پنجشنبه ۱۳۹۵/۰۱/۲۶

الموتي ، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين خبرداد؛

کمک شهرداري براي نگهداري سرويس هاي بهداشتي مساجد شهر قزوين

حميدرضا محمدي الموتي معاون خدمات شهري شهرداري قزوين گفت:شهرداري به مساجدي که درب سرويس هاي بهداشتي خود را در طول روز براي استفاده شهروندان باز بگذارند ماهيانه مبلغ 3تا 7ميليون ريال پرداخت مي کند.

به گزارش روابط عمومي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين؛ الموتي افزود: استفاده مناسب از فضاي شهري، وقتي براي شهروندان رضايت بخش خواهد بود که دسترسي راحت به خدمات ابتدايي و بهداشتي در سطح شهر فراهم باشد .

وي سرويس هاي بهداشتي سطح شهر را از جمله نيازهاي بهداشتي تمام شهروندان اعلام کرد و افزود: خوشبختانه شهرداري قزوين در اين راستا اقدامات شايان ذکري انجام داده است .

معاون خدمات شهري شهرداري قزوين افزود: شهرداري از اوايل دهه 80شروع به ساخت سرويس هاي بهداشتي در سطح شهر کرده است که از سال 1390 اين مسئله به صورت جدي تري دنبال شد و در 47نقطه از سطح شهر شروع به احداث سرويس هاي بهداشتي  کرد که سرويس ها مجهز به آبگرم و سرد ، مايع دستشويي و سيستم آبگرمکن خورشيدي مي باشند  که روزانه مورد نظافت قرار مي گيردو توسط ناظران خدمات شهري به صورت مرتب بازديد مي شود.

اين مقام مسئول يادآور شد :علاوه بر سرويس هاي بهداشتي موجود در سطح شهر، شهرداري براي استفاده شهروندان  به مساجدي که داراي سرويس بهداشتي با درب جداگانه مي باشند 50ميليون ريال جهت ترميم و يا ساخت سرويس بهداشتي کمک کرده است .

الموتي بيان کرد: سرويس بهداشتي مسجدالنبي داخل بازار مسگرها از جمله اين سرويس ها مي باشد که داراي 140 چشمه سرويس بهداشتي مردانه و زنانه مي باشد که حفظ و نگهداري آن به بخش خصوصي واگذار شده است و سازمان مديريت پسماند براي رفاه بهداشتي شهروندان و کسبه بازار ماهيانه مبلغ 60ميليون ريال براي حفظ و نگهداري آن هزينه مي کند .

وي تصريح کرد : از سال 1394مطابق با مصوبه شوراي اسلامي شهر ، شهرداري به مساجدي که درب سرويس هاي بهداشتي خود را در طول روز براي استفاده شهروندان باز بگذارند ماهيانه مبلغ 3تا 7ميليون ريال پرداخت مي کند که مسجد چهارده معصوم واقع در خيابان مجاهد از جمله اين مساجد مي باشد که شهرداري ماهيانه مبلغ 5ميليون ريال جهت حفظ و نگهداري سرويس هاي بهداشتي مساعدت مي کند .

الموتي در پايان اشاره کرد : در حال حاضر معاونت خدمات شهري در حال امضا تفاهم نامه با چند مسجد مي باشد و به مساجدي که حاضر به همکاري باشند برابر با تفاهم نامه و بازديد کارشناسان حوزه خدمات شهري کمک مالي مي کند. 

 

تصاویر مرتبط