چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۲/۲۲

الموتي، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين خبر داد؛

اصلاح 30 نقطه از شهر قزوين که مستعد آب گرفتگي بودند

حميدرضا محمدي الموتي، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين گفت: 30 نقطه شهر که مستعد آب گرفتگي بودند، اصلاح شدند و در سه نقطه در قسمت‌هاي جنوبي شهر ايستگاه پمپاژ ايجاد شده است.

به گزارش روابط عمومي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين؛ الموتي افزود: با توجه به اهميت مديريت بحران در شهر، کميته ستاد مديريت بحران شهري متشکل از چهار کارگروه مهار سيلاب به مديريت سازمان پسماند، کارگروه آتش نشاني و ايمني به مديريت سازمان آتش نشاني ،گروه تدفين اموات به مديريت سازمان آرامستان ها و اطلاع رساني به مديريت روابط عمومي شهرداري تشکيل شده است.

وي افزود: هر يک از اين سازمان‌ها شرح وظايف مفصلي دارند و طبق دستورالعملي که از سوي وزارت کشور ابلاغ شده است بايد در حوزه خود بحران ها را شناسايي و اقدامات و پيش بيني هاي لازم را براي مقابله با آن انجام دهند.

اين مقام مسول يادآور شد: در صورت وقوع بحران، ستاد مديريت بحران شهري شهرداري وظيفه رسيدگي و انجام اقدامات لازم را بر عهده دارد ولي بيشتر اقدامات اين کميته در زمينه پيشگيري است.

الموتي گفت: سال گذشته طرح مطالعاتي جمع آوري آب‎هاي سطحي در کارگروه مهار سيلاب انجام شد که بر اساس آن برنامه ريزي هايي نيز صورت گرفت و 30 نقطه شهر که مستعد آب گرفتگي بود، اصلاح و در سه نقطه در قسمت هاي جنوبي شهر ايستگاه پمپاژ ايجاد شد.

وي اطلاع رساني به منظور هشدار به شهروندان را از جمله وظايف کارگروه اطلاع رساني اعلام کرد و افزود: در مواقع ضروري کارگروه اطلاع رساني فعاليت هاي کارگروههاي ديگر را به اطلاع شهروندان مي رساند.

الموتي در پايان از ارتباط خوب مديريت بحران شهرداري با ستاد بحران استان خبر داد و گفت: ستاد بحران استان اخيرا کمک‎هاي خوبي به شهرداري داشته است که تفاهم نامه تامين ماشين آلات مورد نياز ستاد مديريت بحران شهرداري از جمله اين همکاري ها به شمار مي رود و در واقع مديريت بحران شهرداري زيرمجموعه ستاد مديريت بحران استانداري است و هماهنگي بسيار خوبي بين اين دو برقرار مي‌باشد.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط