شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۰

رحمانی

تعطیلی فعالیت های عمرانی و کارخانه های آسفالت حاشیه شهر برای کمک به کاهش آلودگی هوا

رحمانی، رئیس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری گفت: براساس مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوا، شهرداری قزوین تمامی فعالیتهای عمرانی خود و کارخانه‌های آسفالت حاشیه شهر را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ سعید رحمانی افزود: در پی افزایش شاخص آلودگی هوا به بیش از 300 واحد، در نخستین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا که با عضویت شهرداری قزوین و دیگر دستگاه‌های مرتبط عصر جمعه در فرمانداری شهرستان قزوین برگزار شد، تصمیمانی برای مقابله با آلودگی هوای شهر قزوین اتخاذ شد.

وی اضافه کرد: بر اساس مصوبه این کارگروه، فعالیت‌های ورزشی در فضاهای روباز از جمله بوستان‌های سطح شهر و نیز تردد ورزشکاران در جاده سلامت تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

رئیس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری قزوین ضمن تأکید بر لزوم انجام معاینه فنی خودروها توسط شهروندان گفت: در راستای کاهش ترددهای درون‌شهری فعالیت اتوبوس‌های همگانی نیز اطلاع ثانوی ممنوع است.

وی در پایان از شهروندان و به‌ویژه گروه‌های حساس خواست که به‌منظور حفظ سلامت خود و کمک به کاهش آلودگی هوا، از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری فرمایند.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط