شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۰۴

مقدم سلیمی:

فاز دوم توسعه فضای سبز سایت پسماند محمدآباد در دست اجراست

وحید مقدم سلیمی، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین گفت: فاز دوم توسعه فضای سبز سایت پردازش و دفع پسماند محمدآباد به مساحت دوازده و نیم هکتار در دست اجراست.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ مقدم سلیمی افزود: در فاز دوم توسعه فضای سبز سایت پسماند محمدآباد عملیات مکانیزاسیون خاک شامل تسطیح و رگلاژ خاک، چاله‌کنی و نهرکنی، تغذیه خاک و... جهت احداث دوازده و نیم هکتار فضای سبز انجام شده است و در هفته جاری عملیات کاشت درختان انجام خواهد شد.

وی تأمین آب مورد نیاز و اجرای سیستم آبیاری مکانیزه را مهم‌ترین بخش فاز دوم توسعه فضای سبز سایت محمدآباد دانست و اظهار کرد: در این راستا حفر چاه آب به عمق 150 متر و دبی خروجی 5 اینچ بر ثانیه انجام شده و عملیات تجهیز چاه شامل نصب پمپ‌های مکش و رزرو، لوله‌گذاری، نصب مخزن و احداث استخر ذخیره آب، فیلتراسیون و... در مراحل پایانی قرار دارد.

مقدم سلیمی با بیان اینکه برای اجرای فاز دوم توسعه فضای سبز سایت محمدآباد 5000 اصله درخت از گونه‌های مقاوم به کم‌آبی و سازگار با اقلیم منطقه خریداری شده است، اضافه کرد: هم‌زمان با تجهیز سیستم آبیاری مکانیزه و بهره‌برداری از آن، عملیات کاشت نهال‌های خریداری‌شده انجام خواهد شد.

وی افزود: هم‌زمان با اقدامات ذکرشده، عملیات نقشه‌برداری قطعات جنگل‌کاری سایت نیز در دست انجام است.

گفتنی است در فاز اول این عملیات 1.2 هکتار فضای سبز در سایت پردازش و دفع پسماند محمدآباد اجرا شده بود و در فاز سوم نیز 7.5 هکتار به فضای سبز این سایت افزوده خواهد شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط