سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۸

کاظمی:

عملیات برف‌روبی و یخ‌زدایی معابر شهری در حال اجراست/ستاد برف‌روبی از ابتدای بارش‌ها در میدان بود

سید مهدی کاظمی، معاون خدمات شهری و رئیس ستاد برف‌روبی شهرداری قزوین گفت: عملیات برف‌روبی و یخ‌زدایی معابر شهری توسط ستاد برف‌روبی شهرداری در حال اجراست.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ کاظمی گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی به منطقه در روز دوشنبه 27 دی‌ماه و احتمال برودت هوا و یخ‌زدگی معابر، ستاد برف‌روبی شهرداری مستقر در معاونت خدمات شهری با همکاری سازمان مدیریت پسماندها و دیگر سازمان‌های مرتبط، عملیات برف‌روبی و یخ‌زدایی را هم‌زمان با شروع بارش برف در اوایل شب گذشته آغاز کرد و همچنان در حال خدمات‌رسانی است.


وی با اشاره به انجام عملیات برف‌روبی و یخ‌زدایی با استفاده از ناوگان مکانیزه و غیرمکانیزه توسط سازمان مدیریت پسماندها، افزود: این عملیات با مشارکت 90 نفر نیروی اجرایی و 22 نیروی نظارتی در قالب 6 ایستگاه خدمات شهری و با بهره‌گیری از ماشین‌آلات و دستگاه‌های مکانیزه سازمان مدیریت پسماندها و سازمان عمران شهرداری شامل8  دستگاه نیسان،9  دستگاه خاور،5  دستگاه محلول‌پاش مکانیزه،2  دستگاه پیکان وانت، یک دستگاه مایلر 10چرخ، یک دستگاه نمک‌پاش مکانیزه و یک دستگاه برف‌روب در حال اجراست.


رئیس ستاد برف‌روبی شهرداری قزوین با بیان اینکه عملیات برف‌روبی و یخ‌زدایی با اولویت معابر اصلی، تقاطع‌های غیرهمسطح و شیب‌دار و همچنین معابر فرعی مهم، صورت می‌گیرد، اظهار داشت: افزون‌‌بر پاکسازی مکانیزه معابر اصلی شهر و نواحی منفصل شهری و برف‌روبی و یخ‌زدایی غیرمکانیزه پیاده‌روها و معابر کم‌عرض شهر، دپوی کیسه‌های نمک و ماسه در معابر شیب‌دار شهر، به‌ویژه پل‌ها و تقاطع‌ها نیز به‌صورت مستمر شارژ می‌شود.


وی اضافه کرد: علاوه بر معابر سطح شهر، معابر بوستان‌ها، سطح زمین‌های بازی و بازیگاه‌ها و ورودی سرویس‌های بهداشتی عمومی شهر و بوستان‌ها نیز توسط نیروهای عملیاتی سازمان پارک‌ها برف‌روبی و یخ‌زدایی شده است.


کاظمی حضور اکیپ هرس همراه با تجهیزات لازم و بالابر در محل گلخانه سازمان، اعزام یک دستگاه بالابر کمکی به ایستگاه آتش‌نشانی پونک، بستن در سرویس‌های بهداشتی برای پیشگیری از یخ‌زدگی شیرآلات در شب، نصب شیشه‌های پنجره سرویس‌های بهداشتی میدان مادر و بوستان خبرنگار، پیگیری و رسیدگی به پیام‌های سامانه ۱۳۷ با موضوع شکستن شاخه درختان توسط وانت‌بارهای میوه‌فروش جهت روشن کردن آتش و برف‌تکانی شاخه‌های درختان را از دیگر اقدامات سازمان مدیریت پارک‌ها و فضای سبز در شب گذشته عنوان کرد.


وی ضمن اشاره به انجام عملیات برف‌روبی و یخ‌زدایی بوستان ملی باراجین و جاده سلامت در طول شب گذشته و ساعات اولیه بامداد امروز، گفت: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی نیز برای ارائه خدمات به شهروندان در آمادگی کامل به سر می‌برد.


رئیس ستاد برف‌روبی شهرداری قزوین ادامه داد: ستاد برف‌روبی از طریق رصد تقاطع‌ها و معابر مهم شهری به‌وسیله دوربین‌های مرکز کنترل ترافیک شهرداری و با مشارکت پلیس راهور، به‌طور مستمر عملیات برف‌روبی و یخ‌زدایی را رصد کرده و اقدامات لازم را انجام داده است.


وی در توضیح عملکرد سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی در زمینه عملیات برف‌روبی و یخ‌زدایی گفت: این سازمان از طریق یخ‌زدایی معابر بازارها و روزبازارها و توزیع کیسه‌های شن و نمک با همکاری سازمان مدیریت پسماندها و نیز تخصیص کیسه‌های شن و نمک به بهره‌برداران دکه‌های مطبوعاتی سطح شهر جهت یخ‌زدایی محوطه فعالیت خود خدمات‌رسانی کرده است.


کاظمی با اشاره به برف‌روبی و نمک‌پاشی معابر اصلی و پياده‌روهای آرامستان‌های شهر با استفاده از 7 تن ماسه و نمک، برف‌روبی سطح قبور و تجهیز پرسنل برف‌روب به وسایل ایمنی و گرمایشی تشریح کرد: خیابان رضوان جاده آرامستان بهشت فاطمه (س) حدفاصل آرامستان بهشت رضوی تا آرامستان بهشت فاطمه (س) توسط عوامل اجرايی سازمان مديرت پسماندها برف‌روبی و نمک‌پاشی شده است.


وی ضمن تأکید بر خدمات‌رسانی منظم و بی‌وقفه ناوگان اتوبوسرانی و ناوگان تاکسیرانی شهرداری به شهروندان در ایام برفی گفت: سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین به‌منظور تسهیل در رفت‌وآمد اتوبوس‌های این ناوگان، مسیرهای منتهی به توقفگاه امام علی (ع) و به‌ویژه پل امام علی (ع) و زیرگذر اتوبان  قزوین زنجان را برف‌روبی و یخ‌زدایی کرده است.


رئیس ستاد برف‌روبی شهرداری قزوین افزود: همچنین علاوه بر تلاش برای ارائه خدمات رفاهی مطلوب به مسافران در سالن انتظار پایانه‌های مسافربری ازجمله تأمین سیستم گرمایشی مناسب، تمامی مسیرهای تردد مسافران در پایانه‌های مسافربری قزوین و نیز تمامی پارکینگ‌ها و مسیرهای تردد اتوبوس‌های برون‌شهری توسط عوامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قزوین برف‌روبی و یخ‎‌زدایی شده است.


وی در پایان تصریح کرد: عملیات برف‌روبی تا زمان انجام عملیات یخ‌زدایی و پاکسازی معابر ادامه خواهد داشت.


گفتنی است ستاد برف‌روبی شهرداری قزوین به‌منظور برنامه‌ریزی و مدیریت عملیات برف‌روبی، یخ‌زدایی و پاکسازی معابر شهر، در قالب دو کمیته اجرایی و نظارت و هماهنگی با مشارکت سازمان‌های مدیریت پسماندها، عمران، پارک‌ها و فضای سبز، ساماندهی مشاغل شهری، مدیریت آرامستان‌ها، آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، ترافیک، تاکسیرانی، اتوبوسرانی و با محوریت معاونت خدمات شهری همه‌ساله از اواسط پاییز تشکیل شده و در مواقع بارش برف و یخبندان به ارائه خدمات به شهروندان می‌پردازد.


پایان پیام.

تصاویر مرتبط