پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۱۸

محمدي ، مدير هماهنگي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين خبر داد؛

جلوگيري از هدر رفت آب با اصلاح و مرمت بستر هاي فضاي سبز شهري

بابک محمدي مدير هماهنگي و نظارت بر سازمانهاي خدمات شهري گفت : جلوگيري از هدر رفت آب به ميزان حتي يک قطره براي آبياري پارک ها و فضاي سبز جز الويت هاي شهرداري مي باشد.

 

 به گزارش روابط عمومي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين ؛ بابک محمدي بيان کرد : وضعيت خاص اقليم شهر قزوين، موقعيت جغرافيايي وکمبود نزولات آسماني در سطح منطقه باعث خشک سالي هاي چندسال اخير و کمبودآب شده است .
وي فضاي سبز را لازمه زندگي شهرنشيني دانست و اظهار داشت :  شهرداري در حفظ و توسعه آن اهتمام ويژه اي دارد .
وي گفت : جلوگيري از هدر رفت آب به ميزان حتي يک قطره جز الويت هاي شهرداري مي باشد.
محمدي اذعان کرد :براي جلوگيري از هدر رفت آب  تيمي متشکل از  کارشناسان و مديران خدمات شهري ، سازمان پارک ها و فضاي سبز و مديران عمراني مناطق تشکيل شده است که با بازديد کارشناسي  از سطح شهر کليه نقايص عمراني ريفوژها ، پياده رو ها و ديگر ارکان مبلمان شهري که باعث هدر رفت و خروج آب ازباغچه هاي آبياري مي شود  را شناسايي نموده تا در کوتاهترين زمان ممکن نسبت به  تعمير ، مرمت و بازسازي آن ها اقدام نمايند .
مدير هماهنگي معاونت خدمات شهري  افزود : بعضي از نقاط به دليل فرسوده بودن جداول و شکستگي لبه آن ها باعث هدايت آب خام فضاي سبز به سطح معابر مي شود و تعدادي نيز به علت عدم شيب بندي مناسب  سبب خروج آب به بيرون مي گردد.
وي تصريح کرد : ارتفاع نامناسب برخي از بسترها نيز از دلايل خارج شدن آب و هدايت آن به سطح خيابان و پياده رو مي باشد که اين موارد با بازديد ميداني مديران فوق مشخص و پس از کارشناسي اقدام لازم جهت رفع نقص صورت گرفت .
محمدي در پايان خاطرنشان کرد  : شهروندان در صورت مشاهده هريک از موارد فوق  مي توانند با سامانه 137 يا  شماره 33244759معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين تماس حاصل کنند .

 

تصاویر مرتبط