دوشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۲

در بازدید معاونت خدمات شهری و سازمان آتش‌نشانی؛

وضعیت تجهیزات ایمنی بوستان ملاخلیلا بررسی شد

در بازدید مشترک واحد HSE معاونت خدمات شهری و واحد پیشگیری سازمان آتش‌نشانی از تجهیزات ایمنی بوستان ملاخلیلا وضعیت و درستی عملکرد تجهیزات اعلان و اطفای حریق موجود در این بوستان بررسی شد.

به‌گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ در بازدید مشترک واحد HSE معاونت خدمات شهری و واحد پیشگیری سازمان آتش‌نشانی از تجهیزات ایمنی بوستان ملاخلیل که با هدف کاهش احتمال خطر و افزایش ایمنی بوستان صورت گرفت، وضعیت و درستی عملکرد تجهیزات اعلان و اطفای حریق موجود در این بوستان بررسی شد.

در این بازدید ضمن بررسی وضعیت و درستی عملکرد تجهیزات جعبه‌های آتش‌نشانی یا فایرباکس‌ها (شلنگ‌ها، سر شیرها، کوپلینگ‌ها و...) و نیز فاصله جعبه‌ها با ساختمان‌های اداری، موارد نیازمند اصلاح و استانداردسازی شناسایی شد و نصب و راه‌اندازی سیستم اعلان حریق در دستور کار قرار گرفت.

شایان ذکر است؛ با توجه به ساختار چوبی آلاچیق‌ها و ساختمان‌های اداری موجود در بوستان ملاخلیل، به‌منظور پیشگیری از آتش‌سوزی در سطح بوستان، بررسی عملکرد تجهیزات اعلان و اطفای حریق مستلزم بررسی دوره‌ای و به‌روزرسانی مستمر است.

در این بوستان که پیش‌تر بخشی از باغستان سنتی بوده و به‌منظور آشنایی شهروندان و گردشگران با این میراث طبیعی و تاریخی کهن‌شهر قزوین در سال 1394 مورد بهره‌برداری قرار گرفته، در حال حاضر پنج جعبه آتش‌نشانی (فایرباکس) برای اطفای حریق موجود است.

پایان پیام

تصاویر مرتبط