي بودند و تا حالا سرويس بهداشتي با اين نظافت نديده بوديم در مسير مسافرتي كه داشتيم.
وي بيان كرد: شهر قزوين داراي المان‌ها و تنديس هاي جالبي بود و بنرهاي كه براي معرفي شهر قزوين نصب شده است بسيار كمك كرد تا از اماكن تاريخي و تفريحي قزوين مطلع شويم.
اين مسافر نوروزي كه بيان مي كرد از شهر قزوين خوشش آمده است، مي گويد: ورودي شهر از نظر آسفالت خوب بود و امكانات رفاهي در بوستان قزوين نسبت به شهر زنجان از نظر كيفيت بالاتر بود.
سجاد نوروزي جوان 27 ساله كه از شهر كاشمهر استان خراسان رضوي به سمت اصفهان مي رفتند در بوستان ملت مستقر بودند،مي گويد: در ورودي شهر هلال احمر راهنمايي خوبي براي ورود به شهر  كرد و اطلاعات خوبي از اماكن تاريخي و مذهبي شهر قزوين داد و ما قصد نداشتيم در شهر قزوين بمانيم اما تصميم گرفتيم يك شب براي بازديد از اين شهر بمانيم.
وي از سرويس بهداشتي، فضاي سبز و نظافت بوستان رضايت داشت، بيان مي کند: ما از سمت رشت وارد قزوين شديم و امكاناتي كه در قزوين است در شهر رشت ما نديديم.
اين مسافر نوروزي بيان مي‌كند: در نقشه‌هاي كه به ما دادند يك طرف بودن خيابان ها مشخص نبود و ما در تردد در شهر به مشكل مي‌خورديم.
وي از تنديسي كه با درخت درست شده بود بسيار خوشش آمده بود اما مي گفت تنديس در شهر قزوين كم است.
مهرداد حيدري 28 ساله در بوستان شهيد بهشتي مستقر بودند از سمت شمال وارد شهر قزوين شده بودند، مي گويد: راهنمايي در داخل شهر ضعيف بود و براي استقرار در يك بوستان با مشكل مواجه شديم.
وي امكانات رفاهي بوستان را خوب مي داند و مي گويد: وضعيت آسفالت داخل شهر قزوين نسبت به برخي از شهرها كه از همدان به شمال عبور كرديم مناسب بود.
وي مي گويد: ما از شهر قزوين عبوري رد مي شويم و امسال نسبت به سال هاي ديگر شناخت بيشتري از شهر قزوين به دليل تبليغاتي كه ديده بودم داشتيم و اماكن تاريخي قزوين را از شبكه آي فيلم ديديم ترغيب شديم كه يك روز در قزوين بمانيم.
مطصفي احمدي 50ساله كه با خانواده خود از پيران شهر به شهر قزوين مسافرت كرده بودو در بوستان ابن سينا مستقر بود مي گويد: پسرم  در شهر قزوين سرباز است و با شناختي كه پسرم از اين شهر داشت تصميم گرفتيم امسال به اين شهر مسافرت كنيم.
وي بيان كرد: نسبت به شهرهاي كه مسافرت كرده بودم شهر قزوين بهتر بود و داراي اماكن تاريخي و مذهبي با ارزشي است كه به نظر من شهر قزوين شهريناشناخته است.
وي بيان مي‌كند: قزوين را از طريق پسرم شناختم و تا حالا اين شهر را به اين خوبي نشناخته بودم.
مهري كشاورز 27 ساله كه با خانواده خود در بوستان اين سينا نشسته بود از شيراز به سمت تهران مي رفت و يك شب را در قزوين مانده بود، او مي گويد: بوستاني كه در آن مستقر شديم سرويس بهداشتي مناسبي داشت اما براي ظرف شستن با فشار كم آب مواجه بوديم.
وي كه از تاكستان وارد شهر قزوين شده بود، مي‌گويد: از شهر قزوين آشنايي نداريم و براي اولين بار است كه به اين شهر آمديم و امروز از اين شهر با اطلاعاتي كه به دست آورديم بازديد خواهيم كرد.
ميثم موسوي 29 ساله كه با خانواده خود در حال بازديد از مكان تاريخي چهل ستون بود از شهر تهران به قصد سفر به قزوين آمده بود، مي گويد: ما با تبليغاتي كه از شهر قزوين از طريق مختلف از جمله شبكه آي فيلم ديده بوديم تصميم گرفتيم 2 روز به قزوين مسافرت كنيم.
وي با بيان اينكه آثار تاريخي قزوين از نظر كيفيت و زيبايي كمتر از شهرهاي همچون شيراز و اصفهان نيست، گفت: احساس مي كنم شهر قزوين با داشتن آثار تاريخي بسيار در كشور ناشناخته است و مديريت شهري مي تواند با معرفي اين شهر گردشگران بسياري را جذب كند.
موسوي با بيان اينكه اولين بار است به قزوين مسافرت مي كند، مي گويد: ما شب را در بوستان دهخدا مستقر شديم و اين بوستان از نظر امكانات رفاهي، نظافت، سرويس بهداشتي و فضاي سبز خوب بود و توانستيم با خيال راحت در اين بوستان مستقر باشيم.
اين مسافر نوروزي با بيان اينكه تزئينات داخلي شهر براي ايام نوروز جالب توجه بود، بيان مي كند: ورودي اين شهر معرف شهر قزوين نبود و نمادي از اين شهر نداشت و همچنين آسفالت مناسبي نداشت البته در داخل شهر مناسب تر بود.
مهري درويشي 35 ساله كه از شهر شمال براي ديدن اقوام خود به شهر قزوين آمده بود تصميم گرفته بود از اماكن تاريخي و مذهبي اين شهر ديدن كند وي كه در حال بازديد از چهل ستون بود، بيان مي كند: قزوين را زياد نمي شناختم و شناختي كه پيدا كردم از طريق اقوام بود.
وي ادامه مي دهد: قزوين داراي مكان هاي تاريخي و مذهبي خوبي است كه مي تواند با اطلاع رساني گرداشگران خوبي را جذب كند.
وي در خصوص قزوين مي گويد: قزوين نسبت به سال هاي گذشته تغييراتي خوبي كرده است به خصوص با احداث پل ها و بوستان و اين شهر از نظر نظافت بسيار خوب بود.
درويشي بيان مي كند: احداث ايستگاه هاي مكانيزه براي اتوبوس نشان مي دهد كه اين شهر رشد خوبي داشته است و شهر ما هنوز داراي چنين امكاناتي است.
رقيه رشيدي كه در حال زيارت از بقعه چهار انبياء در خيابان پيغمبريه قزوين بود، مي‌گويد: ما از شهر همدان به سمت زنجان مي رويم و از اين شهر مي خواستيم عبور كنيم كه تصميم گرفتيم با توجه به وجود چهارانبياء و تبليغاتي كه ديده بوديم يك شب در اينجا بمانيم تا از اماكن تاريخي و مذهبي ديدن كنيم.
وي مي گويد: تعريف اين مكان مذهبي را شنيده بودم و دوست داشتم حتما از اين مكان بازديد كنم.
وي اظهار مي كند: شهر قزوين شهر خوبي است و فكر نمي كردم اين شهر هم داراي اماكن تاريخي خوبي باشد.
اين مسافر نوروزي در خصوص امكانات رفاهي اين شهر مي گويد: اين شهر از نظر نظافت خيلي خوب بود و همچنين در بوستان دهخدا كه مستقر بوديم داراي سرويس بهداشتي مناسبي بود كه در شهرهاي ديگر چنين امكاناتي با اين كيفيت نبود.
علي مددي 50ساله كه در امام زاده حسين (ع) مستقر بودند، مي گويد: ما از استان گيلان به قزوين مسافرت كرديم و 3 سال پيش هم به اينجا آمده بوديم اما قزوين تغييرات زيادي كرده است.
وي بيان مي كند: امكانات رفاهي اين شهر به خصوص از نظر نظافت و برخورد با مسافران خوب بود و من خيلي دوست داشتم با خانواده يك بار ديگر به اين شهر مسافرت كنم.
وي مي گويد: تعريف شهر قزوين را زياد شنيده بودم امكانات اين مكان مذهبي نسبت به شهر ما بهتر بود و توجه خاصي شده است و جاي تشكر دارد.
مددي تزئينات نوروزي قزوين را جالب دانست و بيان كرد: مزار شهداي اين شهر بسيار زيبا است و محيط آرام بخشي دارد.
وي مي گويد: قصد داريم 2 روز در قزوين بمانيم تا بيشتر از اين شهر ديدن كنيم.
زهرا حسيني از كرج با خانواده براي ديدن اماكن تاريخي و مذهبي قزوين يك سفره يك روزه به قزوين داشتند وي كه در حال استقرار در حياط امازاده حسين بود، مي گويد: فكر نمي كردم قزوين اينگونه و داراي آثار تاريخي جالبي باشد به خصوص سراي سعدالسلطنه كه بسيار جالب بود.
وي مي گويد: تبليغات شهر قزوين را از طريق آي فيلم و برخي روزنامه ها ديده ام  و قزوين با اين ظرفيت مي تواند به يك شهر گردشگري تبديل شود.
وي مي گويد: سيماي بصري شهر مناسب تر بود اما بايد بيشتر از اين ها در نقاط مختلف شهر به ويژه مناطق جنوب شهر كار شود.
اين مسافر نوروزي بيان مي كند: در اماكن تاريخي و مذهبي افرادي نيستند به درستي راهنمايي كند و ما هنوز نتوانستيم كامل با اين شهر و آثار تاريخي آن آشنا شويم.
حسيني اظهار مي كند: ما با ماشين شخصي به اين شهر امديم آسفالت شهر مناسب بود اما اين شهر مي تواند بهتر از اين باشد.
ليلا اكبري 25 ساله نيز كه در حال زيارت در امام زاده حسين(ع) بود، اظهار مي كند: ما با خانواده از شهر زنجان براي سفر به همدان مي رويم و تصميم گرفتيم يك روز در شهر قزوين بمانيم و از اماكن تاريخي و مذهبي ديدن كنيم البته هنوز نتوانستيم به طور كامل از اين شهر بازديد كنيم.
وي نظافت محيط امام زاده حسين(ع) را مناسب مي داند و مي گويد: مكان خوبي است اما نياز است امكانات رفاهي بيشتري به خصوص در زمينه رستوران و محل اقامت گذاشته شود و افرادي را در اين مكان مستقر كنند تا راهنمايي بهتري براي از اين شهر كنند.
وي بيان مي كند: سيماي ورودي شهر مناسب بود، البته آسفالت مسير ورودي مطلوب نبود ولي معابر داخل شهر پاکيزه و با کيفيت بودند.
جعفر گودرزي 35 ساله از شهر همدان که قصد سفرش به شهرهاي شمالي بود، مي گويد: ما دو روز است که در قزوين مستقر هستيم و از آثار تاريخي همچون سراي سعدالسلطنه، چهل ستون، حمام قجر و موزه و همچنين از امام زاده حسين و چهار انبياء بازديد کرديم و از سفرم به قزوين راضي هستم.
وي بيان مي کند: قزوين همچون شهر شيراز داراي آثار تاريخي متعدد و با ارزش و ديدني است اما تاکنون من تبليغ اين شهر را نديدم و تعريف اين شهر را همکارم که اقوامشان در اين شهر ساکن است شنيده‌ام.
وي شهر قزوين را با شهر شيراز مقايسه مي کند و بيان مي کند: قزوين همچون شهر شيراز داراي آثار تاريخي با ارزشي است اما شهر قزوين از نظر سيماي بصري به خصوص نظافت از شهرهاي شيراز و شمالي حيلي بهتر است.
وي بيان مي کند: بوستان دهخدا از نظر امکانات رفاهي مثل فضاي سبز، مغازه، نظافت و سرويس بهداشتي خيلي خوب بود و براي ماندن در اين بوستان مشکلي نداشتيم.
اين مسافر نوروزي مي گويد: ورودي شهر از سيماي مناسب و حتي آسفالت مناسبي برخوردار نبود و در اين زمينه بايد بيشتر کار شود البنه تزئينات نوروز در سطح شهر جالب بود.
ليلا فروغي 28 ساله از تهران که در حال قدم زدن بود، مي گويد: من چند سال پيش در اين شهر تحصيل کردم و با دوستم که در قزوين است در ارتباط هستم او گفته بود که قزوين تغيير کرده است و وقتي پل هاي اين شهر را ديدم خوشحال شدم.
وي مي گويد: ما دو روز در اين شهر خواهيم ماند و ديشب در بوستان باراجين بوديم و برايم جالب بود که در اين مدت زمان کوتاه صاحب شهربازي شده است.
اين مسافر نوروزي ادامه مي دهد:  خانوده ام از اين شهر راضي بودند به خصوص از اين بوستان که داراي نظافت و سرويس بهداشتي مناسبي بود.
وي مي گويد: سيماي ورودي شهر و آسفالت ورودي مناسب شهر قزوين نيست به و الماني که در ميدان مينودر ساخته شده متوجه نشدم نماد چه چيزي است.
 صغري کريمي 39 ساله از شمال به قزوين آمده است مي گويد: من دوست داشتم به زيارت امام زاده حسين بيايم به خاطر همين تصميم گرفتم که دو روز به اين شهر مسافرت کنيم.
کريمي مي گويد:براي دومين بار است که به اين شهر مي آيم و اين شهر را به خاطر امام زاده حسين دوست دارم و امروز قصد داريم از اماکن تاريخي اين شهر هم بازديد کنيم.
وي ادامه مي‌دهد:امکانات رفاهي بوستان هاي شهر خيلي خوب بود به خصوص سرويس بهداشتي و نظافت که شهر ما در اين زمينه ضعيف است.
اين مسافر نوروزي مي گويد: تزئينات سطح شهر برايم جالب بود و اميدوارم به تمام مسافران نوروزي در اين شهر خوش بگذرد.
علي غديري 55 ساله که از شهر قم آمده بود، مي گويد: قزوين شهر فرهنگي و تاريخي است و من قزوين را از چند سال پيش به خاطر موقعيت کاريم مي شناختم و تصميم گرفتم دو روز در اين شهر با خانواده بمانم.
وي مي گويد: تا حالا از اماکن تاريخي که در ميدان آزادي (سبزه ميدان) بود ديدن کرديم و همچنين امام زاده حسين(ع) و چهار انبياء كه تبليغات تلويزيوني آن را ديده بودم بسيار جالب بود.
وي مي گويد: قزوين داراي ظرفيت هاي خوبي است اما ناشناخته مانده است و اين شهر داراي اماکن تاريخي همچون شهرهاي شيراز و اصفهان است.
اين مسافر نوروزي بيان مي کند: امکانات رفاهي بوستان دهخدا خيلي خوب بود و کمبودي وجود نداشت.
وي ادامه مي دهد: ورودي شهر آسفالت مناسبي نداشت و الماني هم که در ميدان مينودر ساخته شده مناسب نبود و من نفهميدم مفهوم چه چيزي است.
سعيد کبيري 45 ساله از همدان نيز مي گويد: ما از شهرقزوين در حال رد شدن هستيم و قصد داريم به زنجان برويم و شناختي هم از شهر قزوين نداريم.
وي از امکانات رفاهي بوستان دهخدا راضي بود و مي گويد: ما ديشب به اين شهر رسيدم و بعد از ساعاتي هم مسير را ادامه خواهيم داد و قصد نداريم از اين شهر بازديد کنيم.
اکرم کلانتري 40 ساله كه از زنجان قصد سفر به شهر مشهد داشت در مركز آموزش رفاهي فردوسي اسكان داشت، مي‌گويد: براي چندمين بار است كه از شهر قزوين عبور مي‌كنيم اما اين بار تصميم گرفتيم يك شب در اين شهر با خانواده بمانيم تا از اين شهر بازديد كنيم به خصوص که دوست دارم به زيارت امام زاده حسين(ع) بروم.
خانواده وي كه در حال جمع آوري وسايل بودند تا براي بازديد از شهر قزوين آماده شوند، در خصوص شهر قزوين بيان مي‌كند: ورودي شهر قزوين نسبت به سال‌هاي گذشته از نظر بصري بهتر شده بود و احساس مي‌كنم تغييرات خوبي در قزوين ايجاد شده است اما آسفالت مسير ورودي اتوبان – زنجان مناسب نبود.
کلانتري ادامه مي‌دهد: در ورودي شهر افرادي نبودند كه نقشه شهر قزوين را ارائه دهند و چون ما شب رسيديم با پرسش از شهروندان توانستيم اين مكان را براي استراحت انتخاب كنيم.
اين مسافر نوروزي كه شناختي از شهر قزوين نداشت، مي گويد: شناختي از اماكن تاريخي و تفريحي شهر قزوين ندارم كه اميدوارم با راهنمايي شهروندان بتوانم از اين شهر به راحتي بازديد كنم البته وقتي متوجه شديم پسر امام رضا(ع) در اين شهر است بيشتر مشتاق شديم در اين شهر بمانيم.
محمدرضا اسدي مسافر نوروزي كه 23 سال داشت در مركز آموزش رفاهي فردوسي اسكان داشت، مي‌گويد: ما از ورودي تاكستان وارد اين شهر شديم و سيماي بصري ورودي شهر و حتي از آسفالت نامناسب بود.
اين مسافر نوروزي كه قزوين را به عنوان مقصد مسافرت انتخاب نكرده و از اين شهر رهگذري رد مي‌شود، مي‌گويد: ما كه از شهر همدان به شهر شمال در حال حركت هستيم شهر قزوين نسبت به شهرهاي ديگر از  نظافت بسيار خوبي برخوردار بود.
وي بيان مي‌كند: در صورتي كه وقت باشد حتما از شهر قزوين بازديد خواهيم كرد.
علي رضا مددي 32 ساله كه در حال استراحت با خانواده در دانشگاه فرهنگيان پرديس بودند، بيان مي‌كند: ما از شهر مشهد عازم تهران هستيم و از شهر قزوين در حال عبور هستيم و ديشب در اين مكان مستقر شديم و از امكانات رفاهي اين مكان راضي هستيم.
وي با بيان اينكه از شهرهاي كه عبور كرديم هيچ كدام نظافت اين چنيني نداشتند بيان مي كند: تا حالا به شهر قزوين نيامده بوديم و شناختي هم نداريم و امروز وقت خواهيم گذاشت تا در يك روز از اين شهر بازيد كنيم و بيشتر دوست دارم از سراي سعدالسلطنه بازديد نمائيم.
جعفر نظري 45 ساله از شيراز كه در دانشگاه فرهنگيان پرديس اسكان داشتند، ميگويد: در مسافرت نوروزي خود از شهر قزوين عبور مي كنيم در صورتي که فرصت باشد از قزوين ديدن خواهيم کرد.
وي كه از ورودي بوئين زهرا وارد شهر قزوين شده بود مي‌گويد: برخورد مردم در اين شهر بسيار خوب است و در ورودي شهر راهنمايي خوبي براي استقرار در بوستان صورت گرفت و در ورودي شهر نقشه و اطلاعات لازم را از شهر قزوين گرفتم .
اين مسافر نوروزي كه ديشب وارد شهر قزوين شده بود از امكانات اين مكان از نظر سرويس بهداشتي، نظافت و امنيت راضي بود، بيان مي‌كند: ورودي شهر از نظر آسفالت مناسب نبود اما تزئينات داخل شهر براي ايام نوروز مناسب و زيبا بود.
وي بيان مي کند: من به شهرهاي زيادي مسافرت کردم ولي چون از قزوين بازديد نکردم نمي توانم آن را مقايسه کنم .
فاطمه کريمي 42 ساله كه با خانواده خود در دانشگاه فرهنگيان پرديس نشسته بودند از ورودي اتوبان زنجان – قزوين وارد شهر قزوين شده بودند، مي گويد: ديشب دير وقت وارد شهر قزوين شديم و توجه اي به سيماي شهري اين شهر نکرديم.
کريمي كه از استان گلستان آمده بود و قصد سفر به زنجان داشت بيان كرد: به استان گلستان مسافران زيادي مي آيد اما امكانات رفاهي از نظر نظافت، سرويس بهداشتي و فضاي سبز ندارد.
وي بيان كرد: بنرهاي كه براي معرفي شهر قزوين در سطح شهر نصب شده است بسيار كمك كرد تا از اماكن تاريخي و تفريحي قزوين مطلع شويم.
فاطمه احمدي37 ساله كه در حال بازديد از چهل ستون بود از شهرهاي شمال براي ديدن اقوام خود به شهر قزوين آمده بود، او مي‌گويد: ما چندين بار به شهر قزوين آمديم و در هر بار آمدن در ايام عيد از اماكن تاريخي و مذهبي اين شهر ديدن مي کنيم.
وي ادامه مي دهد: قزوين داراي مكان هاي تاريخي و مذهبي خوبي است كه مي تواند با اطلاع رساني گرداشگران خوبي را جذب كند و اقوام گفته بودند که چهره شهر قزوين تغيير کرده است.
وي در خصوص قزوين مي گويد: قزوين نسبت به سال هاي گذشته تغييراتي خوبي كرده است به خصوص با احداث پل ها و بوستان و اين شهر از نظر نظافت بسيار خوب بود.
احمدي سيماي سطح شهر را مناسب مي داند و بيان مي كند: شهر قزوين داراي اماکن تاريخي با ارزشي است اما مکان هاي تفريحي کمي دارد.
منيره رستمي كه در حال بازديد از چهل ستون بود مي گويد ما از شهر همدان به سمت زنجان مي رويم و از اين شهر مي خواستيم عبور كنيم كه تصميم گرفتيم يك شب در اينجا بمانيم تا از اماكن تاريخي و مذهبي ديدن كنيم.
وي مي‌گويد: تعريف قزوين را شنيده بودم و تبليغات اين شهر را در شبكه آي فيلم ديدم و دوست داشتم حتما از اين مكان بازديد كنم.
وي اظهار مي كند: شهر قزوين شهر خوبي است و فكر نمي كردم اين شهر هم داراي اماكن تاريخي خوبي باشد.
وي در خصوص امكانات رفاهي اين شهر مي گويد: اين شهر از نظر نظافت خيلي خوب بود و همچنين در بوستان دهخدا كه مستقر بوديم داراي سرويس بهداشتي مناسبي بود كه در شهرهاي ديگر چنين امكاناتي با اين كيفيت نبود.
يوسف بياتي 47ساله كه در امام زاده حسين (ع) مستقر بودند، مي گويد: ما از استان گيلان به قزوين مسافرت كرديم و چند سال پيش هم به اينجا آمده بوديم اما قزوين تغييرات زيادي كرده است.
وي بيان مي كند: امكانات رفاهي اين شهر به خصوص از نظر نظافت و برخورد با مسافران خوب بود و من خيلي دوست داشتم.
اين مسافر نوروزي  مي گويد: تعريف شهر قزوين را زياد شنيده بودم امكانات اين مكان مذهبي نسبت به شهر ما بهتر بود و توجه خاصي شده است و جاي تشكر دارد.
بياتي تزئينات نوروزي قزوين را جالب دانست و بيان كرد: مزار شهداي اين شهر بسيار زيبا است و محيط آرام بخشي داردو قصد داريم بيشتر در قزوين بمانيم تا بيشتر از اين شهر ديدن كنيم.
زهرا طبرسي از كرج با خانواده براي ديدن اماكن تاريخي و مذهبي قزوين يك سفره يك روزه به قزوين داشتند، وي كه در حال استقرار در حياط امازاده حسين بود مي گويد: فكر نمي كردم قزوين اينگونه و داراي آثار تاريخي جالبي باشد به خصوص سراي سعدالسلطنه و حمام قجر كه بسيار جالب بود.
وي مي گويد: تبليغات شهر قزوين را از طريق آي فيلم و برخي روزنامه ها ديده ام و قزوين با اين ظرفيت مي تواند به يك شهر گردشگري تبديل شود.
وي مي گويد: سيماي بصري شهر مناسب تر بود اما بايد بيشتر از اين ها كار شود.
اين مسافر نوروزي بيان مي كند: در اماكن تاريخي و مذهبي افرادي نيستند به درستي راهنمايي كند و ما هنوز نتوانستيم كامل با اين شهر آشنا شويم.
زينب توسلي 27 ساله نيز كه در حال زيارت در امام زاده حسين(ع) بود اظهار مي كند: ما با خانواده از شهر زنجان براي سفر به همدان مي رويم و تصميم گرفتيم يك روز در شهر قزوين بمانيم و از اماكن تاريخي و مذهبي ديدن كنيم البته هنوز نتوانستيم به طور كامل از اين شهر بازديد كنيم .
وي نظافت محيط اين امام زاده را مناسب مي داند و مي گويد: مكان خوبي است اما نياز است امكانات رفاهي بيشتري به خصوص در زمينه رستوران گذاشته شود و افرادي را در اين مكان مستقر كنند تا راهنمايي بهتري براي از اين شهر كنند.
وي بيان مي كند: سيماي ورودي شهر مناسب بود، البته آسفالت مسير ورودي مطلوب نبود ولي معابر داخل شهر پاکيزه و با کيفيت بودند.
مصطفي کاکاوند46ساله از شهر همدان که قصد سفرش به شهر شمال بود مي گويد: طي يك روزي كه در قزوين بوديم آثار تاريخي سراي سعدالسلطنه، چهل ستون، حمام قجر و موزه و همچنين از امام زاده حسين و چهار انبياء بازديد کرديم.
وي بيان مي کند: من قبلا در اين شهر کار کردم و از اين شهر شناخت دارم و قزوين همچون شهر شيراز داراي آثار تاريخي متعدد و با ارزش و ديدني است.
وي شهر قزوين را با شهرهاي شيراز و شمال مقايسه مي کند و بيان مي کند: قزوين همچون شهر شيراز داراي آثار تاريخي با ارزشي است اما شهر قزوين از نظر سيماي بصري به خصوص نظافت از شهرهاي شيراز و شمال حيلي بهتر است.
وي بيان مي کند: بوستان دهخدا از نظر امکانات رفاهي مثل فضاي سبز، مغازه، نظافت و سروئيس بهداشتي خيلي خوب بود و براي ماندن در اين بوستان مشکلي نداشتيم.
اين مسافر نوروزي مي گويد: ورودي شهر از سيماي مناسب و حتي آسفالت مناسبي برخوردار نبود و در اين زمينه بايد بيشتر کار شود البنه تزئينات نوروز در سطح شهر جالب بود.
زهره بيات 43 ساله كه با خانواده خود در دانشگاه فرهنگيان پرديس در خيابان نواب صفوي اسكان يافته بود، مي گويد: آسفالت مسير، از عوارضي قزوين تا ميدان مينودر وضعيت مناسبي نداشت ولي از آنجا به بعد و معابر داخل شهر پاکيزه و با کيفيت بود.
وي از روند رسيدگي در اين مكان راضي است و بيان مي كند: ما دو روز است كه در قزوين هستيم و مكان‌هاي تاريخي حمام قجر، چهل ستون، سراي سعدالسلطنه و اماكن زيارتي را بازديد كرديم.
بيات ادامه مي دهد: فكر نمي كردم قزوين همچون شهرهاي تاريخي شيراز و اصفهان داراي آثار تاريخي با ارزش باشد.
خانواده بيات كه عازم شهر زنجان هستند، مي گويد: قزوين را از طريق همكارم كه سال گذشته به قزوين آمده بود مي شناختم و تصمصيم گرفتيم سه روز در اين شهر باشيم.
اين مسافر نوروزي به المان هاي نوروزي در سطح شهر اشاره و بيان مي كند: المان هاي سطح شهر كم بود ولي تعدادي كه هم نصب شده بود قابل توجه بود.
وي بيان مي كند: در زمان بازديد از اماكن تاريخي و مذهبي افرادي نبودند كه مسافران نوروزي را خوب راهنمايي كنند و ما براي پيدا كردن برخي از اماكن زيارتي و تاريخي با مشكل مواجه شديم.
مهري رجبي، ديگر مسافر نوروزي در پارك ملت مي‌گويد: اولين بار است که از کرج به قزوين آمده‌ايم و قصد رفتن به رشت را داريم، به همين دليل قصد بازديد از اين شهر را نداريم.
وي ادامه مي‌دهد: از آنجايي که شب به قزوين رسيديم، در پارک اقامت کرديم تا صبح به سفر خود ادامه دهيم.
رجبي نظر مثبتي درباره کيفيت آسفالت معابر ورودي شهر از سمت تهران و المان ميدان مينودر داشت و بيان مي‌كند: آسفالت مسير، از عوارضي قزوين تا ميدان مينودر وضعيت مناسبي نداشت ولي از آنجا به بعد و معابر داخل شهر پاکيزه و با کيفيت بود.
وي در خصوص پارک ملت تأکيد مي‌كند: اين پارک از نظر امنيت و آرامش وضعيت مناسب و امکانات رفاهي مانند آب شرب، سرويس بهداشتي و تجهيزات ورزشي نيز کيفيت مطلوبي دارد.
اين مسافر نوروزي به المان هاي نوروزي در سطح شهر اشاره مي‌كند و مي‌گويد: با اعضاي خانواده درباره اين المان ها صحبت کرديم و همگي نظر مثبتي راجع به اين اقدام شهرداري داشتند.
رجبي با بيان اين مطلب که قزوين اولين شهري است که در آن اقامت کرده‌اند، مي‌گويد: نمي توانم اين شهر را با شهرهاي ديگر مقايسه کنم.
رضا محمودي، 37 ساله از تبريز مي‌گويد: به قم و اصفهان مي رويم و براي استراحت يک شب را در قزوين گذرانديم و امروز قصد داريم به زيارت امامزاده حسين (ع) و چهار انبياء برويم.
اين مسافر نوروزي درباره ورودي شهر از سمت زنجان بيان مي‌كند: کيفيت آسفالت و منظر ورودي مناسب بود ولي راهنماي گردشگري در آنجا وجود نداشت تا بتوانيم مکاني را براي استراحت پيدا کنيم.
محمودي شهروندان قزوين را مردمي مهمان نواز مي‌داند و ادامه مي‌دهد: يکي از شهروندان، تا اين بوستان ما را هدايت و همراهي کرد.
وي قزوين را شهري پاکيزه و منظم در مقايسه با شهرهاي ديگر مسير سفرشان مي داند و مي گويد: فضاي بوستان ملت امن، آرام و با کيفيت است و تجهيزات ورزشي و سرويس بهداشتي آن در شرايط مناسبي قرار دارد.
محمودي با بيان اين مطلب که تمايل به بازديد از اماکن زيارتي دارد، بيان مي كند: از وجود حرم مطهر فرزند امام رضا (ع) و چهار انبياء در اين شهر بي اطلاع بوديم زيرا در بدو ورود به شهر، راهنماي گردشگري ارائه نشده بود.
مرتضي جوادي 55 ساله از تهران كه قصد سفر به رشت با خودروي شخصي دارد، مي‌گويد: وضعيت ورودي شهر در مقايسه با چند سال گذشته بهتر شده است و من بارها از قزوين عبور کرده‌ام و در سال‌هاي اخير، شهرداري اقدامات مناسبي براي بهبود صنعت گردشگري در شهر انجام داده است.
جوادي ادامه مي‌دهد: ديروز به بازديد از مکان هاي تاريخي مانند موزه مردم شناسي قجر و سراي سعدالسلطنه رفتيم که برايمان بسيار جالب بود و امروز نيز قصد داريم از تعدادي ديگر از بناها مانند عمارت چهلستون بازديد کنيم و سپس به سفر خود ادامه دهيم.
وي نصب المان هاي نوروزي را در سطح شهر جالب مي داند و مي‌گويد: اين المان هاي متنوع و زيبا، رنگ و بوي خاصي به شهر داده‌اند که براي مسافران و شهروندان جذاب است.
اين مسافر نوروزي در خصوص اقامت در بوستان ملت مي‌گويد: فضاي اين بوستان زيبا و دلنشين است و حتي در مقايسه با بوستانهاي شهر تهران علي رغم کوچک تر بودن، از کيفيت مناسب تري برخوردار است.
وي قزوين را در مقايسه با ديگر شهرهايي که تاکنون در طول سفرهاي نوروزي خود در آنها اقامت داشته است مناسب ارزيابي مي كند و مي گويد: قزوين شهري منظم و پاکيز ه است و در طول چند سال گذشته تغييرات اساسي در آن به وجود آمده است.
جوادي درباره آسفالت ورودي اظهار نظر نمي‌كند و مي گويد: هنگام ورود به شهر همه توجه ما به المان ميدان مينودر بود و توجهي به کيفيت آسفالت نداشتيم اما کيفيت معابر داخل شهر، مناسب بود.
رسول حکيمياني 45 ساله از مياندوآب مي‌گويد: از قبل پيش‌بيني کرده بوديم به قزوين سفر و از جاذبه هاي گردشگري اين شهر بازديد يم.
وي ادامه مي‌دهد: از آنجايي که از سمت زنجان که وارد شديم، پيدا کردن آدرس ها سخت بود زيرا راهنماي گردشگري در اختيار ما قرار نداشت.
حکيمياني که با خودروي شخصي سفر مي کرد درباره آسفالت معابر مي گويد: کيفيت آسفالت مسيرهاي ورودي و خيابان هاي سطح شهر مناسب بود.
وي بيان مي‌كند: از آنجايي که شب وارد قزوين شديم و تمام تمرکز ما بر روي پيدا کردن مکاني براي اقامت بود، متوجه المان هاي نوروزي نشديم.
اين مسافر نوروزي وضعيت بهداشت بوستان ملت را مناسب مي داند و بيان مي كند: اين بوستان از نظر امنيت، امکانات و خدمات بهداشتي، معقول و مناسب است.
وي درباره قزوين مي‌گويد: اين شهر در مقايسه با شهرهاي ديگري که به آنها سفر کرده ام عالي است و ما قبلاً نيز به اين شهر آمده بوديم که مهمان نوازي مردم و جاذبه هاي گردشگري زيباي آن باعث شد تا بار ديگر به اين شهر سفر کنيم.
مهدي شعرا با 36 سال سن که از شهرستان لار استان فارس به قزوين آمده بود، حين گذاشتن وسايل در خودرو ميگويد: براي مسافرت به شمال کشور رفته بوديم و در مسير برگشت شب را در قزوين گذرانديم.
شعرا ادامه مي‌دهد: امروز را به بازديد از مکان‌هاي ديدني شهر اختصاص مي دهيم. البته راهنماي گردشگري نداريم ولي اميدورام با راهنمايي شهروندان آدرس ها را بيابيم.
وي ورودي شهر را مناسب مي‌داند و مي‌گويد: سيماي ورودي شهر زيبا بود و ترافيک رواني وجود داشت، البته آسفالت مسير ورودي مطلوب نبود ولي معابر داخل شهر پاکيزه و با کيفيت بودند.
شعرا درباره بوستان ملت مي گويد: اين بوستان آرام، زيبا و با امنيت است و تنها مشکل اين بود که شب سرويس بهداشتي بخش جنوبي بسته بود و مجبور بوديم براي استفاده از سرويس ديگر به قسمت شمالي پارک برويم که براي خانواده مشکل بود.
اين مسافر نوروزي در مقايسه قزوين با شهرهاي ديگر مي گويد: قزوين شهر پاکيزه اي است و امنيت در اين شهر در سطح مطلوبي قرار دارد و با توجه به نصب المان هاي نوروزي منظر زيبايي نيز به وجود آمده است که نشان مي دهد شهرداري براي جذب گردشگر برنامه ريزي كرده است.
رضا صومي 38 ساله در بوستان شهيد بهشتي بيان مي كند: از تبريز براي سفر به اصفهان رفتيم و در مسير برگشت به شهرمان، شب را در قزوين گذرانديم.
وي در خصوص ورودي شهر ميگويد: المان ميدان مينودر برايم جالب و ديدني و آسفالت ورودي و معابر شهر نيز از کيفيت مناسبي برخوردار بود.
صومي ادامه ميدهد: بوستاني که در آن اقامت داريم، داراي فضايي امن و بهداشتي است.
اين مسافر نوروزي مي‌گويد: امروز را براي بازديد از اماکن تاريخي و مذهبي در قزوين مي مانيم و فردا به مسير خود ادامه مي دهيم.
وي قزوين را در مقايسه با شهرهاي ديگر در وضعيت مناسبي ارزيابي مي‌كند و مي گويد: قزوين شهري پاکيزه است و مردم مهمان نوازي دارد.
مهري عظيمي که 44 سال سن داشت و از بهشهر استان مازنداران آمده بود، مي گويد: برنامه ريزي کرديم تا سفري يک روزه به قزوين داشته باشيم و از جاذبه هاي گردشگري آن ديدن کنيم. به همين دليل ديشب را استراحت کرديم و امروز براي گردش به شهر مي رويم.
عظيمي مي گويد: آسفالت ورودي شهر کيفيت مناسبي داشت ولي آن چه براي من و همراهانم جالب بود الماني است که در ميدان ورودي شهر احداث شده بود.
وي فضاي بوستان شهيد بهشتي را مناسب مي داند و مي گويد: اين بوستان، امن و آرام بود و خدمات بهداشتي آن وضعيت مطلوبي داشت.
اين مسافر نوروزي در خصوص شهر قزوين مي گويد: با توجه به پيشينه تاريخي و آثار با ارزشي که در اين شهر وجود دارد تصميم گرفتيم تا به آن سفر کنيم.
زهرا فروزنده، 28 ساله در بوستان شهيد بهشتي مي گويد: از مهرشهر کرج به قزوين آمده ايم، قصد رفتن به شمال کشور را داريم و فقط براي صرف صبحانه در اين شهر توقف کرديم و قصد بازديد از شهر نداريم.
وي نظر مثبتي درباره المان ميدان مينودر داشت و مي گويد: سيماي ورودي شهر و آسفالت معابر آن، از وضعيت مطلوبي برخوردار بود.
فروزنده، پارک شهيد بهشتي را پاکيزه ارزيابي مي كند و بيان مي كند: در اين پارک مسائل بهداشتي رعايت شده و امنيت و ايمني وجود دارد. من به راحتي و بدون ترس از حضور موتورسيکلت سواران و دوچرخه سواران توانستم با کودکم در پارک بازي کنم.
وي از دادن آدرس نادرست برخي از شهروندان اظهار نارضايتي کرد و مي گويد: اين شهروندان از آدرس پارک بي اطلاع بودند و سبب سرگرداني ما در شهر شدند.
اين مسافر نوروزي در خصوص مقايسه قزوين با ديگر شهرها اظهارنظر نمي‍کند و مي گويد: از آنجايي که سفر ما آغاز شده است نمي توانم اين شهر را ارزيابي کنم.
در بوستان ابن سينا در دو راهي همدان، شبنم آذريان 33 ساله از اروميه مي گويد: براي سفر به مشهد رفته بوديم و در برگشته به شهرمان و براي استراحت، شب را در قزوين گذرانديم و امروز به مسير خود ادامه مي دهيم.
وي ادامه مي دهد: وقتي از سمت تهران وارد شهر شديم سيماي ورودي شهر، به ويژه المان احداث شده در ميدان ورودي برايمان جالب بود. البته آسفالت مسير تا قبل از اين ميدان، کيفيت مناسبي نداشت اما در داخل شهر، معابر پاکيزه و با کيفيت بودند.
آذريان به امنيت پارک ابن سينا اشاره و بيان مي كند: در اين پارک فضايي آرام وجود دارد و از سرويس هاي بهداشتي و آب آشاميدني مناسبي برخوردار است.
وي شهر قزوين را با شهرهاي ديگر مقايسه مي كند و مي گويد: مسافران در اين شهر، امکانات مناسبي در اختيار دارند و شهر پاکيزه و مطلوبي است.
مهدي عباسيان، 26 ساله و اهل تبريز مي گويد: براي سفر به اصفهان مي رويم و براي استراحت، شب را در قزوين گذرانديم و قصد عبور از اين شهر را داريم.
وي آسفالت ورودي شهر را نامناسب خواند و بيان مي كند: کيفيت عرض معبر ورودي مناسب بود ولي آسفالت نامطلوبي داشت که به خودروها آسيب وارد مي کرد.
اين مسافر نوروزي از اقامت در پارک ابن سينا اظهار رضايت کرد و بيان مي كند: اين بوستان فضايي پاکيزه، منظم و ايمن دارد و از سرويس هاي بهداشتي و آب آشاميدني مطلوبي برخوردار است.
عباسيان درباره قزوين مي گويد: امکانات اين شهر در قياس با شهرهاي ديگري که به آنها سفر يا در آنها اقامت کرده ام، در سطح مناسبي قرار دارد.
فرهاد جهانيان زاده که 50 سال سن داشت و از شيراز به قزوين آمده بود، مي گويد: در برگشت از شمال کشور در قزوين اقامت کرديم و قصد بازديد از مکان هاي تاريخي شهر را داريم.
وي در خصوص ورودي شهر مي گويد: ترافيک در مسير ورودي روان، ولي کيفيت آسفالت نامناسب بود. معابر سطح شهر وضعيت مطلوبي دارند ولي در برخي از خيابان ها راهنماي مسير وجود نداشت و مسيريابي را براي مسافران مشکل مي کرد.
جهانيان زاده بوستان ابن سينا را اين گونه ارزيابي مي كند: در اين بوستان امنيت کامل وجود داشت ولي سرويس هاي بهداشتي از وضعيت مطلوبي برخوردار نبودند و آب آشاميدني در دسترس وجود نداشت.
اين مسافر نوروزي از برخورد برخي از کسبه شهر اظهار نارضايتي کرد و مي گويد: اين افراد وقتي متوجه مي شدند که ما مسافر هستيم، اجناس بي کيفيت را با قيمت زياد ارائه مي کردند.
وي ادامه داد: با توجه به مسائلي که مطرح کردم قزوين را در مقايسه با شهرهاي ديگر در سطح مطلوبي ارزيابي نمي کنم.
زهرا کاميابي 35 ساله از شهر درچه استان اصفهان تمايل داشت تا با ما همراه شود. وي مي گويد: به همراه دو خانواده از اقوام براي رفتن به کردستان از قزوين عبور مي کنيم و شب را در پارک ابن سينا گذرانديم.
وي ورودي و فضاي سبز شهر را مناسب خواند و بيان مي كند: با وجود فضاي سبز، ترافيک روان و آسفالت مناسب در ورودي شهر راغب شديم تا گشتي نيز در شهر بزنيم.
اين مسافر اصفهاني فضاي پارک ابن سينا را اين گونه توصيف مي كند: اين پارک فضايي با امنيت و بهداشتي دارد و آب آشاميدني مناسبي در اختيار مسافران قرار داده شده است. همچنين در اين پارک، کيوسک اطلاع رساني گردشگري وجود دارد که کمک زيادي به ما براي جهت يابي مي کند.
کاميابي قزوين را در قياس با شهرهاي ديگر در شرايط مناسبي دانست و مي گويد: قزوين شهري پاکيزه است و مردم مهمان نواززي دارد.
 پايان پيام

 

تصاویر مرتبط