پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۲۵

الموتي ، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين خبر داد :

انتقال نخاله هاي ساختماني به حاشيه اتوبان قزوين - رشت

شهرداري با هماهنگي ادارات زيربط همچون استانداري، فرمانداري، محيط زيست و ديگر دستگاههاي مربوطه محل مناسبي را در حاشيه اتوبان قزوين – رشت براي تخليه نخاله هاي ساختماني در نظر گرفت .


به گزارش روابط عمومي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين؛ حميدرضا الموتي بيان کرد: بر اساس قانون شهرداري هاي کشور، شهرداري موظف به مکان يابي و معرفي محل دفن پسماندهاي ساختماني مي باشد.
وي گفت: از آنجا که اختلاط پسماندهاي عادي شهري با نخاله هاي ساختماني که خطرات زيست محيطي خاصي ندارند جايز نمي باشد شهرداري با هماهنگي ادارات ذيربط همچون استانداري، فرمانداري، محيط زيست و ديگر دستگاه هاي مربوطه محل مناسبي را در حاشيه اتوبان قزوين–رشت که از سال‌ها قبل به دليل برداشت شن و ماسه جهت زيرسازي اتوبان فوق و ايجاد شن چال عظيمي با ديواره هاي غير ايمن بود را انتخاب نموده تا ضمن تخليه پسماندهاي ساختماني ايمن سازي محيطي نيز صورت گيرد .
الموتي افزود: براي جلوگيري از آسيب رساني به باغات و ايجاد گرد و خاک تدابير لازم در اين خصوص انديشيده و به اجرا درآمد که مهمترين آن پوشش تراشه آسفالت از خروجي اتوبان تا محل دفن مي باشد .
وي تصريح کرد: به اطلاع تمامي شهروندان مي رساند تخليه هر گونه پسماند در خارج از از محل تعيين شده فوق غيرقانوني و ممنوع مي‌باشد و برابر قانون مديريت پسماند جرايمي تا سقف 100 ميليون ريال تعيين شده است .
معاون خدمات شهري شهرداري قزوين اذعان کرد: شايسته است قبل از هر گونه خاکبرداري مجوز لازم از سازمان مديريت پسماند اخذ و کليه پسماندهاي ساختماني به مکان مشخص شده فوق منتقل شود .  
الموتي در پايان از شهروندان خواست در صورت هرگونه تخلفي در اين خصوص از طريق سامانه 137و يا شماره تلفن 33244759معاونت خدمات شهري مراتب را گزارش داده تا پيگيري لازم صورت گيرد .
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط