چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۸/۰۶

الموتي، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين خبر داد؛

نگاه ويژه شهرداري قزوين به مناطق جنوبي شهر

الموتي، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين گفت : خدمات شهري وسازمان هاي وابسته معاونت اقدامات ويژه اي براي رفاه شهروندان درجنوب شهر انجام داده اند.

به گزارش روابط عمومي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين ، الموتي بيان کرد :مسئله شمال و جنوب مسئله ايست که در طول تاريخ و نه فقط در کشور ما که در همه جهان نمونه هاي متعددي را مي توان براي آن پيدا کرد که نام شمال تداعي کننده رفاه، آسايش، توسعه يافتگي و نام جنوب نشانه کمبود رفاه و امکانات بوده است .

وي افزود : به دنبال اين مسئله همواره يکي از اهداف و آمال مديران شهري سرو و سامان دادن به جنوب شهر مي باشد و اجراي پروژه هاي مختلف شهري از مدت ها قبل در دستور کار شهرداري قرار گرفته است .

الموتي ضمن بيان اينکه خدمات شهري وسازمان هاي وابسته معاونت اقدامات ويژه اي براي رفاه شهروندان درجنوب شهر انجام داده اند تصريح کرد : ايجاد فضاي سبز و احداث بوستان هاي بانوان و محلي در مناطق مختلف شهر از جمله بوستان ملاخليلا به مساحت 7هکتاردر جنب ميدان دفاع مقدس که با توجه به موقعيت جغرافيايي اين بوستان در جنوب شهر سالانه پذيراي مسافرين و ميهمانان زيادي خواهد بود از جمله اين اقدامات مي باشد .

معاون خدمات شهري شهرداري قزوين اذعان کرد : رفت و روب و تنظيف شهر به صورت منظم و با نگاه يکسان به تمام نقاط شهر صورت مي گيرد اما اين خدمات رساني با توجه به کوچه هاي تنگ و باريک و دسترسي بسيار محدودد مناطق جنوبي شهربا مشکلات مختلفي ازجمله عدم توانايي انتقال ماشين آلات براي ارائه خدمات مکانيزه مواجه است .

الموتي گفت : نبود فضاي مناسب براي ساخت ايستگاه آتش نشاني از مشکلات اصلي ماست که حتي در بافت هاي جديدترهم فضاي کافي به اين کار اختصاص داده نشده است اگرچه از نظر استاندارد جهاني تعداد ايستگاه هاي ما بالاتر از رقم استاندارد يک دستگاه به ازاي هر 50 هزار نفر مي باشد ولي وضعيت نامطلوب کوچه ها و معابر در جنوب شهر  باعث مي شودخدمات رساني به اين مناطق محدود شود . ولي با اين حال ايستگاه هاي آتش نشاني با هدف ارائه خدمات در مواقع ضروري در اين مناطق مستقر هستند . و ستاد فرماندهي آتش نشاني در جنوب شهر مستقر بوده و آماده ارائه خدمات به اين مناطق مي باشد .

الموتي وجود روزبازارها در مناطق جنوب شهر براي رفاه حال ساکنان اين مناطق را از ديگر اقدامات اين معاونت نام برد از جمله روزبازار مقابل امامزاده حسين (ع) که اين روزبازار با توجه به احداث پل امام رضا (ع) در کوتاه ترين زمان به خيابان شهيد انصاري مقابل امامزاده سلطان سيدمحمد(ع) منتقل مي شود .

وي در پايان خاطر نشان کرد: اميدواريم با اقدامات صورت گرفته نقش مهمي در توسعه فرهنگي و اجتماعي در جنوب شهر ايجاد کنيم و گام موثري براي  رفاه حال شهروندان در اين مناطق برداريم  .

 

تصاویر مرتبط