پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۱

منتظري، مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين خبر داد؛

تشکيل 9 ستاد برف‌روبي و نمک‌پاشي معابر در سطح شهر قزوين

با آغاز فصل سرما و بارش‌هاي زمستانه، ستادهاي برف روبي و نمك پاشي معابر توسط سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين در 9 نقطه از شهر قزوين تشکيل شد.

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين گفت: با شروع فصل سرما و آغاز بارش‌هاي زمستاني ستادهاي برف روبي سازمان با هدف مقابله با يخبندان و سهولت در تردد شهروندان در سطح شهر تشکيل شد.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين؛ مجتبي منتظري به تشکيل و آمادگي 9 ستاد برف روبي سازمان مديريت پسماند شهرداري براي رفع مشکلات احتمالي و بازگشايي معابر اشاره کرد و افزود: با توجه به پيش بيني هاي سازمان هوا شناسي مبني بر بارش برف در روزهاي آينده، برنامه ريزي هاي لازم بر اساس دستورالعمل هاي اجرايي انجام شده است تا اختلالي در شرايط عادي زندگي شهروندان بر اثر برودت هوا و يخبندان ايجاد نشود و ايمني وسائط نقليه در معابر و خيابانها كاملا حفظ شده و تردد به سهولت انجام پذيرد.
 وي به توزيع هزار و 750 کيسه شن و نمک در مدارس، مراكز درماني و بيمارستاني سطح شهر اشاره کرد و افزود: 52 نقطه از سطح ايستگاه هاي هفتگانه سازمان نيز جهت استقرار کيسه هاي شن ونمک شناسايي شده است تا در شرايط اضطراري بتوان نسبت به جلوگيري از يخ زدگي معابر اقدام کرد.
وي با تاکيد بر تشکيل 9 ستاد برف روبي شهر گفت: با تعريف محدوده کاري براي 9 ستاد تشكيل شده و اسقرار ماشين آلات برف روب،گريدر ، خاورهاي مخصوص نمك پاشي و همچنين خودرو هاي مكانيزه نمك پاش تلاش داريم در روزهاي برفي تردد شهروندان با سهولت انجام پذيرد.
اين مسوول در ادامه خاطر نشان كرد: در آستانه فصل سرما و زمستان و به منظور حفاظت و افزايش رفت و آمد در خيابانها و جاده ها و تسهيل در عبور و مرور در اين فصل راهکارهاي مناسبي براي استفاده از نمک و شن و ماسه ارائه شده تا حوادث ناشي از شرايط نامساعد محيطي را به حداقل برساند.
مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين اظهار داشت: شهرداري با تشکيل اين ستادها در روزهاي اخير با بکارگيري نيرو و ماشين آلات و تجهيزات مورد نياز اقدامات گسترده‌اي را در زمينه برف روبي و نمک پاشي خيابان‌هاي شهر به منظور جلوگيري از يخ زدگي آغاز کرده است.
وي افزود: در اين زمينه 9ستاد عمليات زمستاني تشکيل شده است تا در زمان بارش برف و باران اقدامات لازم براي برف روبي و نمک پاشي معابر انجام شود.
منتظري در ادامه از شهروندان خواست با مساعدت و همکاري با نيروهاي خدمات شهري شهرداري، ضمن شناسايي نقاط بحران خيز و اعلام مشکلات محلات خود به ستادهاي برفروبي، شرايط لازم را براي ارائه هرچه بهتر خدمات توسط سازمان مديريت پسماند شهرداري فراهم کنند و در صورت مشاهده هرگونه مشكل با سامانه 137 و يا شماره تلفن هاي 3327565و 3322201 (ستاد مركزي برفروبي)تماس حاصل کنند تا در كمترين زمان ممكن اقدام لازم صورت گيرد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط