یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۰۱

راهکارهای رفع ریزش آب ریفوژهای میانی به معبر سواره شناسایی شد

راهکارهای رفع ریزش آب ریفوژهای میانی به معبر سواره، با هدف کاهش حوادث رانندگی شناسایی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ جلسه کارگروه هماهنگی مناطق و سازمان‌های خدمات شهری، با حضور مدیران و کارشناسان حوزه پارک‌ها و فضای سبز، شهرداری مناطق یک و دو، نواحی شهری شهید بابایی، امامزاده علی (ع) و آزادگان و پلیس راهور با دستور جلسه بررسی علل ریزش آب از ریفوژهای میانی به معبر سواره در محل سالن جلسات معاونت خدمات شهری برگزار شد.

محمد وفایی‌راد، مدیر هماهنگی و نظارت بر سازمان‌های خدمات شهری در این جلسه، با اشاره به اثرات منفی کاشت چمن در ریفوژهای میانی معابر سواره گفت: ریزش آب از ریفوژ به معبر سواره ازجمله عواملی است که می‌تواند موجب بروز سوانح رانندگی شود.

وی پوشش چمن در ریفوژها را از عوامل جذب‌کننده شهروندان و گردشگران به نشستن و اقامت موقت عنوان کرد و افزود: این مسئله خطر تردد عرضی عابران از معابر دارای سرعت بالای رانندگی و درنتیجه افزایش سوانح رانندگی را در پی دارد.

وی افزود: وجود پوشش چمن در ریفیوژها همچنین موجب بالا رفتن سطح خاک از جدوال ریفوژ و ریزش آب آبیاری چمن به داخل معبر سواره‌رو شده و خطر حوادث رانندگی را افزایش می‌دهد.

در این راستا مقرر شد؛ به‌منظور کاهش خطرات ناشی از ریزش آب در معبر سواره‌رو و نیز صرفه‌جویی در مصرف آب، با تشخیص سازمان پارک‌ها و فضای سبز و به شرط صدمه ندیدن ریشه درختان اقدامات لازم برای برداشت چمن و کاشت گونه‌های درختچه‌ای جایگزین صورت پذیرد.

از دیگر مصوبات این جلسه می‌توان به لزوم تعویض جداول شکسته، اصلاح بندکشی‌ها، اصلاح شیب آسفالت و اصلاح الگوی آبیاری توسط مدیریت‌های مناطق شهرداری اشاره کرد.

در این جلسه همچنین ضمن بررسی نتایج بازدیدهای میدانی اخیر، هماهنگی‌های لازم برای انجام بازدید در سطح بخش ۲ پلیس راهور انجام شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط