یکشنبه ۱۳۹۱/۰۷/۰۹

نصرتي ، شهردار قزوين:

خدمات رساني در زمان مواجه با حوادث غيرمترقبه بايد با حداكثر سرعت باشد

خدمات رساني به شهروندان در زمان مواجه با حوادث غيرمترقبه بايد با حداكثر سرعت انجام شود و مديريت شهري به دنبال اين مهم است.

 

شهردار قزوين گفت: با توجه به تاثير سرعت براي مقابله با حوادث غيرمترقبه در تلاش هستيم در زمان مواجه با حوادث غيرمترقبه خدمات مناسبي را به شهروندان با حداكثر سرعت ارائه كنيم.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ مسعود نصرتي در جلسه ستاد بحران مديريت شهري كه با حضور مديران استاني و شهري در شهرداري قزوين برگزار شد، با تشريح عملكرد مديريت شهري و مشكلات مواجه با حوادث غيرمترقبه در سال هاي گذشته افزود: مديريت شهري با ارتباط و برنامه‌ريزي خوبي كه با سازمان هواشناسي دارد توانسته با ارتباط مناسب و به روز از اطلاعات اين سازمان در زمينه هواشناسي به موقع بهره برداري كند و بر اساس آن آماده‌ ارائه خدمات باشد.
وي با بيان اينكه اگر در اطلاع رساني سازمان هواشناسي مشكلي پيش آيد مديريت بحران شهري هم با مشكل روبرو مي شود، بيان كرد: اميدواريم در سال جاري اطلاع رساني از طريق سازمان هواشناسي نسبت به سال هاي گذشته كامل تر باشد.
نصرتي با اظهار اينكه هرساله بودجه مناسبي براي مقابله با آبگرفتگي هزينه مي‌شود، بيان كرد: متاسفانه هنوز چند نقطه در شهر قزوين وجود دارد كه در زمان بارندگي با بحران مواجه مي‌شويم.
شهردار قزوين با بيان اينكه سازمان آتش نشاني و پسماند هر ساله آمادگي كامل براي مقابله با بحران را دارند، افزود: در رابطه با بارندگي، نقطه بحراني در رودخانه بازار است كه نياز به هماهنگي با شركت آب و فاضلاب است تا آب‌هاي بالادستي كنترل شود.
اين مقام مسوول اضافه كرد: مديريت شهري قزوين محدود شهري را پوشش داده است و مشكلي در اين زمينه ندارد اما  آب‌هاي بالادستي تهديدي براي محدوده شهري بوده است و مديريت خارج از محدوده شهري در دست ما نيست.
وي با تاكيد بر مديريت آب‌هاي بالادستي بيان كرد: مديريت شهري قزوين هر ساله با همكاري ارتش و سپاه در زمينه تهيه ماشين‌آلات براي برف‌روبي اقدام مي‌كند كه اميدواريم از امسال اين همكاري به صورت قانونمند انجام شود.
نصرتي با بيان اينكه ماشين‌آلات موجود براي برف روبي در كوتاه ترين زمان پاسخوگي نياز نيست، بيان كرد: شهروندان هميشه از مدت زمان برف روبي ناراضي هستند و براي رفع اين مشكل نياز به همكاري بيشتر دستگاه هاي مرتبط داريم.
شهردار قزوين با اشاره به برف روبي تقاطع هاي غيرهمسطح گفت: در اين زمينه مديريت شهري تجربه اي ندارد و از طرفي هم نمك پاشي باعث تخريب پل و تاسيات مي شود، بر اين اساس مديريت شهري اقدام به خريد مواد مخصوص كرده است تا بتواند در سال جاري با افزايش پل ها اقدامات موثري انجام دهد.
اين مقام مسوول با بيان اينكه شكستن درختان در مواقع بحران مشكلات زيادي را به وجود مي آورند، بيان كرد: در سال جاري قبل از فصل بارندگي اقدامات هرس انجام شده است.
وي به مشكلات لوله هاي آب و فاضلاب در زمان بارندگي اشاره و بيان كرد: در مواقعي كه باران شديد مي‌بارد چون لوله‌هاي فاضلاب براي بارش باران طراحي نشده‌اند در هنگام بارش باران، اب از دريچه لوله‌ها  بيرون مي‌آيد و با مشكلات زيادي مواجه مي شويم و شهروندان هميشه در اين زمينه معترض هستند.
نصرتي در ادامه به نقش صدا و سيما اشاره و تصريح كرد: صداوسيما نقش مهمي براي همراهي با مديريت شهري دارند به طوري كه در سنوات گذشته با تهيه گزارش هاي برخي مشكلات در روند ارائه خدمات به وجود آمد كه اميدواريم در سال جاري اين موضوع بهتر گزارش شود.
شهردار قزوين با اشاره به فعاليت مركز كنترل ترافيك بيان كرد: در تابستان امسال اين مركز با ارائه گزارش هاي از بارش باران به صورت تصوير و ارائه آن به مديران مربوطه باعث شد اصلاحاتي در برخي مسيرها براي رفع مشكل صورت گيرد.
وي افزود: سازمان پسماند شهرداري قزوين لايروبي تمام رودخانه ها را در محدوديت مديريتي خود انجام داده است و خواستاريم كه هر دستگاهي در محدوده راه خود لايروبي را انجام دهد تا در اقدامات مداخله‌اي صورت نگيرد.
پايان پيام  

 

تصاویر مرتبط