چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۱۰

محمدي، مدير هماهنگي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين خبر داد؛

آمادگي شهرداري قزوين براي کنترل و پيشگيري از شيوع بيماري هاي واگيردار

محمدي، مدير هماهنگي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين گفت: با توجه به شروع فصل گرما و احتمال شيوع بيماري‌هاي روده‌اي، کنترل و پيشگيري از آن، بخشي از اهداف ادارات خدمات رسان شهري از جمله مديريت بهداشت شهرستان، شهرداري قزوين و ديگر ارگان ها به شمار مي‎رود.

 

به گزارش روابط عمومي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين؛ بابک محمدي افزود: لزوم آشنايي عموم مردم با راه‌هاي مقابله و جلوگيري از انتقال اين گونه بيماري ها در سطح جامعه از طريق آگاه سازي عمومي با نصب بنرها، بيلبردها و پخش بروشور در درب منازل، پارک ها و فرهنگسرا ها نقش مهم شهرداري را از لحاظ آگاه سازي ، نمايان مي‌کند.

وي افزود: خدمات شهري ارائه شده توسط سازمان هاي وابسته معاونت خدمات شهري از جمله مديريت پسماند ، فضاي سبز و ميادين ميوه و تره بار براي کنترل و پيشگيري بيماري فوق حائز اهميت است.

محمدي اذعان کرد: در اين خصوص جلسه‌اي در سطح شهر قزوين با هماهنگي مرکز بهداشت شهيد بلنديان ، شهرداري و ديگر ادارات برگزار شد که با توجه به موارد فوق  مقرر شد شهرداري اقدامات ذيل را در راستاي ايمن سازي و بهبود شرايط زيستي در شهر قزوين انجام دهد.
 
مدير هماهنگي معاونت خدمات شهري گفت: از جمله اقدامات، نصب بنرهاي آگاهي دهنده در سطح شهر ، شستشوي دقيق و منظم مخازن حمل پسماند با مواد ضد عفوني کننده، شستشوي جوي ها و کانال هاي موجود در سطح شهر و ضد عفوني جهت جلوگيري از ايجاد بستر مناسب تکثير انگل ها و باکتري ها و بوي نامطبوع است.
 
وي افزود: از ديگر اقدامات اين مجموعه نظارت بر دست فروشان روز بازار ها و جلوگيري از عرضه غير بهداشتي خوراکي هاي مايع و نيمه جامد که احتمال انتقال آلودگي را دارند نصب بنر و هشدارهاي لازم در پارک ها و تفرج گاههاي عمومي به لحاظ جلوگيري از استفاده از آب هاي خام مخصوص آبياري که ضد عفوني نشده اند همچنين نظارت بر خودروهاي حمل پسماند و جلوگيري از ريزش شيرابه پسماند برروي معابر عمومي مي‌باشد‌ .
 
محمدي در پايان خاطر نشان کرد : شهروندان مي توانند در صورت مشاهده هر گونه مشکلي در اين خصوص از طريق سامانه 137 و يا شماره تلفن 33244759 مراتب را جهت پيگيري به معاونت خدمات شهري اطلاع دهند .
 
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط