یکشنبه ۱۳۹۲/۰۱/۱۱

مديرعامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهرداري:

آمادگي کامل بوستان‌هاي قزوين براي پذيرايي از شهروندان در روز طبيعت

با اجراي عمليات ويژه به زراعي و بازپيرايي فضاهاي سبز ، بوستان هاي شهر قزوين آماده پذيرايي از شهروندان در روز طبيعت خواهند بود.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان پارک ها و فضاي سبز ، سيد مهدي کاظمي با اشاره به فرارسيدن روز طبيعت و متعاقب آن فصل تابستان و استقبال زياد شهروندان از بوستان هاي شهري گفت: سازمان پارك‌ها و فضاي سبز علاوه بر انجام امور روزمره در بوستان‌ها شامل آبياري، نگهباني، چمن‌زني، كوددهي، نظافت و ... اقداماتي را براي حفظ سطح كيفي بوستان‌ها و ارايه خدمات مطلوب به شهروندان ارايه مي‌دهد .
مديرعامل سازمان پارک ها و فضاي سبز افزود: -  مكان يابي اسكان مسافرين در بوستان‌هاي ملت، شهيد بهشتي، مطهري، دهخدا، رز و ابن سينا
-    جانمايي و آغاز ساخت 20 عدد آبخوري در سطح بوستان‌هاي شهري (شامل، توحيد، عبيد زاكان، رز، هشت بهشت، پامچال و ...)
-         بازديد فني و رفع نقص وسايل بازي با توجه به استفاده فراوان کودکان از اين وسايل
-    تجهيز بازيگاه بوستان‌ها به كف‌پوش فوم به منظور ايمني بيشتر كودكان در هنگام بازي و همچنين تمامي وسايل بازي قديمي به تدريج تعويض و وسايل فايبرگلاس و جديد جايگزين مي‌شوند.
-    تمام بازيگاه بوستان‌ها به وسيله نرده و يا لوله‌هايي از محوطه اصلي بوستان جدا شده تا فعاليت كودكان در بازيگاه تحت رؤيت و كنترل والدين قرار گيرد و كودكان از امنيت بيشتري برخوردار باشند.
-    انجام نظافت روزانه درمعابر بوستان‌ها و سرويس‌هاي بهداشتي، که در اين رابطه رعايت اصول بهداشتي و حفظ پاكيزگي محيط نيازمند همكاي تك تك شهروندان مي‌باشد.
همچنين اقدامات ويژه‌اي جهت رفاه حال مسافرين در سطح بوستان مسافر انجام شده است:
-          نصب 2 دستگاه آبگرمكن خورشيدي جهت دسترسي مسافرين به آب گرم
-         شستشو و تعويض فرش و زيراندازهاي نمازخانه
-    روشنايي بوستان مسافر به صورت تمام وقت (شبانه) و ويژه مورد بازنگري، تعمير و اصلاح قرار گرفته است.
-    نظر به ضرورت پيش‌بيني حوادث جوي و غير مترقبه با تعمير سيستم گرمايشي و تجهيز به آبگرم براي پذيرايي از ميهمانان و مسافرين آماده استفاده است.
کاظمي ادامه داد: امسال جهت رفاه حال شهروندان و مسافرين رنگ‌آميزي متنوع‌تري در سطح بوستان‌ها (وسايل و تجهيزات) صورت گرفته و در جهت پاکيزگي بوستان ها تلاش مستمري انجام مي شود بنابراين از شهروندان عزيز نيز تقاضا داريم دقت و توجه ويژه اي به فضاي سبز بوستان ها و بويژه در روز طبيعت داشته باشند.
پايان پيام.

 

تصاویر مرتبط