پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۹

کاظمی، معاون خدمات شهری شهرداری قزوین :

اولین جلسه راهبردی بررسی وضعیت تکدی گری در قزوین برگزار شد

اولین جلسه راهبردی بررسی وضعیت تکدی گری در قزوین با حضور کارکنان مرکز توسعه خدمات اجتماعی در معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛  سید مهدی کاظمی، معاون خدمات شهری شهرداری قزوین  در این جلسه گفت: رشد و تنوع آسیب های اجتماعی و پیامدهای زیانبار آن در جامعه ، لزوم اجرای برنامه های اجتماعی را به ویژه در کلان شهرها دو چندان می کند، بنابراین در شهری مانند قزوین با توجه به آسیب های اجتماعی لزوم اجرای پیش از پیش برنامه های پیش گیرانه و مداخله های کاهش آسیب احساس می شود. 

وی افزود: با توجه به موازین قانونی که جمع‌آوری متکدیان در شهر را بر عهده شهرداری قرار داده است شهرداری قزوین با تجهیز اردوگاه متکدیان از نظر امکانات، خدمات، کارکنان کارآزموده و با تهیه خودرو مخصوص و تجهیز آن اقدامات ویژه‌ای را در  این زمینه در شهر آغاز کرده است.

کاظمی تصریح کرد: بر همین اساس اولین جلسه راهبردی بررسی وضعیت تکدی گری در قزوین با حضور کارکنان مرکز توسعه خدمات اجتماعی برگزار شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قزوین بیان کرد: در این جلسه مقرر شد جهت آگاه‌سازی شهروندان از این پدیده ناهنجار نسبت به نصب بنر و تیزرهای تبلیغاتی در سطح شهر اقدامات لازم صورت پذیرد .

کاظمی شناسایی و تشکیل جلسه با سمن‌های فعال و خیرین درزمینهٔ کمک‌رسانی به آسیب دیدگان اجتماعی و نیز اعزام گروه کارشناسی جهت بازدید از اقدامات مرتبط شهرهای موفق درزمینهٔ تکدی گری همچون استان‌های کرمانشاه ، پاوه  و تبریز را از جمله مصوبات این جلسه عنوان کرد .

پایان پیام

تصاویر مرتبط