شنبه ۱۳۹۵/۰۴/۰۵

الموتي، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين خبر داد؛

برنامه‌ريزي دستگاه‌هاي اجرايي براي پيشگيري از آلودگي هوا در قزوين

حميدرضامحمدي الموتي، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين گفت: براي پيشگيري از وقوع و احتمال پديده گرد و غبار در استان قزوين جلسه‌اي در اداره کل مديريت بحران تشکيل شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين؛ الموتي افزود: در چند روز گذشته پديده گرد و غبار در استان هاي هم جوار مشکلاتي را براي شهروندان به وجود آورد و براي پيشگيري از وقوع و احتمال بروز اين پديده در استان قزوين جلسه اي در اداره کل مديريت بحران تشکيل شد و وظايف هر يک  از ادارات  و ارگان‌هاي ذيربط در زمان بروز آلودگي هوا تشريح شد.

معاون خدمات شهري شهرداري قزوين افزود: در اين جلسه مقرر شد سازمان هواشناسي، افزايش آلاينده هاي هوا براي حداقل 48 ساعت آينده را پيش‌بيني کرده و به معاونت بهداشت، محيط زيست و اداره کل مديريت بحران استان اعلام و در صورت افزايش آلاينده‌ها کميته بهداشت هوا، مستقر در معاونت بهداشتي، شرايط اضطرار را اعلام کند.

الموتي يادآور شد: در صورتي که ميزان آلودگي هوا افزايش يابد صدا و سيماي مرکز استان هشدارهاي اعلام شده از سوي کميته اضطرار هوا و توصيه هاي بهداشتي  را در برنامه هاي استاني به صورت زير نويس و خبر اعلام خواهند کرد و اداره کل محيط زيست بر اساس پيش بيني صورت گرفته هواشناسي، غلظت آلاينده‌ها را هر 6 ساعت يک بار به معاونت بهداشتي اطلاع خواهد داد.

اين مقام مسوول تصريح کرد: همچنين مقرر شد اداره کل حفاظت محيط زيست استان صنايع آلاينده هوا را شناسايي و ليست مربوطه را به اداره کل مديريت بحران اطلاع دهد.

الموتي در پايان از شهروندان خواست: براي جلوگيري از آلودگي هوا تا جايي که امکان دارد از تردد در محدوده‌هاي مرکزي و پر ترافيک شهر اجتناب و استفاده از وسايل حمل و نقل عمومي را جايگزين خودرو هاي شخصي کنند.

پايان پيام

تصاویر مرتبط