سه‌شنبه ۱۳۹۵/۰۳/۱۸

محمدي، مدير هماهنگي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين خبر داد؛

نهادينه‌سازي فرهنگ مبارزه با دخانيات با نصب تبليغات محيطي در قزوين

بابک محمدي، مدير هماهنگي و نظارت بر سازمان‌هاي خدمات شهري شهرداري قزوين گفت: شهرداري قزوين در راستاي رسالت فرهنگي و اجتماعي خويش در سال جاري در صدد اجراي قانون مبارزه با دخانيات در بوستان‌ها مي‌باشد.

 

به گزارش روابط عمومي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين؛ محمدي افزود: با توجه به مصرف دخانيات از سوي اقشار مختلف جامعه و خطرات ناشي از آن جلسه اي در محل دفتر مديريت بهداشت شهيد بلنديان براي مبارزه با دخانيات و قليان برگزار شد.  

وي افزود : شهرداري قزوين در راستاي رسالت فرهنگي و اجتماعي خويش در سال جاري با هدف نهادينه سازي فرهنگ در جامعه با نصب تبليغات محيطي در شهر در صدد اجراي قانون مبارزه با دخانيات و جلوگيري از استفاده دخانيات در بوستان هاي شهر قزوين خواهد بود.

محمدي خاطر نشان ساخت: سازمان فرهنگي ورزشي، پارک‌ها و فضاي سبز ، زيباسازي و همچنين منطقه نمونه گردشگري و اداره روابط عمومي در اين خصوص فعاليت لازم را خواهند داشت.

وي بيان کرد: سازمان بهداشت جهاني 4 عامل خطر براي انسان‌ها را به ترتيب مصرف دخانيات، تغذيه نامناسب، فعاليت بدني و پرهيز از الکل دانسته است.

مدير هماهنگي و نظارت بر سازمان‌هاي خدمات شهري شهرداري قزوين تصريح کرد: مصرف دخانيات باعث افت نيروي کار جامعه مي‌شود و هزينه هدر رفته توسط دخانيات 200 ميليارد دلار در جهان مي باشد.

وي ادامه داد: طبق تعريف سازمان بهداشت جهاني شخصي که صدنخ سيگار مصرف کرده باشد سيگاري محسوب شده و احتمال بروز خطرات ناشي از سيگار در بدن اين شخص وجود دارد.

محمدي گفت:  در اين جلسه مطرح شد دود سيگار داراي چهارهزار نوع ماده شيميايي مضر است که چهل نوع آن سرطان زاست و 10درصد تلفات انساني به دليل مصرف دخانيات مي باشد.

وي يادآور شد: 15درصد افراد 15تا 69ساله در ايران سيگاري مي‌باشند که سيگار به ميزان 23 برابر سرطان ريه را افزايش مي دهد.

محمدي اذعان کرد: دخانيات در ايران شامل سيگار و قليان مي باشد و شعار امسال مبارزه با دخانيات ((قليان سمي براي سلامت خانواده )) مي باشد.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط