چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۳/۲۷

محمدي، مدير هماهنگي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين خبر داد؛

برنامه‌ريزي کارشناسي براي آبياري بوستان‌هاي شهر قزوين

محمدي، مدير هماهنگي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين گفت: با توجه به بحران خشکسالي و کمبود آب، شهرداري قزوين در حوزه فضاي سبز و پارک ها اهتمام ويژه اي به نوع و نحوه آبياري فضاي سبز دارد.

 

به گزارش روابط عمومي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين؛ بابک محمدي افزود: با توجه به  وضعيت خاص آب هاي سطحي و زيرسطحي کشور که از لحاظ جغرافيايي در منطقه خشک و روبه بياباني قرار گرفته است به نحوي که ميزان بارندگي در آن بسيارکم و ناچيز است و بحران خشکسالي موجود در سطح منطقه که باعث پايين رفتن سطح آب هاي زيرزميني شده است شهرداري قزوين در حوزه فضاي سبز و پارک ها اهتمام ويژه اي به نوع و نحوه آبياري فضاي سبز شهر قزوين دارد .
 
وي گفت: از جمله اقدامات صورت گرفته در اين راستا، برنامه‌ريزي براي آبياري مجموعه هاي پارکي، باغي و ريفوژها به ويژه در حاشيه خيابان‌ها که عرض معبر فضاي سبز کم است مي باشد.
 
محمدي افزود: از اين طريق مي توان حداقل خروج آب خام از اين مجموعه ها را به بيرون داشته باشيم  و حداکثر صرفه جويي در آبياري لحاظ شود.
 
وي اظهار کرد: اهميت موضوع به گونه اي است که علاوه بر نظارت ناظران سازمان پارک ها، کشيک شبانه اي براي نظارت عاليه از سوي معاون خدمات شهري، مديرعامل سازمان پارک‌ها، مدير هماهنگي و نظارت بر سازمان ها و ديگر مديران تاثيرگذار در اين باره به صورت مستقيم از ساعت 22:30 تا 7 صبح صورت مي‌گيرد.
 
محمدي تصريح کرد: در اين بازديدها 7 مجموعه براي آبياري چمن، ترون، گل فصلي و ريفوژهاي خيابان ها انتخاب شده اند که شامل مجموعه  بوستان هاي افرا ، پامچال ، رز ، سرو، کاج ، ياس و ارکيده مي باشند.
 
وي در پايان خاطر نشان کرد: شهروندان مي توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل در آبياري فضاي سبز شهري، با تلفن هاي 33228048-33227006 سازمان پارک ها و فضاي سبزو يا شماره تلفن  33244759معاونت خدمات شهري تماس حاصل و يا از طريق سامانه 137 اقدام کنند.
 
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط