پنجشنبه ۱۳۹۱/۰۷/۱۳

شفيعي، مديرعامل سازمان آتش نشاني شهرداري قزوين:

فرهنگ‌سازي و پيشگيري از وقوع حادثه در اولويت كار سازمان آتش‌نشاني قرار دارد

سازمان آتش نشاني شهرداري قزوين نخستين وظيفه خود را بر فرهنگسازي و پيشگيري از وقوع حادثه در بين مردم و سپسس توانمندسازي و بروز رساني تجهيزات قرار داده است.

 

مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين گفت:اين سازمان نخستين وظيفه خود را بر فرهنگسازي و پيشگيري از وقوع حادثه در بين مردم و سپسس توانمندسازي و به روز رساني تجهيزات قرارداده است زيرا در اين صورت مي‌توان از بسياري از هزينه‌هايي که در هنگام حوادث اتفاق مي‌افتد جلوگيري كرد.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين و به نقل از روابط عمومي بيمه ايران استان قزوين؛ سيدعلي شفيعي در مراسم تقدير از آتش‌نشانان فعال شهر قزوين به مناسبت هفته آتش‌نشاني از سوي مديرکل بيمه ايران اين  استان، ضمن قدرداني از حضور بيمه ايران در اين سازمان افزود: اين سازمان  از نظر آموزش در زمره آتش نشاني هاي قوي کشوراستکه در اين زمينه به عنوان پايلوت آموزشي غرب کشور شناخته شده است و 10 کار امداد و نجات به صورت عملياتي انجام مي شود.
وي با بيان اينكه اهداف سازمان آتش نشاني با يك هدف كلي كه استقرار ايمني پايدار در جامعه است ايجاد مي شود، بيان كرد: مهمترين اصل پذيرفته شده در فعاليت‌هاي گروهي، هماهنگي و همکاري در مواقع بروز حوادث و آتش سوزي‌هاست که دست در دست يکديگر با همکاري صميمانه به کنترل، مهار و اطفاي حريق و حوادث پرداخته و در جهت ايجاد ايمني محيط و نجات آسيب ديدگان فعاليت مي نمايند.
شفيعي تصريح کرد: هدف كلي اين مجموعه با دستيابي برنامه ريزي و تعيين خط مشي در امور مربوط به آتش نشاني و خدمات ايمني ، ارائه آموزش‌هاي لازم در امور آتش نشاني و خدمات ايمني در سطوح مختلف اعم از آموزش و پرورش و خانواده‌ها طي برنامه‌هاي زمانبندي شده، ايجاد و توسعه ايستگاه‌هاي آتش نشاني و بهره برداري و انجام برنامه ريزي و تمهيدات لازم در جهت مقابله و کاهش آثار سوء ناشي از حوادث و سوانح طبيعي و غير طبيعي تحقق مي يابد.
مدير عامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين يادآور شد: حس همکاري و تعاون نسبت به افرادي که دچار مشکل شده اند در آتش نشانان بسيار بالا است و اين امر باعث شده اين افراد در رويارويي با مشکلات، سختي‌ها را تحمل كنند
اين مسوول با بيان اينکه با حمايت هاي شورا و شهرداري قزوين سطح علمي وعملياتي آتش نشانان بسيار بالا رفته است افزود: با اعتبار تخصيص يافته از سوي شهرداري، کتابچه آموزش تهيه و به منازل ارسال شده است.
وي با اشاره به همکاري و تعامل تنگاتنگ بيمه ايران و آتش نشاني افزود: تا سقف 50 ميليون ريال منازل مسکوني تحت پوششش بيمه قرار دارند تا در صورت حوادث، مردم امنيت رواني و مادي داشته باشند.
 
ملکي، مديرکل بيمه ايران استان قزوين:
بيمه ايران، پوشش‌هاي بيمه‌اي خوبي را براي خطرات ايجاد نموده است
 
در ادامه حسين ملکي، مديرکل بيمه ايران استان ضمن شادباش و گراميداشت اين روز، شغل آتش نشاني را بسيار پرخطر دانست و گفت: حفاظت از مال و جان مردم وظيفه مهمي است و جامعه احترام ويژه‌اي براي اين قشر جامعه دارد که اميد است اين سازمان تنها جهت دلگرمي براي مردم باشد و هيچ سانحه‌اي در کشور رخ ندهد.
وي افزود: بيمه ايران به عنوان يک بيمه دولتي، پوشش هاي بيمه اي خوبي را براي خطرات ايجاد کرده است.
ملکي با بيان اينکه سطح علمي و تخصصي در اين رشته افزايش يافته است، خاطرنشان کرد: به همان ميزان نيز بايد مطالعه و تحقيق و اقدامات پيشگيرانه و فرهنگسازي اقشار مختلف جامعه نيز افزايش يابد.
اين مسوول تصريح کرد: به واسطه حرفه اي که داريم تعامل و نزديکي خاصي بين شرکت بيمه و سازمان آتش نشاني وجود دارد، با اين تفاوت که شرکت بيمه از سرمايه هاي خود مايه مي گذارد و آتش نشانان از جان خود مايه مي گذارند که اين بسيار ارزشمند است.
در اين آئين از 11آتش نشان نمونه با اهداي لوح و هدايايي تقدير به عمل آمد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط