چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۵/۰۶

کاظمي، سرپرست معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين:

مشکلات پارکينگ در آرامستان‎ هاي شهر قزوين بررسي شد

سيد مهدي کاظمي، سرپرست معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين گفت: روان‌سازي و تسهيل تردد خودروها در مسير آرامستان‌هاي شهر قزوين در برنامه کاري شهرداري قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين؛ کاظمي افزود: تامين رفاه شهروندان هنگام زيارت اهل قبور يکي از دغدغه هاي شهرداري قزوين است.

وي تصريح کرد: کمبودد پارکينگ در آرامستان از جمله اين مشکلات مي‌باشد که در روزهاي پنج شنبه  و جمعه به طور محسوس نمايان است.

سرپرست معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين افزود: بر همين اساس جلسه اي با حضور مديران و اعضاي شوراي اسلامي شهر تشکيل و براي حل مشکلات آرامستان‌ها و روان سازي و تسهيل تردد خودروهاي سواري چاره انديشي و برنامه ريزي  برگزار شد.

کاظمي اذعان کرد: در اين جلسه مقرر شد پارکينگ جمهوري  با همکاري سازمان هاي شهرداري ساماندهي و بازسازي شود و پس از تغيير نام  و نصب تابلو هاي جهت نما و راهنما براي هدايت خودروها به بهره برداري رسد   و از ورود خودروهاي سنگين به اين پارکينگ ممانعت به عمل آيد.

کاظمي جمع آوري و ساماندهي دستفروشان در مسير کمبربندي جمهوري اسلامي را از ديگر مصوبات اين جلسه اعلام کرد و افزود: با همکاري شهرداري منطقه يک  اقدامات لازم  در اين رابطه صورت خواهد گرفت .

وي گفت: از مالکان زمين هاي همجوار  آرامستان هاي داخل شهر با کاربري مناسب براي احداث پارکينگ دعوت به عمل مي آيد تا با توسعه زيربناي پارکينگ در محدوده آرامستانها حداکثر روان سازي ترافيکي صورت پذيرد.

اين مقام مسئول يادآور شد: در اين جلسه همچنين مقرر شد پارکينگ  جنب بوستان ملاخليلا به سازمان حمل و نقل و ترافيک واگذار شود و توسعه اين پارکينگ مي تواند تا حدي مشکلات شهروندان براي پارک خودروها را حل کند .

وي زيرسازي و کف سازي پارکينگ جمهوري را از ديگر اقدامات شهرداري عنوان کرد و گفت : اين کار به همت سازمان عمران در دست اقدام است.

کاظمي خط کشي مسير بهشت فاطمه (س) ، نصب علائم ترافيکي و چراغ راهنمايي در ورودي مسير فوق ، عريض کردن مسير ، و هرس و اصلاح درختان بهشت فاطمه (س) و همچنين آسفالت خيابان کنار گذر آرامستان بهشت  رضوي را از ديگر اقداماتي نام برد که در آينده نزديک به مرحله اجرا در خواهد آمد .

وي در پايان با تشکر از شوراي اسلامي شهر قزوين و سازمان حمل و نقل ترافيک  اظهار اميدواري کرد و گفت: اقدامات صورت گرفته مي تواند تا حدودي آسايش و آرامش شهروندان را هنگام زيارت اهل قبور فراهم آورد .  

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط