چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۸/۱۳

الموتي، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين خبر داد؛

ايمن‌سازي بازار و نقاط حادثه خيز شهر قزوين در مواقع بحراني

حميدرضا الموتي، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين گفت: بازار و نقاط حادثه خيز شهر قزوين در مواقع بحراني ايمن‌سازي مي‌شود.

 

 

به گزارش روابط عمومي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين؛ الموتي افزود: ايمن‌سازي بازار قزوين در برابر آتش سوزي و شناسايي انبارهاي پرخطر و تغيير کاربري شده از سال گذشته در دستور کار معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين قرار گرفته بود و تعداد زيادي از اين انبارها پس از شناسايي به مکان‌هاي مناسب در خارج از شهر منتقل شدند.

وي با بيان اينکه دستور کار مناسب با نيازهاي جاري حوزه مديريت بحران براي شهرداري‌هاي استان از جمله شهر قزوين تدوين شده است، بيان کرد: قزوين يکي از استان‌هاي حادثه خيز مي‌باشد و اين استان همواره در معرض حوادثي چون سيل، زلزله، آتش سوزي و ... است.

اين مقام مسوول با بيان اينکه در همين راستا نيازمندي‌هاي حوزه مديريت بحران در 6 اولويت مطرح شد، تصريح کرد: نقاط حادثه خيز شهر قزوين در حوزه آتش‌سوزي ( انبارها و ...) به خصوص در بافت‌هاي پرجمعيت پيگيري و شناسايي خواهند شد. 

وي اظهار کرد: ايمن‌سازي بازار قزوين در برابر آتش سوزي و شناسايي انبارهاي پرخطر و تغييرکاربري شده از سال گذشته در دستور کار معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين قرار گرفته و تعداد زيادي از اين انبارها پس از شناسايي به مکان‌هاي مناسب در خارج از شهر منتقل شدند.

الموتي با بيان اينکه از همه اتحاديه ها درخواست همکاري شده است، افزود: سازمان آتش نشاني از انبارها و مراکز تجاري بازديد کردند و بر اساس قانون به انبارهاي غير استاندارد نگهداري کالا و مواد پرخطر اخطار لازم داده و با واحدهايي که هنوز اقدامي انجام نداده‌اند برخورد قانوني صورت مي گيرد و همچنين از همه واحدهايي که همکاري لازم را داشته‌اند تشکر کرد.  

معاون خدمات شهري شهرداري قزوين با اشاره به ضرورت فراهم‌سازي تاسيسات در راستاي بهبود وضعيت خدمات رساني بيان کرد: منطقه بازار قزوين داراي مشکلات فراواني از جمله نبود لوله‌کشي آب جهت آتش نشاني در مواقع بحراني  مي‌باشد که شهرداري قزوين آمادگي  خريد تجهيزات لازم و استقرار آن‌ها در محدوده بازار را دارد ولي ميراث فرهنگي در اجراي اين پروژه مشکلاتي را فراهم کرده که موضوع به ارگان‌هاي مربوطه براي هماهنگي‌هاي لازم ارجاع شده است.

الموتي عبور لوله سوخت از داخل شهر قزوين را خطر ساز و عنوان کرد: اين مسئله مي تواند در مواقع بحراني حادثه آفرين باشد و مقرر شده است ايمني و شناسايي خطرات احتمالي آن در جلسه آينده ستاد بحران مورد بحث و بررسي کامل قرار گيرد.

وي افزود: طرح جامع جمع‌آوري آب‌هاي سطحي شهر قزوين نيز در جلسه گذشته ستاد بحران  مطرح و مقرر شده است در صورت دريافت و تصويب لايحه با هزينه‌اي بالغ بر 500 ميليارد ريال در پنج سال آينده اجرايي شود.

الموتي در پايان خاطر نشان کرد: استاداري قزوين، شهرداري و ديگر ارگان‌هاي ذيربط تمام سعي و تلاش خود را خواهند کرد تا در مواقع بحراني کم‌ترين آسيب به شهر و شهروندان وارد شود و به منظور حداقل رساندن خطرات در مواقع بحراني جلسات مديريت بحران در هر ماه تشکيل خواهد شد تا شناخت کامل‌تري از مشکلات شهر در حوزه‌هاي مختلف صورت گيرد.

پايان پيام

 

 

تصاویر مرتبط