سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۲

صادقی:

آغاز به کار ستاد نوروز 1401 شهرداری قزوین

امیر صادقی، سرپرست مدیریت هماهنگی و نظارت بر سازمان‌های خدمات شهری شهرداری قزوین، گفت: فعالیت ستاد نوروزی سال 1401 شهرداری با برگزاری نخستین جلسه کمیته اجرایی و نظارتی این ستاد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ صادقی گفت: نخستین جلسه کمیته اجرایی و نظارتی ستاد نوروزی 1401 شهرداری با حضور نمایندگان معاونت‌ها، مناطق، سازمان‌ها و حوزه‌های شهرداری برگزار شد.
وی افزود: در این جلسه ضمن تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های تعریف‌شده برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا توسط حوزه‌های شهرداری در ایام نوروز، سیاست‌های کلان شهرداری برای این ایام تعیین شد.

صادقی با اشاره به اجرای طرح آماده‌سازی فضای شهری برای استقبال از بهار گفت: به‌منظور حفظ روحیه شهروندان و ایجاد نشاط و شادابی در سطح شهر، فضاسازی و زیباسازی سیما و منظر شهری از طریق گل‌کاری، نورپردازی، نصب المان‌های نوروزی و... در دستور کار قرار دارد.

وی با تأکید بر تلاش شهرداری قزوین برای تمرکززدایی از برنامه‌های نوروزی و گسترش فضای شادابی و نشاط و حال و هوای نوروزی در محلات مختلف شهر، بیان کرد: با توجه به تجربه مثبت و استقبال شهروندان از فضاسازی نوروزی در محلات قدیمی شهر همچون محله آخوند، شهرک شهید بهشتی (محله باغ نشاط)، شیشه‌چی، اکراد، و...، این طرح در نوروز پیش رو نیز اجرا خواهد شد.   

در این جلسه نمایندگان حوزه‌های عضو ستاد نوروز 1401 شهرداری، برنامه‌های خود را برای استقبال از بهار و خدمات‌رسانی به شهروندان در ایام نوروز اعلام کردند.

گفتنی است ستاد نوروز شهرداری قزوین با هدف آماده‌سازی و مناسب‌سازی بستر شهری برای استقبال از نوروز و هماهنگی امور خدماتی و رفاهی در تمامی حوزه‌های کاری شهرداری، در قالب دو کمیته سیاست‌گذاری و اجرایی- نظارتی متشکل از ۹ کارگروه تخصصی شامل گروه‌های تخصصی عمران، ترافیک، خدمات شهری، ایمنی و بحران، انتظام‌بخشی، گردشگری، اطلاع‌رسانی، نواحی و منظر شهری از ماه جاری تا پایان فروردین‌ماه فعالیت خواهد کرد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط