دوشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۰۹

کاظمي، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين:

شناخت نيازهاي شهروندان براي توزيع عادلانه خدمات شهري در اولويت قرار دارد

سيد مهدي کاظمي، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين گفت: شناخت نيازهاي شهروندان براي توزيع عادلانه خدمات شهري در اولويت قرار دارد.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ کاظمي در جشنواره بزرگ سرگرمي و اوقات فراغت و نمايشگاه دستاوردها و عملکرد مديريت شهري قزوين افزود: آماده سازي خدمات لازم براي توسعه منابع انساني، بهبود بهره وري و بهبود استانداردهاي زندگي شهري، تنظيم فعاليت‌هاي تاثيرگذار بخش خصوصي بر امنيت، سلامتي و رفاه اجتماعي جمعيت شهري و آماده ساختن خدمات و تسهيلات لازم براي پشتيباني فعاليت‌هاي مولد و عمليات کارآمد در سطوح  شهري از جمله وظايف اين معاونت در شهرداري قزوين محسوب مي‌شود.

وي با اشاره به ديگر وظايف اين معاونت عنوان کرد: توسعه ايمني، بهداشت و فضاي سبز، ساماندهي مشاغل و صنوف، هوشمندسازي نهادهاي مديريت شهر در مقابل بحران‌هاي طبيعي و حفاظت، احياء و توسعه آرامستانها از ديگر وظايف اين معاونت است.

معاون خدمات شهري شهرداري قزوين تصريح کرد: جمع آوري متکديان و ايجاد بستري مناسب براي شکوفايي و شکل‌دهي توانايي‌هاي بالقوه و بالفعل کودکان کار با استفاده از توان خيرين و شناخت نيازهاي شهروندان در نقاط مختلف شهري جهت توزيع عادلانه خدمات شهري و جلب رضايت شهروندان از ديگر وظايف بنيادي و استراتژيک اين مجموعه به حساب مي‌آيد.

کاظمي با بيان اينکه سازمان ميادين ميوه و تره بار و سامندهي مشاغل شهري يکي از سازمان‌هاي زير مجموعه اين معاونت است، گفت: اين سازمان در سال 1384با هدف ايجاد تسهيلات لازم در امر تهيه و توزيع ميوه و تره بار و فرآورده‌هاي کشاورزي در جهت حمايت از توليدکنندگان تأسيس شد و تاکنون اقدام به احداث پنج بازارروز در پنج نقطه از سطح شهر با هدف خدمت‌رساني، کاهش بار ترافيکي در نقاط پر ازدحام شهري کرده است.

وي افزود: بازارهاي تحت پوشش اين سازمان شامل بازار روز مهديه، مينودر، نواب، ولي عصر(عج) و الهيه است و به منظور ساماندهي و انتظام بخشي فعاليت فروشندگان و دست فروشان در سطح شهر اقدام به راه اندازي چهار روز بازار در نقاط مختلف شهري کرده است.

معاون خدمات شهري شهرداري قزوين از ديگر سازمان‌هاي خدمات رسان را سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني برشمرد و گفت: اين سازمان مديريت تهيه و اجراي طرح ايمني شهر در برابر حريق با بهره گيري از تکنولوژي‌هاي بروز و کارآمد، برنامه ريزي و اقدام براي پيشگيري و کنترل آتش سوزي، امداد و نجات و کاهش اثرات ناشي از آن را بر عهده دارد.

کاظمي افزود: اين سازمان داراي 8 ايستگاه است که به ازي هر 80 هزار نفر بايد يک ايستگاه وجود داشته باشد که با توجه به جمعيت شهر قزوين آتش نشاني قزوين از اين نظر داراي استاندارد مي‌باشد.

وي تصريح کرد: اين سازمان داراي 187 نفر پرسنل عملياتي است و از سال 1388 تا پايان 1395 در حدود پرسنل عملياتي در 11 هزار و 209 حريق و 6 هزار و 752 حادثه حضور داشته و امدادرساني کرده‌اند.

معاون خدمات شهري شهرداري قزوين عنوان کرد: سازمان آرامستان ها نيز از سال 1364شروع به کار کرده است و در چند سال اخير با احداث آرامستان بهشت رضوي با ظرفيت 110 هزار نفر، احداث 20 هزار قبر در سطح آرامستان ها، تأسيس ساختمان معراج به عنوان مدرن‌ترين غسالخانه کشور، تعميرات و نگهداري محيط گلزار شهدا، احداث 70 دهنه آرامگاه خانوادگي و نوسازي ناوگان حمل اموات، کارنامه قابل قبولي در اين حوزه داشته است.

کاظمي افزود: سازمان مديريت پسماند نيز يکي ديگر از سازمان‌هاي زيرمجموعه معاونت خدمات شهري است که انجام امور مربوط به کاهش توليد زباله، تفکيک از مبدا، جمع آوري زباله و نظافت عمومي را بر عهده دارد.

وي اظهار کرد: اين سازمان روزانه افزون بر 300 تن زباله‌هاي توليد شده را از 3 هزار و 800 مخزن جمع آوري مي‌کند و روزانه مساحتي افزون بر 9 ميليون مترمربع در شهر قزوين شامل خيابان‌ها، معابر، پياده روها و کوچه‌ها را نظافت مي‌کند.

پايان پيام