دوشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۰

کاظمی:

شهرداری قزوین برای چهارشنبه آخرسال آمادگی کامل دارد

سیدمهدی کاظمی معاون خدمات شهری شهرداری قزوین گفت :تمامی سازمان های وابسته خدمات شهری برای چهارشنبه آخرسال در آماده باش می باشند .

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ کاظمی گفت: به منظور پیشگیری و کاهش آسیب های ناشی از مواد محترقه و حفظ سلامتی شهروندان در چهارشنبه پایانی سال، سازمان های وابسته خدمات شهری شهرداری قزوین برنامه ها و تمهیدات  ویژه ای را در نظر گرفته اند.

معاون خدمات شهری شهرداری اذعان کرد: حضور کارشناسان سازمان آتش نشانی در مهدکودک ها، مدارس و ادارات برای آموزش خطرات مواد محترقه و استقرار خودروهای آتش نشانی در نقاط پر تردد شهر، از جمله اقدامات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی می باشد.

کاظمی افزود: نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در مراسم چهارشنبه پایان سال به صورت آماده باش در نقاط حساس مستقر خواهند بود تا درصورت وقوع حوادث احتمالی به موقع اقدام کنند.

وی تصریح کرد: همکاری با صدا و سیما برای حضور کارشناسان در خصوص اعلام خطرات مواد محترقه، نصب بنر در سطح شهر، نصب  و ارسال پوستر در مدارس و ادارات از دیگر اقدامات این سازمان می باشد.

این مقام مسوول یادآور شد: جمع آوری مخازن حمل پسماند از معابر اصلی و تخلیه تمام مخازن در شهر، جمع آوری پسماندهای قابل بازیافت سطح شهر که قابلیت اشتغال دارند مانند کارتن، تخته، چوب و حمل پسماندهای حجیم حاصل از خانه تکانی شهروندان در راستای جلوگیری از اشتعال زایی بر عهده  سازمان پسماند است.

کاظمی گفت: نیروهای ایستگاه های 6 گانه جهت مقابله با حریق احتمالی در مخازن در چهارشنبه پایان سال به صورت آماده باش کامل خواهند بود و پسماندهای حاصل از مراسم چهارشنبه سوری در کوتاه ترین زمان ممکن جمع آوری می شود.

وی یادآور شد : سازمان پارک ها و فضای سبز شاخه های خشک درختان را که قابلیت آتش سوزی دارند، هرس کرده و به خارج  از شهر حمل خواهد کرد.

وی تصریح کرد: پیمانکاران سازمان پارک ها  برای جلوگیری  از روشن کردن آتش و آسیب به فضای سبز به صورت آماده باش در بوستان های سطح شهر حضور خواهند داشت.

معاون خدمات شهری شهرداری قزوین در پایان خاطر نشان کرد: تمام دستگاه های ذیربط موظف هستند، ضمن آموزش و اطلاع رسانی به اقشار مختلف جامعه در رابطه با چهارشنبه پایانی سال اقدامات خود را به شیوه مناسب انجام دهند.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط